AkiCon 2012

13. listopadu 2012 v 14:40 | Hanyuu-hime |  Společné akce všech nemudlů
Mohla jsem tu tomu dát nějaký hrozně hustodrsnokrutopřísný název, ale vzhledem k tomu, že už to tu plácám podruhé (poprvé jsem článek měla už skoro celý a zavřela si ho) kašlu na nějaké přemýšlení a vezmu to všechno pěkně jednoduše :D

Takže... AkiCon 2012 - pojďme se na něj podívat z mého pohledu pěkně den po dni.


1.den - Pátek

Ani jsem tomu nemohla uvěřit, opravdu přišel pátek a já se mohla vesele soukat do cosplaye. O půl třetí jsme se už pak se sestrou cpaly do auta, kterým jsme se měly dostat do Přelouče na vlak. Jenže nastal jeden zásadní problém.
Do auta se nevešla kosa... ať jsme zkoušely dát ji tam jakkoli, vždycky někde něco trčelo tak blbě, že se tak prostě nedalo vyjet.
Nakonec jsme ji tam dostaly, bohužel tak přišla k prvnímu "úrazu" asi ze sta, možná tisíce... Vlastně jsem ji po cestě na AkiCon solidně odpravila a bohužel to na ní bylo vidět, což mi bylo hrozně líto.

Ale nějak se nám podařilo dorazit na hlaví nádraží v Praze, kde jsme měly počkat pár minut na Lizadoon, bohužel se jí opozdil vlak, takže z pár minut byla dlouhá a nudná doba. Na AkiCon jsme pak zákonitě dorazily šíleně pozdě a nenašly žádná místa na spaní.
Na nádraží jsem ještě měla možnost vidět Tweedledee, která se tam z ničeho nic objevila se svou kamarádkou. Bohužel jsem se zrovna zuřivě prala s vlastním cosplayem, takže jsem byla plně zaměstnána a doufala, že budu mít možnost pokecat přímo na akci.

Na místo jsme dorazily tedy pozdě. Potkaly jsme ještě zbytek naší skupinky - Ayu a Ryuu, nacpali svoje kufry na poslední volnou skulinku mezi žíněnkami a vydali se do Lidlu, kde jsme si chtěli co nejlevněji koupit něco k jídlu (vážně šíleně nerada utrácím za jídlo, když někde jsem :D)

Večer jsme si pak zabrali super místa na gaučích, kde jsme prakticky zůstali po celou noc. Ayu s Luci sice odešly spát, ale já, Liz, Ryuu a ještě pár dalších lidí jsme se nějak zabavili.

2.den - Sobota

V sobotu ráno jsme se s Liz co nejdříve vydaly nějak poupravit naše cosplaye a uvést je opět do nějakého použitelného stavu.
Už před osmou jsme vypadaly zase jako cosplayerky a ne jako čarodějnice (já bohužel musela ještě vyměnit paruku) a hned, co se otevřely dveře, vyběhly jsme na čerstvý vzduch.

Postupně se začalo vše probouzet a v budově se pohybovalo stále víc lidí. I tak nám to ale ze začátku přišlo dost mrtvé a právě proto, že jsme od soboty čekaly, že bude prostě nějak jiná než zbývající dva dny, které tam nebudeme celé, trochu jsme byli všichni zklamaní.
Nudili jsme se a nevěděli, do čeho píchnout. Právě kvůli tomu se sestra sebrala a odjela domů... (naprosto debilní čin, jak jsme se všichni shodli, jelikož sobota se průběžně změnila v neskutečnou srandu a vtipné zážitky, kterým se budeme smát ještě dlouho - ač nezúčastněným vůbec vtipné přijít nemusí)
Ještě před jejím odjezdem jsme si vyfotili pár fotek venku a pak jí nadobro dali sbohem. Den pokračoval a my se ještě nějakou chvíli jen tak nudili. - Nemůžu prostě popřít fakt, že sobotní dopoledne bylo opravdu šíleně nudné (rozhodně bych se kvůli tomu ale nesebrala a neodjela), ale pak se konečně něco málo začínalo dít.
Kdosi nás odchytl s tím, jestli bychom se nezúčastnili cosplay promenády, která se konala z toho důvodu, že v cosplay soutěži bylo málo lidí.
Nejdřív jsem měla hrůzu z toho, co tam po mě sakra budou chtít, ale když jsem zjistila, že jde jen o to, stoupnout si vedle ostatních na pódiu, řekla jsem, že dorazím. V jednu ještě proběhlo focení všech zúčastněných venku a na před pátou hodinou jsme měli být všichni připraveni u sálu.

Převážnou většinu dne jsem tak pobývala s Liz - jak jinak, že? :D a Ayu, která šla s námi. Po focení jsme si tedy na chvíli sedly, Liz se dala do česání paruk - jak sama říkala, otřevřela si Lelouchovo kadeřnictví - a tak různě jsme drbaly.
Před půl třetí mě napadlo, podívat se na AkiCon burzu, ze které jsem ihned zase odešla, protože nával lidí byl snad ještě horší než minulý rok... Do příchodu páté hodiny jsme tedy taky různě pobíhaly po venku, posedávaly, kde se dalo a bavily se.
Dokonce se u nás objevila i snaha vyfotit pár fotek, která ale stejně nedopadla nijak valně. Navíc, když se Liz div nezabila při lezení.

Jen, co vylezla nahoru, vypadalo to, že zase rychle poletí dolů... Ne, ono opravdu není těžké tam vylézt, ale představte si, jak se tam škrábe vysmátý šílenec, kterému je vlastně nejspíš úplně jedno, jestli sletí dolů :D

Když pak bylo před pátou, utíkaly jsme stepovat před sál. Dobu jsme nikdo nevěděl, jak se tedy dovnitř dostaneme - před vchodem do sálu už byli samozřejmě narvaní lidé a tak nás do prvních řad, kde jsme seděli na cosplay soutěž, propašovali přes pódium.
Vzhledem k tomu, že bych se na tu soutěž normálně asi ani nedostala, užívala jsem si to super místo, kde mi konečně nikdo nepletl hlavu :D
Po vystoupení soutěžících jsme nahoru vyběhli my všichni, udělalo se pár fotek, mě se navíc povedlo přetáhnout přes hlavu holky kosou - opět :D a zase se utíkalo pryč.
No neee, co sakra jsem? Nějaký hobit? PROČ JSEM NEJMENŠÍ???? :D :D


Večer jsem zůstala jen s Liz a obě jsme bojovaly s únavou.
Pobíhaly jsme proto pořád někde venku, ale ani to nám moc nepomohlo. Sáhly jsme proto po kafi z automatu, které ale taky za nic nestálo, nehledě na to, že mělo takovou divně nazelenalou barvu :D
Když jsme vzdaly potulování po venku, zakotvily jsme opět v budově a pomalu ale jistě si uvědomovali, že tuhle noc už to asi zalomíme hodně brzo - bohužel jsme neměly kde.
Naštěstí jsem pak objevila Tweedledee, ke které jsme se na chvíli vetřely a díky tomu byly opět o maličko míň mrtvé. Hlavně jsem byla hrozně ráda, že ji taky jednou vidím. - No jo, já se ráda cpu k ostatním blogerům, které znám :D

Ve chvíli, kdy jsme obě opět začaly trochu umírat únavou, seběhla jsem se mrknout dolů, jak to tam vypadá - v tu chvíli bych možná vzala za vděk vším, na čem se dá spát :D
Všude bylo samozřejmě narváno, tak jsem se vracela nahoru a zrovna narazila na Rowan - jen pořád nemám ponětí, kde se tam obejvila, vsadila bych se, že když jsem šla dolů, nebyla tam... Ale ona potom v šatně předvedla, že jí jde velice úžasně mizet, takže to možná ani není třeba řešit :D
Ale když už jsem jí tam potkala, prostě jsem se zakecala - bylo mi sděleno, že jsem magor - a to právě proto, že jsem předchozí noc nespala a pak jsem vypadala tak, jak jsem vypadala - hrozně :D

Kolem jedenácté jsem tedy opravdu skončila se svými věcmi, Lízou, Ryuuem a Ayu ve velkém sále, kde jsme si zabrali místa na spaní - v tu chvíli se Ayu začala neskutečně podivovat, že když tam spala včera, bylo tam všude plno židlí... Už se na mě vážně začalo podepisovat to, že jsem blbla z nedostatku spánku, a tak jsem jí rozuměla - "Všude tady bylo plno židů" a jen jsem nechápala, co to zase mele :D
Ze začátku jsme si jen dělaly srandu z kamaráda a samy se šíleně smály vlastním vtipům, ale ona ta pravá sranda asi přišla až v noci.
- Podařilo se nám usnout, ale kolem půl čtvrté jsem se probudila zimou a vydala se pro mikinu. Najednou se vedle mě vzbudila i Liz a rozespale se vyptávala, kam jdu... Odpověděla jsem, že pro mikinu, jestli chce taky přinést, načež mi ona odpověděla "Tak si tam stoupni"
Napadlo mě, že asi ještě vážně není při smyslech a odešla jsem nahoru do šaten. Na nějakou chvíli jsem ještě usnula a asi o dvě hodiny později se znovu probrala.
Obě jsme se vzbudily nejspíš stejně a tak jsme začaly vést nějakou šíleně zajímavou konverzaci - asi musela být vážně úžasná, když si z ní nepamatuju skoro nic :D
Jenže Liz pak nějak na chvíli ztichla a když promluvila, bylo to úplně z cesty "V tý knížce jde gumovat" ozvala se ... zděšeně jsem se ptala, co to sakra mele, na to mi odpověděla, že měla hroznou potřebu to říct, ale ani netušila, že to říká.
Potom jsem usnula pro změnu já a vzbudil mě až hlas nějakýho cizího šílence, který se ptal, jestli si může lehnout k nám. Odpálkovala jsem ho, že to teda jako vůbec, abych pak ráno zjistila, že to byla chudák Ayu, která neměla kde spát :D:D:D

3.den - Neděle

Nedělní ráno jsem začala naprosto dokonale.
Asi se mi vymstily všechny ty rány kosou přes hlavu, které jsem byla schopná lidem kolem napáchat. Netuším, jak se mi to povedlo, ale těsně po probuzení (už opravdu posledním za tu noc) jsem si dala takovou ránu do hlavy o zeď za mnou, že se celá otřásla :D
Vyhrabala jsem se z pelechu, vydala se dát nějak dohromady a když jsem se vrátila do sálu, vesele si tam vyhrával gangnam style a já si říkala, jak je super, že jsem se vzbudila dřív a nebyla nemilosrdně probuzena až tou písničkou.

Zbytek AkiConu jsem pak opět byla se svou malou partičkou, díky které jsem si užila vlastně celý con a jsem za to hrozně ráda...
Bylo to super, po tom, co jsem se se všemi rozloučila, myslela jsem si, že to ještě obrečím, což se nakonec nestalo, ale neměla jsem k tomu daleko.
Vlastně to bylo poprvé, co jsem nějakou akci opouštěla a bylo mi to tak moc líto.

A koho zajímá víc fotek - právě jste se dočkali! :D

Co nevidíme, mangy za stovku... Tak jsme se přiřítily a začaly kupovat :D

Tu mě někdo fotil první den

S Tweedledee :)


Právě jsem si uvědomila, že jich mám neskutečně málo a vlastně ani nemá cenu je sem cpát, protože nejsou vůbec zajímavé :D No... Tak příště vím, co napravit - musíme víc fotit! :D
 


Komentáře

1 Christine | Web | 13. listopadu 2012 v 15:05 | Reagovat

Tak jako pohoda :D Potkat vás takhle v Lidlu musela být docela hustá situace :D Ty a kosa :D Škoda, že tam tvoje sestra nevydržela déle, nakonec to musela být docela legrace :)

2 Erunis | Web | 13. listopadu 2012 v 15:16 | Reagovat

Na takové akci jsem nikdy nebyla, ale dobře, žes to nevzdala stejně jako ségra a nakonec si to užila. :)

3 Lady Diabolus Aki Mortem | Web | 13. listopadu 2012 v 15:16 | Reagovat

Zní to naprosto geniálně! Já bych hned jela, hlavně kvůli těm mangám, ale vzhledem k tomu, že nejsem otaku, nemám cosplay. Ale příští rok jedu - možná dostanu yukatu. ^^
Mimochodem, jedna kamarádka se mi svěřovala, že viděla úplně úžasný cosplay a ukázala mi Tvou fotku. :D Mám vyřídit, že ta kosa je bezkonkurenční. :)

4 gamerka007 | E-mail | Web | 13. listopadu 2012 v 15:32 | Reagovat

Ten cosplay je skvělý, ta kosa vypadá vážně báječně:D

5 Hanyuu | Web | 13. listopadu 2012 v 16:04 | Reagovat

[1]: Pár lidí koukalo tak nějak divně, ale myslím, že zrovna tenhle Lidl už si musel nějak zvyknout, tam chodí plno otaku při každém akiconu :D
Že to sestra nevydržela déle? Její problém, mě upřímně ke spokojenosti stačilo už jen to, že tam jsem s kamarády, i kdybych tam s nima měla jen sedět, neodjedu domů.

[2]: Já bych to nevzdala :D:D

[3]: Cosplay přece není důležitej :D ... Jsem strašně ráda, že se můj cosplay kamarádce líbil, vyřiď ji šílené díky, vážně jsem hrozně nadšená za každou chválu... Kosa byla z blízka dost fuj, ale jak jsem psala, prostě jsem ji cestou dost zničila... ale vážně moc děkuju :)

[4]: Díky :)

6 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. listopadu 2012 v 16:05 | Reagovat

Ano, zničehonic jsem se objevila na nádraží, podezřelý :-D Ta fotka v Lidlu je perfektní :D Hrozně ti to slušelo a jsem fakt ráda, že jsme si mohly pokecat i naživo :-)

7 Annika | Web | 13. listopadu 2012 v 17:09 | Reagovat

taky jsem byla na Akiconu. tvůj cosplay jsem viděla. je fakt super!! :-)

8 tajja | Web | 13. listopadu 2012 v 17:17 | Reagovat

No, já vás potkat takhle v Lidlu, tak asi položím peněženku a zdrhám :-D  Ach jo, hrozně bych chtěla na nějakou takovou akcičku, ale vím že se k tomu nedokopu :( musela bych tam jet sama a to se mi nechce a navíc jsem ještě nikde takhle nebyla, tudíž bych rozhodně měla hrozný strach :-D

9 Kvakva | Web | 13. listopadu 2012 v 17:37 | Reagovat

Z lidla su vždy naj fotky :P :D najme tie pohlady tých babiek čo si kupuju rožky :D na nezaplatenie^^ xD

10 HλNKA | Web | 13. listopadu 2012 v 19:04 | Reagovat

Už jsem se nemohla dočkat, kdy se tady pochlubíš o zdařilém víkendu :-)
Hned jsem se začetla a pak najednou koukám, že už jsem na konci :-( :-)
Na jednu stranu ti hrozně závidím, že sis to tak užila, a zároveň mě hrozně mrzí, že nemám okolo sebe blázny podobného rázu, kteří jsou naladěni na stejné vlně :-(
Jinak ti musím, asi jako každý, pochválit cosplay - parádní! Moc se ti povedl a rozhodně to musela být fuška, ale zřejmě to stálo za to ;-)
Jinak doplněné fotky jenom podtrhují dokonalou atmosféru celého AkiConu. Jsou prostě skvělý!! :-)

11 Shizuma | Web | 13. listopadu 2012 v 19:31 | Reagovat

Áááá, to je úžasné =D
Tlemím se tu ještě teď =D
Btw, tu ránu museli slyšet i do té horní, spací místnosti =D

12 Shiki Lucy | Web | 13. listopadu 2012 v 20:24 | Reagovat

Ted je mi Ayu hrozně líto,když to nakonec musela kempnout na stole :DDDD

13 hitomi | Web | 14. listopadu 2012 v 10:00 | Reagovat

Měla jsi opravdu jeden z nej cosplayů, co byl na Aki k vidění :) škoda, že se mi nepodařilo tě s mým "vrchním fotografem" odchytit :)

14 Hanyuu | Web | 14. listopadu 2012 v 13:23 | Reagovat

[6]: To bude mnou, přede mnou se totiž všichni náhle objevují... Asi si dostatečně nevšímám svého okolí :D

[7]: Děkuju :)

[8]: Zdrháš? No dovol? :D:D

[9]: Ono je prostě samo o sobě vtipný už jen to, vidět ty cosplayery mezi všema těma regálama v obchodě, jak si tam v pohodě kráčí :D

[10]: Já přímo takhle ve svém okolí taky nemám prakticky nikoho, kdo by byl stejně šílený jako já, ale aspoň, že jsem objevila pár spřízněných duší tady a seznámila se s nima blíž :D
Děkuju za pochvalu, hrozně mě to těší :)

[11]: Kušuj a radši nahoď vlastní přezdívku :D:D

[12]: Když já fakt neměla ani tušení, kdo to je :D

[13]: Jéé, ale tohle mě teda opravdu neskutečně těší. Děkuju moc :)

15 legalizaceslova | 14. listopadu 2012 v 19:05 | Reagovat

Naprosto, bez teorie, netuším, oč se jedná -- ale ve vizuálním výsledku s tou standartou je to skvělé. Ještě zase někdo, kdo v téhle domorodé ohradě ještě myslí. Rozepiš k tomu pořádně teorii!!!!!

16 Hanyuu | Web | 14. listopadu 2012 v 19:08 | Reagovat

[15]: Ale blog není o tom, abych všude psala teorii... Tak to prostě je, buď je někdo zasvěcený, nebo není, ale s tím já nic neudělám. Nemůžu u každého článku vysvětlovat, o čem píšu. Od toho je tu strejda google a popravdě - bylo by to docela zbytečné, protože většina lidí, co sem chodí, sem chodí proto, že jsme tak nějak na stejné vlně a ví, o čem to tu plácám...

17 Sáruš | 16. listopadu 2012 v 11:29 | Reagovat

ted' si vlastně uvědomuju že sem vás v tom Lidlu viděla :D a musím říct...na fotkách se to moc nepozná..ale ty cosplaye byli v reálu suprový ^^ ...mám ráda tyhle akce kde mám šanci poznat spoustu lidí a najít si nové přátelé..takže se příští rok nejspíše na Advik úplně vykašlu ( i když..by mě zajímalo jak to bude šlapat s novou organizací)a zůčastním se jen Akiconu a AF...a překvapilo mě že z plánované účasti jen v pátek...sem nakonec byla i v sobotu...každopádně...byla sem na Akiconu poprvé a musím říct..náramně sem si ho užila :33

18 Hanyuu | Web | 16. listopadu 2012 v 12:03 | Reagovat

[17]: To skoro působí, jako by ty fotky byly naprosto strašný :D:D Dík :DDDD

Já zase pojedu v květnu poprvé na AF, tak doufám, že se mi tam taky bude líbit a užiju si to tam :)

19 Sayu | Web | 17. listopadu 2012 v 20:13 | Reagovat

Jestli si čistě náhodou v sobotu na Akiconu potkala Yunu z Final Fantasy X, byla jsem to já :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: