Květen 2013

Chcíp

31. května 2013 v 18:07 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Jsem mrtvá, asi je to tím, že jsem dnes byla ve škole... A na to v pátek už vůbec nejsem zvyklá, jakmile teda někdo zbortí můj děsně stereotypní nudný všední týden, jsem pak řádně chcíplá a zralá jen do pelechu.

Dojemný příběh válečného koně | Válečný kůň | Recenze

30. května 2013 v 18:17 | Hanyuu-hime |  Knižní recenze
Knižní předloha ke stejnojmennému filmu, (na nějž jsem zprvu koukala jen proto, že Hiddles... a ten stejně během chvíle umře, ale hlavní přece je, že tam vůbec byl :D) který je přesně tím srdcervoucím typem, kde hrají hlavní roli zvířata.
A vůbec nevadí, jestli skončí dobře nebo špatně. Příběh, kde sledujeme život nějakého zvířete, (a umře tam Hiddleston :D) je vždycky plný emocí... Možná jsem přecitlivělá a možná je ode mě v očích někoho hnusné, že upřednostňuji filmové i knižní osudy zvířat nad těmi lidskými, (až na pár výjimek :D) ale to je mi vlastně úplně jedno.

Válečný kůň (War Horse)

Autor: Michael Morpurgo
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání originálu: 1982
Vydání v ČR: 2011

08 - Oblíbená manga

30. května 2013 v 14:39 | Hanyuu-hime |  Knižní rubrika
Dnes to tu bude trochu 'překnižené', protože, jak už jsem včera říkala, ještě chystám recenzi, tudíž můžete minimálně ještě jeden článek očekávat.
Co ale do toho čtvrtečního projektu vybrat?
Přiznám se, že jsem opravdu nevěděla, proto, kdyby někdo z vás měl nějaký nápad na téma (pár jich ještě mám, ale musím mít na to dané téma i náladu, což se o těch, co mám vymyšlené, momentálně říct nedá), hodně mi ho sem, sice za to nic nedostanete, ale budete mít mé díky a dobrý pocit, že jste pro mě něco udělali :D (No to toho je, co? :D)

Pokaždé, když mám vybrat něco oblíbeného. Film, knížku, písničku... a já nevím, co všechno. Je to dost složité. Proto se tématu - oblíbená a neoblíbená knížka v této rubrice snažím vyhnout.
Ale u mangy je to jiné, nečetla jsem mang zas tolik, abych nebyla schopna najít mezi nimi svého favorita, nad kterým jsem se navíc ani nemusela vůbec zamýšlet a složitě vybírat.
Nejoblíbenější mangu prostě mám, proto jsem si ji vybrala na dnešek.

Keiko Nobumoto, Toshitsugu Iida - Wolf's Rain


Přijít domů

29. května 2013 v 20:25 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
a sežrat všechno, co vidím. S šíleným výrazem v očích rozdělat balíček. Zakousnout se do čtení a číst a číst.
A pak nechápavě poslouchat věci jako "Pidgey, volím si tebe" a zjistit, že sestra znovu sleduje první řadu Pokémonů.

Takhle nějak vypadal můj dnešní líný den po tom, co jsem přišla ze školy. Trochu nepobírám, kde se vzalo už tolik hodin, protože jsme si ve škole přidaly dvě hodiny a končili dýl.
Když jsem ale odcházela, měla jsem i tak pocit, že je teprve dvanáct a tak nějak to mám celé dneska posunuté.
Když jsem ale s radostí rozdělala balíček s knížkou, která dnes dorazila a se kterou jsem počítala, že dnes přijde. (Schválně jsem kvůli tomu nic nečetla, abych se hned mohla pustit do toho)
Ztratila jsem pojem o čase a zblajzla na posezení půlku knížky.

Uškrtit to malé hádě

28. května 2013 v 19:14 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
'Ozve se rána'
"Bellatrix, kde to zase lezeš?"
'Ozve se další'
"Bellatrix, slez dolů!"
'Ozve se dupot, jako když běží stádo krav a následně další rána"
"Bellatrix, koukej se uklidnit!"
'Nezájem, vyskočí jako šílený ninja, zavěsí se tlapami na polystyrenové desky na stěně'
"Uklidni se, říkám to naposled!"
'Frrr... a už ničí další věci'
"BELLINOOOO!"

Jedna volba tě může zničit | Rezistence | Recenze

28. května 2013 v 14:37 | Hanyuu-hime |  Knižní recenze
Divergence nám představila nový, dystopický svět, ve kterém je společnost rozdělena do frakcí podle určitých lidských ctností. Nyní si tu ode mě můžete přečíst článek o pokračování této série pro mládež, která, jak už název napovídá, bude narozdíl od prvního dílu, kde jsme se seznámili se světem, který ještě jakž takž fungoval, plná vzdoru.
Recenzi na první díl si můžete přečíst - zde -

Rezistence (Insurgent)

Autorka: Veronica Roth
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání originálu: 2012
Vydání v ČR: 2012
Díl ze série: 2.

Homeward Bound

26. května 2013 v 18:45 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Nechci říkat, že jsem si zkazila neděli, to ani náhodou... Jen jsem se přivedla do takové nálady, která se pořádně nedá ani popsat. Jsou to vzpomínky, je to uvědomění si toho, že to úžasné, co bych nejraději vrátila, už nikdy nebude zpět.

A jak se to stalo?
Jeden film... Jeden jediný film a já bych brečela jako želva.

Ono vlastně stačí slyšet jen soundtrack a vážně to nedávám. Jen zazní ta melodie, už bych řvala jako malá.
Pro filmy a knížky o zvířatech mám slabost a je mi jedno, jak moc kýčovité to je. A speciálně tenhle je vyloženě srdcovka.

(Kdyby se náhodou našel někdo, kdo se k tomu filmu ještě nikdy nedostal - je to z roku 1993, v televizi to bylo už mockrát a mám takový pocit, že to zná opravdu hodně lidí, ale i tak raději upozorňuju - a chtěl by na to kouknout, tak si to video možná nepouštějte celé... jen začátek, ať slyšíte, co tím 'brečícím soundtrackem' myslím :D, protože je to výcuc celého filmu, to znamená i s koncem)

Vidím vás!

25. května 2013 v 11:01 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Včera večer jsem si nemohla odpustit kouknout na to, jak se to má s lidmi, co zrovna jsou na mém blogu. Chvíli po zveřejnění recenze se mi ukázalo, že si ji zrovna čtou 4, navíc tací, kteří se sem pravidelně vrací. Přečetli, odešli... Jaká škoda.
Poté jich přišlo 9, opět bez toho, aniž by po sobě něco zanechali.... Lidiiii, to není pěkný! :D
Já vás vidím a dokonce vím, odkud jste!

A teď mi prozraďte, kdo je ta osoba z Teplic nebo okolí.
Nikomu nic neprovedu, jen mě to zajímá :D (žádné strachy, ti včerejší byli po většinou Pražáci a kdosi z Plzně a Frýdku Místku :D)

První mrazivá zastávka na Ölandu | Mlhy Ölandu | Recenze

24. května 2013 v 21:26 | Hanyuu-hime |  Knižní recenze
Johan Theorin je švédský autor, z jehož tvorby u nás vyšly 4 knihy. Všechny se odehrávají na ostrově Öland, který sice opravdu existuje, ale jak sám spisovatel poznamenal, některá místa si kompletně vymyslel.
Zde na tomto blogu jste mohli vidět recenzi na jednu z jeho knih, Smršť, která vyšla až jako druhá. Před ní je tedy ještě jedna a o té vám právě něco málo povím.
Určitě můžete očekávat i další dvě, jen nemohu slíbit, kdy přesně.

Mlhy Ölandu(Skumtimmen)

Autor: Johan Theorin
Žánr: Krimi
Nakladatelství: Moba
Rok vydání originálu: 2007
Vydání v ČR: 2011

Knihomolův deník

24. května 2013 v 16:43 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Když vás neustále někdo otravuje s tím, že jste hrozný bordelář a vy přesto nevidíte žádný bordel, musíte si holt uvědomit, že asi žijete s divnými lidmi, stejně jako já.
On je totiž bordel a bordel - Když někdo nechává válet všechno, jak mu odpadne od pracek a mezi hromadou oblečení přede dveřmi má i velice zajímavý výběr odpadků, je to už na pováženou.
Pak tu je ale ten druhý druh nepořádku, který vedu já. (a snad tady mezi blogerstvem nejsem jediná, nebo snad ano?)
Police jsou plné, a tak se všechno snažíte přeskupit tak, aby se to tam vešlo, pak v nich vzniká chaos a vypadá to, že je to tam naskládané páté přes deváté, a pak přijde nějaký mudla a oznámí vám, že se obsah té dané police nějak hroutí. S nechápavým výrazem se podíváte na vaše dílo, na které jste náležitě pyšní, protože se vám povedlo na místo naskládat opravdu vše, co jste chtěli, a říkáte si - to tak prostě je, to se nehroutí!Doporučuji: