Červen 2013

den třiadvacátý - Oblíbený animovaný film

30. června 2013 v 19:05 | Hanyuu-hime |  30 Day Movie Meme
Animované filmy já ráda, o to složitější bylo, vybrat jen jeden oblíbený. Hrozně dlouho jsem se rozmýšlela mezi dvěma filmy, nakonec jsem se ale dopracovala ke konečné volbě, se kterou jsem vlastně spokojená a říkám si, že přesně tohle je ten můj oblíbený animák.

30.6.2013

30. června 2013 v 16:18 | Hanyuu-hime |  Tolik knih, kolik měřím
První článek do téhle rubriky byl spíš takový informační. Chtěla jsem hlavně říct, o co půjde a v rychlém sledu jsem zapomněla zařadit pár knížek, co jsem v tomto roce přečetla.
Hromádka s knížkami tedy nebyla úplná, proto jsem se rozhodla pro další článek už teď. Rovnou zde totiž vypíšu i úplný seznam toho, co jsem od ledna 2013 přečetla.... a jen doufám, že jsem už opravdu na nic nezapomněla.

Hvězdy zmizely z dohledu a ve vesmíru se začíná něco dít | Spin | Recenze

29. června 2013 v 20:15 | Hanyuu-hime |  Knižní recenze

Spin

Autor: Robert Charles Wilson

Žánr: Sci-fi
Nakladatelství: Polaris
Rok vydání originálu: 2005
Vydání v ČR: 2006

den dvaadvacátý - Oblíbený dokument

29. června 2013 v 18:00 | Hanyuu-hime |  30 Day Movie Meme
Myslela jsem si, že den s číslem 22 bude jedním z nejhorších, protože jsem si v jednu chvíli nebyla schopna vybavit jediný dokument, který bych považovala za oblíbený.
Viděla jsem jich dost. Převážně jako dítě se na mém ranním 'sledovacím programu' objevovaly veškeré přirodopisné dokumenty a pořady o vesmíru... Jenže těžko už si vzpomenu, co všechno jsem to tehdy viděla a nějaký z dokumentů, který by byl vyloženě oblíbený bych mezi nimi asi nenašla.

Jenže pak jsem si uvědomila, že jeden znám. A hodně se mi líbí... Nějak mi to v jednu chvíli vypadlo a vůbec jsem ho mezi ty viděné dokumenty nezařadila :D

Silent House

29. června 2013 v 13:57 | Hanyuu-hime |  Filmové recenze

Silent House

Horor/Drama/Thriller
USA
2011
85 min.
Režie: Chris Kentis, Laura Lau

O filmu:

Film je založen na skutečných událostech ze čtyřicátých let minulého století, které se odehrály v Uruguayi.
Otec a jeho dcera přijíždí na chatu, kterou se chystají zrekonstruovat a následně prodat. Dívka ale slyší podivné zvuky, ve snaze vysvětlit jí, že se nejedná o nic zvláštního, si toho její otec nijak zvlášť nevšímá. Brzy se ale začnou dít opravdu zvláštní věci.

Léto, léto, léto

29. června 2013 v 11:02 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Je to jiné, než to bylo loni. Pamatuju si, že začátkem července jsem tu totiž šílela, že červenec ještě ne :D Letos jsem si taky víceméně válela šunky už od začátku června a prázdniny pro mě začaly dřív než včerejším dnem, ale... Je to jinačí. Dnes mám ten "letní" pocit, který nejde popsat jinak, než slovem - letní.
V minulém roce jsem snad to léto takhle "letně" asi ani nevnímala. On rok 2012 byl celý takový na nic a krom Advíku a pár maličkostí opravdu na dvě věci. Má dušička proto doufá, že když tedy ta děsně smolně vypadající 2013 začala tak dobře a celkově se dost dobře vyvíjela, bude tak i v létě pokračovat.

den jednadvacátý - Oblíbený akční film

28. června 2013 v 19:00 | Hanyuu-hime |  30 Day Movie Meme
Že vyberu nějaký klasický akčňák, kde jeden trotl pobíhá za druhým s bouchačkou v ruce, to ode mě opravdu nečekejte. Ale zároveň se také nedočkáte mého klasické kňourání o tom, jak nejde tohle a nejde tamto, jelikož pro dnešní den mám jasného favorita od chvíle, kdy jsem se do meme pustila.

Vyjadřování některých lidí a mé dvanáctileté já

28. června 2013 v 7:34 | Hanyuu-hime |  Nenávistné řeči

Každý z nás se postupně mění, s námi se rozvíjí naše slovní zásoba i způsob našeho vyjadřování. Z někoho se třeba nikdy nestane spisovatel, jiný nebude řečníkem, protože k tomu prostě nemá vlohy, ale tak či onak, když něco dělám delší dobu, určitě uvidím nějaké výsledky. Změním se k lepšímu.

Když jsem v jedenácti letech objevila kouzlo chatu a vlastně internetu obecně. Ano, bylo mi 11, ono se tak vůbec všude kolem říká, že takhle malé děti by vůbec neměly mít k internetu přístup, že je to kazí, a že my jsme takoví, jako jsou děti dnes, nebyli. Ale pravda je někde uprostřed. Nebyla jsem to totiž jen já, ale společně se mnou i ostatní stejně staří.
Ale zpět, když jsem objevila, co všechno internet nabízí, ihned jsem se začala angažovat v chatových místnostech. Bylo mi tehdy čerstvých dvanáct, když jsem se připletla ke zrodu místnosti The Sims na lide.cz a později se tam stala jedním ze smečky stálých správců.

Tenhle článek ale není o historii té místnosti, i když nějakou roli to v tom určitě hraje taky.

den dvacátý - Film s oblíbeným hercem

27. června 2013 v 19:00 | Hanyuu-hime |  30 Day Movie Meme
Už asi ode tří odpoledne mě bolí hlava... a to na bolesti hlavy netrpím, když už se u mě něco takového objeví, je to vážně hodně zvláštní. A co je horší? Zrovna na dnešní den nemám nic vybráno.
Nejradši bych někam zalezla, ale musím vybírat film...kdyby aspoň bylo jiné zadání, ale jak mám vybrat film s oblíbeným hercem? Sakra... neeeee! Tohle je ještě větší katastrofa než to sci-fi.
Za deset minut je 19:00, super, tenhle článek asi budu muset sepsat hodně rychle. Kdybych aspoň věděla, jaký z těch filmů vybrat! Pomooc!

Nejde o herce...o ty není nouze... právě, že o ně není nouze a pak jednoho vyberte.
*drží se za hlavu a pobíhá dokola jako šílenec* "Já vás mám ráda všechny stejněěě" :D (fajn... ne tak úplně stejně, ale přibližně asi tak jo :D)


Předělávat blog je na chcípnutí

27. června 2013 v 12:43 | Hanyuu-hime |  O blogu
Když jsem měla blog pouhé tři roky a chtěla udělat pořádek v rubrikách, vzdala jsem to se slovy: "je to na mě moc"... Potom se přidal rok čtvrtý a s ním ještě větší nepořádek a chaos. Některé rubriky jsem nechala ležet ladem a dál se k nim nevracela, a to způsobilo, že se mi tu postupně začaly hromadit rubriky, do kterých už nikdy nic nepřibyde... Kdybych je tehdy rovnou mazala, neměla bych tu v tom teď takový bordel.
Čas totiž běžel dál a dnes, kdy už se blog řítí k sedmým narozeninám, je zde řada nepoužívaných rubrik, které je třeba smazat (jen čistě pro můj klid, jiné to snad vůbec neovlivňuje), sem tam nějaký ten článek, za který se po těch letech spíš stydím :D, ale každý jsme na blogu nějak začínal, a v neposlední řadě pár věcí, které ještě nevím, kam zařadit.Doporučuji: