Srpen 2013

Kniha plná severské mytologie | Znamení run

31. srpna 2013 v 19:36 | Hanyuu-hime |  Knižní recenze

Znamení run (Runemarks)

Autorka: Joanne Harris

Žánr: Fantasy (pro děti a mládež)
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání originálu: 2007
Vydání v ČR: 2008

den čtyřiadvacátý - Kniha, kterou by si mělo přečíst víc lidí

31. srpna 2013 v 18:00 | Hanyuu-hime |  30 Day Book Meme
V úplně přesném překladu to bylo něco jako - kterou bych si přála, aby četlo více lidí, či tak nějak. Nejedná se tedy o zadání, které by vyžadovalo, abych volila nějakou knihu s vážnějším tématem nebo tak něco... Takovou knížku, kterou by si víc lidí mělo přečíst proto, že by jim dala něco speciálního, obohatila jejich rozhled a tak podobně.
S ničím takovým vážně nepřicházím, mám tu prostě jen knížku, u které mě docela mrzí, že se k ní u nás nemá možnost dostat víc čtenářů.

den třiadvacátý - Kniha, kterou si chci už dlouho přečíst

30. srpna 2013 v 18:00 | Hanyuu-hime
Kdybych měla vybírat úplně ze všech knih, asi by mi dnes explodovala hlava, protože těch, které bych si chtěla přečíst, je strašně moc. Hledala jsem tedy mezi těmi, co už mám doma. Horší bylo, že i mezi těmi se nenajde jen jedna, ale rovnou několik. Stejně jsem se nakonec k nějakému výsledku dohrabala, a tady je.

Chvíle klidu? Není!

30. srpna 2013 v 12:06 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Sedím u počítače, na uších sluchátka, už víc jak hodinu nevnímám okolní svět. Jsou 3 ráno, vlastně kromě toho, že tu přemýšlím a nevím nad čím, sním s otevřenýma očima, doopravdy na tom internetu ani nic nedělám, i když mám otevřený blog, možná i facebook. Nikdo mi stejně nenapíše, protože už tu sedím jediná a všichni spí. Z otevřeného okna na mě proudí čerstvý, ale už značně studený noční vzduch pozdního léta. Chtěla jsem kreslit, ale přemýšlím, že si půjdu přečíst knihu nebo rovnou spát. Počítač mi do uší přehrává náhodně všechno, co najde. Jedna skladba je zrovna téměř v polovině...
... když v tom se do ní ozve: "Miláčku, stačí ho jen dát do myčky" "Tuhle špínu?..." BLA BLA BLA

Úplně první seznámení se školou - Gifový průvodce mým dnem

29. srpna 2013 v 20:55 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Než si přečtete článek a začnete si říkat, že jsem hysterická... Asi bych vám měla říct, že jsem schopna udělat strhující thriller i z obyčejného otevírání plechovky nebo zalévání kytek.
...
Včera jsem si začala říkat "jo, on je vlastně ten zápis..."
Všechno je mi ukradené, dokud to není opravdu aktuální, takže teprve na poslední chvíli se mi hlavou začaly honit takové ty klasické otázky, které se prohání v mysli každého neznalého člověka, který je vhozen do něčeho nového.
"A co si mám obléct? Je nebo není to formální?"
"Co se tam asi všechno bude dít?"
"Co když ze sebe hned ten den udělám debila?"
...
Na všechny otázky, které mě jen napadly, jsem během chvíle našla odpověď. Na ty, které zůstaly nezodpovězeny jsem se stejně po chvíli vykašlala, protože se nezvládnu s něčím takovým stresovat moc dlouho. A vůbec, je mi spíš všechno tohle jedno, než aby mě to nějak zneklidňovalo... Až do té chvíle, kdy je ta situace opravdu tady. To pak dokážu udělat dramatický zážitek i z přebírání pošty.

Po všech těch blbovinách, nad kterými jsem přemýšlela, napadlo mě až pozdě večer... "A kde to vlastně je?"

den dvaadvacátý - Oblíbená kniha, kterou vlastním

29. srpna 2013 v 17:00 | Hanyuu-hime |  30 Day Book Meme
Jen se k tomu vrátím, už to začínám nesnášet.
Jak mohu něco takového vybrat, když jich tu najdu rovnou několik? Ještě štěstí, že jich nemám tolik a dost kandidátů na tohle místo jsem už vyplácala v předchozích dnech.
Vzala jsem pak tak nějak náhodně jednu z knih, které mám ráda.

den jednadvacátý - Oblíbená kniha z dětství

28. srpna 2013 v 17:00 | Hanyuu-hime |  30 Day Book Meme
Do knižní challenge, do které jsme se pustily společně s Kelly, se nám nečekaně vkradla trochu delší pauza. Byla zapříčiněna společně stráveným týdnem, poté následoval Advík a dvoutýdenní pobyt v nemocnici, který si musela Kelly odbýt.
O tom, že jsme se zastavily u dvacátého dne, jsme se bavily chvíli před Natsuconem, ale neměla jsem náladu nastavovat na tři dny články, proto jsme se k tomu dostaly až dnes.
Dojedeme tedy zbylých deset dní, a pak bude od podobných projektů na chvíli pokoj. Chceme spolu sice dát ještě HP challenge, ale to, myslím, necháme na později :D

81. Německo - 84. Finsko

28. srpna 2013 v 12:23 | Hanyuu-hime |  Postcrossing
S Postcrossingem je to od poloviny prázdnin takové nijaké. Za poslední měsíc mi přišly jen 4 pohlednice a to navíc během tohohle týdne. Po celou dobu předtím jsem se nedočkala vůbec ničeho. Navíc mi strašně moc pohledů skočilo od expirovaných. Za tak krátkou chvíli rovnou 6. Jeden do Holandska měl už 162 dní. Už když měl něco kolem 70, tomu chlápkovi jsem psala, protože se tam už asi měsíc v té době neukázal, tak jsem to zkusila, jestli mu náhodou nedorazil.
Odpovědi jsem se dočkala až předevčírem, a v ní byla omluva, že pohled dorazil už bůh ví kdy, ale on ho nezaregistroval. Požádal mě o mou adresu a že mi nějakou pohlednici prý pošle. Aspoň, že ten se tedy nakonec zaregistroval.
Pak tu byl další do Německa, po 105 dnech jsem se rozhodla slečnu kontaktovat, protože, stejně jako předchozí uživatel, nebyla na stránce postcrossingu už asi dva měsíce. Odpověď mi přišla hned, že pohled bohužel nedorazil, ale že ho klidně zaregistruje. Pak tu je ještě jeden do Číny, který už má taky něco kolem 136 dní ... A pak Finsko, Rusko, Nizozemsko.
Vážně úžasné, ale co nadělám... třeba ještě nějaký z nich dojde.

Včera mi přišel pohled z Německa, trvalo mu to 8 dní a cestoval ze vzdálenosti 514 km.

Jak jsme nakupovaly

27. srpna 2013 v 13:58 | Hanyuu-hime |  The Girl Who Lived
Když už něco kupuji, nejčastěji to bývají knihy. Ze všech věcí, co se dají nakoupit, dělají mi právě knížky největší radost, a to i navzdory tomu, že je nestíhám číst a některé čekají na policích třeba i rok, někdy dokonce déle, a jsou předbíhány jinými, které přišly až po nich. Je to holt těžké, nemám vždy chuť číst zrovna tu danou knihu, na kterou jsem měla náladu ještě předevčírem, když jsem četla něco jiného, někdy si zase něco přečtu a nedokážu přestat slintat nad těmi, které se tomu výrazně podobají. Navíc teď, když byl advik a chvíli po něm ještě ten natsucon, ve čtení jsem nějak zabrzdila, v nakupování však nikoli.
Celá tahle knižní záležitost u mě vypadá asi nějak takhle
(Aby se neřeklo, že jsem neuvedla zdroj - Obrázek úspešně uloupen na tumblr.com...kde jinde taky :D)

Cosplay - Rattata (gijinka) - Fotky

26. srpna 2013 v 19:43 | Hanyuu-hime |  Já a zase jenom já
Ještě než se dostaneme k fotkám, které jsem mimo jiné slíbila už ve včerejším reportu z Natsuconu, (jsem blbá, vždyť on byl vlastně dnešní :D) chtěla bych promluvit ke všem, co by se případně chtěli vyjadřovat negativně ohledně cosplayerů a naší komunity všeobecně... Ano, jsou mezi námi pubertální idioti, se kterými se nedá žít, ale ti jsou úplně všude. Ten zbytek jsou normální lidé, kteří mají možná jen jiné zájmy než máte vy, takže pokud by vás napadlo, že budete psát urážlivé komentáře jen proto, že je to pokémon a taky proto, že je mi dvacet a ON JE TO POKÉMON! A pak proto, že to podle někoho třeba vůbec není normální, a z dalších a dalších důvodů, rovnou táhněte a už se mi sem, pěkně prosím, nevracejte.

A teď se obracím zpět k mým oblíbeným čtenářům, které mám ráda a pokaždé jsem jejich návštěvou a případným komentářem potěšena.
Cosplayování se nevěnuju nijak výrazně moc. Dělám to jen pro zábavu a nesnažím se být žádným úžasným cosplayerem, který by se těšil obrovské popularitě... Víte, tohle by mě opravdu nijak nebralo. Navíc jsem si v poslední době usmyslela, že se odteď budu věnovat cosplayi pokémonů. Mám to anime ráda (jsou to prostě pokémoni!!! :D) a doteď ráda hraju pokémon hry, které mám sice už jen na počítači, ale i tak je to občas fajn.
Vzhledem k tomu, že jsem doma měla, zatím ještě nijak nevyužitou fialovou paruku, hledala jsem fialového pokémona, do kterého bych se pustila. A nakonec z toho vzešla Rattata.
Mám tři fotky, které se nepyšní žádnou úžasnou kvalitou, ale chtěla jsem nějak zdokumentovat svůj cosplay a má sestra mi s tím ještě pomohla tak, že mi na fotky přidala další moje pokémonní kamarádky.
Dál mám ještě upravené oči, protože čočky nevedu, ale když už jsou ty fotky upravované, proč to nezkusit, že?Doporučuji: