Já a anime - Co jsem viděla a co na to říkám (1.část - Romantické série)

28. září 2013 v 15:35 | Hanyuu-hime |  Na nějaké určité téma
Otaku komunita je příšerný výraz. Nemám ráda označení otaku, říkají si tak převážně jen ti puberťáci a jim podobní. Já raději říkám, že prostě sleduju anime a jezdím na cony, občas udělám nějaký ten cosplay. Sice je z toho všeho největší pravda, že jezdím na cony, protože na anime se nyní podívám už jen minimálně, ale stále se považuji za fanouška, protože i to 'minimálně' je pořád něco.
Kdysi jsem na něj byla ale hodně ujetá, vydržela jsem sledovat i hodiny denně a i když můj seznam zhlédnutých nečítá zrovna mnoho sérií, něco málo se tu najde. Tak proč to nesepsat do několika článků i s mým stručným shrnutím a názorem?

Hned ze začátku tu ale mám menší problém. Anime, co jsem viděla, si nikam nezaznamenávám (házím to na facebook do viděných pořadů, ale to až teď, pořád to tedy není komplet), psaní tohoto bude tedy jedno velké hledání a vzpomínání. Zároveň nečekejte, že budu seriály řadit podle oblíbenosti nebo snad podle toho, jak jsem je viděla za sebou, to možná někdy jindy. Žebříček těch nejoblíbenějších je totiž určitě dobrý nápad, nejdřív ale musím sepsat všechno, co jsem viděla.

Pro dnešek tedy prolétneme veškeré

romantické anime série

nemyslím teď harémovky a ecchi, pro to si raději vyhradím další samostatný článek :D


Sice nejsem člověk, co by se v tomto žánru nějak vyžíval, ale i na mém seznamu zhlédnutých se najdou čistě romantické počiny. Jeden takový byl jedním z prvních, které jsem kdy vůbec viděla.
Jedná se o Itazura na Kiss, anime o pětadvaceti dílech z roku 2008.

Hlavní hrdinkou je zde Aihara Kotoko, která miluje proslulého školního premianta. Její problém je však v tom, že on o ni v tom lepším případě ani kolo neopře a když už by se tak tedy stalo, bude mít u toho plno nehezkých poznámek.
Kotoko jako studentka ze třídy těch nejhloupějších se nemá ani čemu divit. Proč by se kluk jako Irie Naoki, chytrý, hezký (no...asi jen na poměry v tom anime... Podle mě má až moc šišatou hlavu :D), z bohaté rodiny, zajímal o takové hloupé tele jako je právě ona?

To by ale nebylo ono, kdyby osud tyto dva nesvedl dohromady. Přijde zemětřesení, a to takové, že dům, kde bydlí rodina Aihara, nevydrží a sesune se. Dávný přítel dívčina otce jim však nabídne pomocnou ruku a poskytne náhradní bydlení do té doby, než se jim dům podaří opravit. Jenže onen dávný přítel není nikdo jiný, než pan Irie... Kotoko nyní tedy sdílí společnou střechu se svým idolem a pravé romantické anime může začít.

Všichni předem víme, jak to skončí, ale tak to u takového žánru už bývá. Jednotvárné a docela nezajímavé postavy stejně tak čekáme nejspíš všichni a i když je to místy trochu přihlouplé, celkově je to oddychové, občas zvládne pobavit a nikoho zvlášť neurazí, bohužel nejspíš ani nenadchne.

Další v pořadí je Kimi ni Todoke. Série má dvě řady, první je opět pětadvacetidílná, druhá má dílů pouze třináct.

Příběhem nás provází středoškolačka Sawako, které nikdo neřekne jinak než Sadako (japonská Samara). Její spolužáci jsou ještě tak hloupí, že opravdu věří na jakýsi druh prokletí, kterým má být postižena právě Sawako, a tak se jí straní, co nejvíc to jde, aby na ně náhodou neseslala zlé duchy.
Ona ale opravdu touží po tom, najít si pár přátel, snaží se proto chovat kamarádsky... Tak moc ráda by byla oblíbená stejně jako její spolužák Shouta Kazehaya!
Shouta je totiž jediný, kdo nechová žádné předsudky k nikomu. Dokonce i se Sawako se normálně baví a ona k němu díky tomu vzhlíží.
Následkem toho, že ji spolužák bere jako normálního člověka, narozdíl od zbytku školy, povede se Sawako opravdu najít přátele... a jak už to tak v podobných seriálech bývá, dokonce se i zamiluje. Oním vyvoleným chlapcem není nikdo jiný než-li Shouta...

Ačkoli je to anime hodně založené na romantické zápletce, nic jiného se tam prakticky neřeší, a je to sladké tak moc, až z toho některé jedince mohou rozbolet zuby. Svým způsobem je to ale ve svém žánru jedním z těch povedenějších kousků, tedy alespoň podle mého.
Cílovou skupinou diváků jsou zaručeně holky, stejně jako u ostatních anime, která zmiňuji v dnešním článku. I tak to ale není žádný přeslazený odpad, který nemá ani hlavu ani patu. Koukat se na to totiž dá, ba co víc, i mě to opravdu bavilo. První série je tedy mnohem lepší než ta druhá, ale i tak je to určitě moc fajn zamilovaná oddechovka.

Čtyřiadvacetidílný Lovely Complex vypráví opět o dvou středoškolácích. Risa je vyšší než obyčejné slečny, Ootani zase menší než průměrný chlapec v jeho věku.
Návzájem se stále pošťuchují a mají pověst jakýchsi školních komediantů. Ale všichni moc dobře známe rčení, že co se škádlívá, to se rádo mívá a ani u této dvojice to není jinak.
Oba jsou nespokojeni s tím, že si nemohou najít žádného kluka/holku, dojde proto na sázku, kterou spolu uzavřou. Komu se tedy jako prvnímu povede najít partnera?

Jak jejich vzájemné hašteření pokračuje, začínají k sobě chovat jiné city než kamarádské a velice zvláštní románek je na světě.

Ze začátku mi dalo docela zabrat překousnout kresbu... Moc se mi nepozdávala a v průběhu prvního dílu se dokonce dostaliva chuť to vypnout. Ale naštěstí jsem to neudělala a díky tomu se mi naskytla možnost podívat se na velice vtipné, ač tedy stále jen romantické anime. Hrozně se mi na tom líbily i jednotlivé postavy, které nejsou ploché, jako tomu je u jiných sérií, ale zato moc hezky propracované a chovají se lidsky... tak nějak přirozeně. Dle mého je právě Lovely Complex asi jedno z nejlepších, na co můžete mezi romancemi narazit.

Další z povedených romantických anime je určitě Bokura ga Ita...
V tomto anime seriálu, který má 26 dílů se seznámíme s Nanami, která nemůže vystát jednoho chlapce. Oním chlapcem je Jano. Všichni ho mají rádi, protože je usměvavý a sympatický.
Jak jistě už tušíte, nenávist se rychle změní v lásku a tito dva budou našim ústředním romantickým párem, o kterém bude celá série. Není to ale tak jednoduché, jak se zdá, vše se bude ještě komplikovat...

Asi by nebylo od věci zmínit, že celé tohle anime je maličko (místy víc, místy míň) depresivnějšího rázu. Nedočkáte se tedy podívané s dávkou humoru, jako tomu bylo v předchozím případě, ale i přesto Bokura ga Ita stojí za podívání, pokud máte rádi tento žánr.
Co víc ještě dodat. Je to vyloženě holčičí záležitost, které by neuškodilo, kdyby byla o pár dílů kratší, protože se mi chvilkami jevila dost roztahaně, ale i tak to bylo vlastně fajn a odpočinkové.

A co tu máme dál? Special A jasná romantická srdcovka číslo jedna!
Proč?
Ne, že by to byl tak strašně úžasný výtvor, že bych si z něj sedla na zadek, byla to vlastně klasická zamilovaná slátanina, v oblasti anime nijak originální, ale stejně bych tuhle slátaninu nacpala mezi své nejoblíbenější série. Nejenom, že jakmile se rozezní opening, jsem zpátky v druhé polovině letních prázdnin 2010 a přepadá mě lehce melancholická nálada.

S.A - Special A, jak zní celý název, nás opět přivádí na střední školu. Existuje zde jakási speciální třída pro sedm nejlepších studentů z celé akademie.
A jakou že má výhodu tam být? Ve zkratce - Tito studenti po celou dobu vyučování prakticky nic nedělají, jen si dřepí ve skleníku, přemýšlí o kravinách a učení moc (vlastně spíš nic) nedají.
Nejlepším z nejlepších je zde Takeshi Kei, jemuž šlape na paty Hikari... Bohužel opravdu jen šlape, tudíž je pokaždé při vybírání studentů s nejlepšími výsledky až druhá. Dělá tedy všechno pro to, aby se ji povedlo Takeshiho pokořit... a jak už to tak bývá, z rivality se vyloupne něco úplně jiného.

Možná je to tuctové, ale mě to bavilo a jak si to tu teď tak sepisuju, mám hroznou chuť podívat se na to ještě jednou. Ani jeden z čtyřiadvaceti dílů není totiž nudný a všude se něco děje. Ačkoli nejspíš ničím nepřekvapí a celá dějová linie je tak moc kýčovitá, až to bolí, u posledních dílů jsem tehdy seděla jak zařezaná a hlavním hrdinům jsem hrozně fandila.
Na romanťáky tedy nijak zvlášť nejsem (asi si po tomto článku budete stejně myslet opak :D), ale tohle je má srdcová záležitost i přese všechny nedostatky, které to má.

Další záležitostí z roku 2010 je Yamato Nadeshiko Shichihenge, anime o 25 dílech po klasických čtyřiadvaceti minutách.
Tady už ale nebudeme jen přeslazeně vrkat, posuneme se zase více ke komedii.

S hlavní hrdinkou Sunako, která nesnáší všechno barevné, roztomilé a nejlépe jí je, když si může sedět zalezlá ve svém temném pokojíku společně se všemi podivnostmi a koukat na horory.
Její bohatá tetička by však ze Sunako chtěla mít dámu jak se patří, a proto navrhne partičce studentů, kterým se nelíbí platit nájem, že pokud ze slečny udělají krásnou dívku s vytříbeným chováním, nebudou už nikdy muset nájem platit. Chlapci po tom samozřejmě hrábnou, netuší ale, co všechno je se Sunako ještě čeká a jak zatraceně těžký jejich úkol bude.

Toto anime je jediné z romantických počinů, u kterých jsem po dokoukání animované verze sáhla i po dorama a následně sledovala to, i přesto, že to bylo úplně to samé, akorát s živými herci. A proč jsem to udělala?
Humor, který se zde nachází, se mi zalíbil, byl to můj šálek čaje a i když je to stále jen dost předvídatelný seriál, co se celé dějové linie a závěrečného rozuzlení týče, nedělalo mi problém u toho sedět a zaujatě sledovat. Navíc je to asi spíš komedie než romance, která tu má ale taky svůj podíl.

Se stejným, ne-li větším počtem tak zvaných bishíků je tu Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%. To pro mě není zas až tak stará záležitost, dost jsem na ní ujížděla někdy loni v červenci (ačkoli nejsem si úplně jistá, jestli to bylo loni nebo předloni :D). Teď to vypadá, že ze svého postoje 'na romanťáky moc nekoukám' obracím a ukazuje se, že jsem vlastně romantická duše jako nikdo... Když ono veškeré to anime má něco do sebe a na odreagování je to fajn.
V tomto seriálu jsme opět na akademii, tentokrát však zaměřenou na hudbu. Hlavními aktéry nebude nikdo jiný než boyband ne moc odlišný od našich starých známých Luneticů. Vedle nich tu ale ještě máme slečnu, která není považována zrovna za krásku. Ona má ale sen a za tím si jde... Jak si myslíte, že se to bude dál vyvíjet?

Ano, je to blbost, ale jak už to u anime bývá, ono se i na tu kravinu dá koukat a já nakonec zjistila, že se mi to i tak celkem líbilo. Druhou sérii, která nejspíš už je, jsem neviděla a asi se ani nechystám vidět, ale co k tomu říct... Bylo to fajn.

Ne tak úplně série, ale stále pěkné romantické anime je Byousoku 5 Centimeter, se kterým se dostávám až kamsi do roku 2009, což mě přivádí do ještě více melancholické nálady než všechny předchozí počiny.
Má pouze tři díly, které na sobě nejsou obzvlášť závislé.
Všechny tři příběhy, které dají dohromady zhruba hodinu, vypráví o chlapci jménem Takaki a jeho vztahu s Akari.

Z mého pohledu je tohle asi to nejromantičtější, co v tomhle článku je, ale za zkouknutí stojí. Myslím si, že zajímavé pokoukání totiž nenajdou jen slečny, ale znám i pár zástupců opačného pohlaví, které to docela bavilo.
Navíc je to krásné po vizuální stránce, ještě o to lépe se to pak sleduje....
Objevila jsem pár sérií, které bych sem mohla taky dát, ale rozhodla jsem se, že je hodím k jiným. To by bylo tedy pro dnešek z té romantické části mého nakoukaného anime.

Je tu možnost, že jsem na něco třeba zapomněla, ale nemyslím si, že by to byla nějaká tragédie. Článků mě totiž čeká ještě několik, a tak případně to anime přihodím k dalším - protože žánrově nikdy seriál neodpovídá jen jednomu jedinému odvětví... A navíc, stejně si myslím, že na samotný závěr budu nucena přihodit kategorii, kde bude jakýsi mišmaš, co nebylo kam zařadit.
...
Viděli jste některá ze zmíněných anime? Líbila se vám či nikoli? Co je vaším nejoblíbenějším z tohoto žánru? Určitě se vyjádřete, budu jedině ráda a s dalším článek přijdu nejspíš příští týden.

Jaký žánr vyberu je zatím ve hvězdách, ale určitě se ho dočkáte.

Zdroj obrázku: Myanimelist.net
 


Komentáře

1 Shizuma | Web | 28. září 2013 v 16:11 | Reagovat

Lovely complex je moje nejoblíbenější romantické anime. =) A kdykoliv mám náladu na něco romantický, neváhám a pustím si toto =)

Itazura na kiss jsem rozkoukala a nedokoukala. Zatím =D Viděla jsem korejský dorama, co se mi moc líbilo - tam hlavní hrdina vypadal hezky, na rozdíl od toho "anime". To tvoje "šišatou hlavu" sedí dokonale =D

2 Lokusta | E-mail | Web | 28. září 2013 v 16:22 | Reagovat

Občas ma moja myseľ zavedie k romantickým anime, ale vždy ľutujem. Naposledy som dokázala dopozerať Lovely Complex a ak je toto podľa teba to najlepšie, čo je možné medzi romantickým žánrom vidieť, tak mu vyvesujem bielu vlajku a už ma nikto neprinúti sa k nemu vrátiť. LC bol z môjho pohľadu doslova strašný, na druhú stranu ja mám asi také romantické cítenie, že aj ľadovec má pri mne charakter sopky. Ale ešte filmy zvládam, tie sa mi páčia vlastne vždy, keď sú romantické.

3 Hanyuu | Web | 28. září 2013 v 16:27 | Reagovat

[2]: Ono je důležitý brát anime jako prostě... anime. Nejde to srovnávat s knihami, filmy, seriály. A každý tomu nepřijde na chuť.
Jinak romantická duše taky nejsem ani náhodou, ale těch anime z tohohle žánru je hodně, takže se k tomu každý fanoušek nějak prokouše a pár toho i viděl.

[1]: Mně stačilo anime... dorama už bych asi nedala :D :D

4 Akiyama Kara | Web | 28. září 2013 v 16:44 | Reagovat

Já znám jen Kimi ni Todoke a docela se mi líbilo, včetně kresby. Na anime ale jinak moc nekoukám a rozhodně nejsem otaku. :D
Jinak, trochu jsem se opupínkovala z toho, že Sadako je japonská Samara, ale to je můj problém, protože jsem to špatně pochopila. :D

5 Lokusta | E-mail | Web | 28. září 2013 v 16:45 | Reagovat

[3]: Anime s knihami neporovnávam, vnímam ho ako oddelené umenie so samostatným vývojom a charakterovými črtami. A na chuť som mu prišla, len ide o to, že moje žánrové zaradenie v sebe obsahuje také kúsky ako Ichigo Mashimaro, Yuu Yuu Hakusho, Mimi o Sumaseba... a ja mám animelist tu: http://anime.akihabara.cz/profil/uzivatele-kami987654 pričom som si tam zaradila len tie série, ktoré som videla na kompletku. Inak som rada, že nepoužívaš pojem "otaku", je strašidelné. :-x

6 Elis | Web | 28. září 2013 v 17:42 | Reagovat

Hm, zaujímavý nápad :) Niektoré ma zaujali, možno si ich pozriem :)

7 Hanyuu | Web | 28. září 2013 v 17:53 | Reagovat

[4]: Počkat, cože? Jak jsi to pochopila nebo co? :D

[5]: Já osobně si myslím, že taková čistě romantická anime jako jsou ta, co jsem tu napsala, jsou kapitolou sama pro sebe... Vážně to jsou často slátaniny, ale nějak jsem se tomu nevyvarovala a některé se mi prostě líbily, no.
Výraz otaku je hrůza, zasloužil by vymazat z povědomí všech, aby ho už nikdo nepoužíval.
A jinak, co tak koukám na anime, cos vypsala. Kdysi jsem na ně taky chtěla kouknout, ale ještě se nenašel čas. Co se toho žánru týče, já nějak nemám vyloženě jeden oblíbený, záleží spíš na tom, jakou mám náladu. Ale kromě toho, že jsem si zamilovala to S.A, svá nejoblíbenější bych jistě hledala v úplně jiném odvětví, jen ne mezi romantikou :-D

[6]: To jsem ráda, že jsem mohla dát pár tipů :)

8 Annika | Web | 28. září 2013 v 18:09 | Reagovat

vida, z tohoto výčtu jsem viděla Kimi ni Todoke (jen první sérii), S.A a 5 centimeters per second :-) to první jsem viděla už dávno a připadalo mi to milé, ale na druhou sérii už jsem nějak neměla chuť. S.A mám moc ráda, ale občas to na mě bylo moc ujeté. a to poslední se mi také líbilo, mělo to krásnou, takovou trochu zádumčivou atmosféru :-)

já osobně mám z romantických anime určitě nějraději Kaichou wa Maid-sama. trochu mi to připomíná právě Special A - též je to vtipné a praštěné - a jsou tam fajn hrdinové :-) anebo taky Honey and Clover je skvělé.

9 Akiyama Kara | Web | 28. září 2013 v 18:16 | Reagovat

[7]: No, jak jsem to přečetla, tak mi to vyznělo jako by Japonci zkopírovali Američany. Což asi tak myšleno nebylo. :D Já jsem na to, jak Amerika Japonsko kopíruje, vyloženě alergická, takže vidím věci tam, kde nejsou. :D

10 Leslie739 | E-mail | Web | 28. září 2013 v 20:06 | Reagovat

Tak anime nesleduju, možná jsem jako malá viděla pár Pokémonů :D

11 tajja | Web | 28. září 2013 v 20:15 | Reagovat

Jů, Lovely complex! To anime mám hrozně ráda - měla jsem i cosplay Risi na Animefestu. Tak nějak se s ní ztotožňuji, protože sama mám metr osmdesát, i když ten Ootani mi stále chybí :-D

12 Taychi | E-mail | Web | 28. září 2013 v 22:30 | Reagovat

Poslední jsem viděla taky. Bylo to z nudy, protože kamarádka má plný počítač anime. Hej, já na romantický anime nikdy moc nebyla, ale tohle bylo moc krásné. Mám to nyní stažené a hodlám se na to někdy podívat zase. Opravdu krásné. Já jsem viděla hodně anime, tehdy díky animaxu, nyní už snad jen koukám stále na Naruta a čekám na další díly. Otaku však ze mě nikdy nebyl. Nejsem žádný fanatik, nejezdím na cony, nemám plakáty a předměty z anime. Ale ještě vím, co je anime a co manga a to se cení! :-D
Moje nejoblíbenější anime je Jigoku Shoujo, pak Lina postrach banditů(?) a nebo Digimon hranice, ano je to ujeté, ale digimoni mě neskutečně bavili. Sice jen dvě série, ale i tak. Dále super je Inuyasha, Air a Fullmetal alchemist, ne bratrství. Prostě moje oblíbená klasika plná životního moudra. Nejvíce se mi vryl moment,jak  Ed mluvil o schopni vytvořit si vlastní cestu.
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/943167_584469338259451_221910539_n.jpg

13 SofiaSpock & Ondrej Kuzma | 6. ledna 2014 v 13:13 | Reagovat

Posledni dobou jsem videl vyse jmenovana, dle meho vaznejsi jsou Lovely complex a Sukitte, u kterych bych s privrenyma ocima v jinem case a prostoru mohl rici, ze je dle skutecnosti :-). Pak tu mame komedialni, kde se clovek vylozene smeje.
Ac u nekterych v pozdejsich dilech jsem mel chut rvat a vytrhnout minitor a prohodit ho oknem.Zvlaste tam, kde je vsem jasne i petiletemu diteti emocionalni stav a reflektovat ho nejak, coz se u hlavnich hrdinu, kteri jsou dokonce i mnohdy velmi inteligentni se nedeje a nechapu, co se deje a tahne se to 3 az 5 dilu.To clovek skutecne ma chut zhmotnit svuj emocni stav do fyticke podoby pestma jez jsou podekovani autorum, scenaristum, reziserum na jejich obliceji. :-D To je asi dle meho jediny skutecne vazny nedostatek u techto del nastesti se najdou takova, ktera cely pribeh timto zpusobem nesnizuji kvalitu a s trochou nadsazky maji i hloubku a odrazeji i realitu. :-)

14 VeVuBVB | E-mail | Web | 25. února 2014 v 15:23 | Reagovat

Ahoj :) V životě jsem na žádné anime nekoukala,ale popadla mě chuť se podívat na nějakou romanťárnu a ty americké slátaniny mě už nebaví,tak se zkusím podívat na něco z tohoto :) Prosím vás,nezná někdo nějaké gay anime,jestli to existuje? :D Ráda bych na něco takového koukla :D Díky předem :)

15 Hanyuu | Web | 26. února 2014 v 8:33 | Reagovat

[14]: Prý jestli to existuje :D :D O tom, že ano, vypovídá ta ohromná smečka yaoistek, co nám tu pobíhá... Takže - anime s gay tématikou je shounen-ai, popřípadě takové, kde je toho tak nějak víc, to je yaoi... prakticky hentai, akorát že gay :D
Přímo z yaoi nic neznám, nikdy jsem tímhle směrem moc nepátrala, ale z shounen-ai je hodně oblíbené třeba gravitation nebo junjou romantica ... ani jedno z toho jsem neviděla, jen vím z doslechu :)

16 VeVuBVB | E-mail | Web | 26. února 2014 v 13:01 | Reagovat

Děkuji :D Jak říkám,ve světě anime se nepohybuju,ale zlákalo mě to :D Děkuji moc :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama