Já a anime - Co jsem viděla a co na to říkám (4.část - Komedie)

12. října 2013 v 9:44 | Hanyuu-hime |  Na nějaké určité téma
A plynule pokračujeme dál... přiznám se, že už v tom trochu začínám mít bordel a ztrácím přehled o tom, co jsem kam chtěla dát, co už jsem do článku dala a co jsem odložila na jindy.
Neměla jsem se do toho pouštět, neměla... ale když už se tak teda stalo, dotáhnu to do konce.

Pro dnešní den je téma

Komedie

Někomu už to je známo, jinému je třeba ještě připomenout... libuju si v kravinách. Kdejaká (s prominutím, ale jinak to říct nejde) píčovina, která všechny pseudo-inteligenty přistupující k celému okolnímu světu s takovou hrozně trapnou vážností (protože tak by se přece vzdělanec měl chovat), kvůli které tento typ lidí tak nemám ráda, by některé kousky z těch, co tu budu publikovat a říkat o nich, že jsou super, poslal do horoucích pekel a jejich tvůrce s nimi. Jestli tedy do této sorty lidí patříte, máte smůlu, asi se neshodneme, ale je mi to fuk.
Já ptákoviny totiž ráda a stejně tak se děsně ráda řežu smíchy pod počítačovým stolem.


Prvním komediálním počinem je dnes anime mající na kontě dvě série o třinácti dílech a pak ještě dva kratší speciály. Jde o Baka to Test to Shookanjuu, často zkracované jen na Bakatesto. Odehrává se na střední škole, kde jsou studenti rozděleni do tříd podle výsledků z rozřazovacích testů, které se konají na začátku každého školního roku.
Celý tento systém je velice jednoduchý. Máme třídy A, B, C, D, E, F. Jak už si asi všichni dokážete odvodit, ve třídě A jsou ti nejlepší z nejlepších, naprosté jedničky s výbornými výsledky. Jako takovou odměnu za umění používat mozek a jistou dávku inteligence, mají prvotřídní vybavení učebny, vlastní jídelnu... všechno, na co si jen vzpomenou je jen té nejlepší kvality.
Jak ale výsledky klesají, je i vybavení, se kterým si studentí musí vystačit, horší a horší. Zatímco třídy C a D se musí spokojit víceméně s průměrem, v Fku jsou ti největší blbci, co neumí pomalu ani do dvou napočítat. Škola se proto s nimi nijak zvlášť nepáře... Jste blbec a nic neumíte? Pak budete ve škole sedět na zemi a místo lavice si třeba vystačte s krabicí...
Ale nemusí to taky být po celou dobu. Ve škole je zaveden systém, kde mezi sebou mohou třídy o své vybavení "válčit". Umožňuje jim to určitá technická vymoženost, pomocí které je možné vyvolat svého herního zástupce (takové ty potvory, co se jim říká shimeji, či tak nějak) a utkat se s jiným studentem. Body, které váš zástupce ale potřebuje k tomu, aby se udržel ve hře, závisí na počtu získaných bodů v testech, což znamená, že ti nejblbější většinou stejně moc dlouho neobstojí. Pokud se mu to ale povede, třídy si musí prohodit veškerý majetek.

Podle toho, co jsem viděla (např. na našem slavném csfd, ke kterému se možná už nemá smysl ani vyjadřovat), tento seriál schytal nemálo odpadů a nízkých hodnocení. Možná je to tím, co jsem zmiňovala nahoře - že si prostě libuju v kravinách, ale mně se to neuvěřitelně líbilo, bavila jsem se a splnilo to má očekávání.
Samozřejmě záleží na tom, co od toho čekáte. Já čekala kravinu a tu jsem taky dostala. Uprostřed sledu všech událostí, jejichž středem budou zástupci skoro všech tříd, budeme mít možnost poznat v anime už jaksi běžně zaběhnuté charaktery. Úplně plochá, avšak neuvěřitelně rázná, pokud začnete mluvit o jejím 'hrudníku nehrudníku', Minami, která se přátelí s neuvěřitelně tupým Yoshiim. (I když jestli jen přátelí je takové poněkud sporné :D)
Hezká, přátelská a milá Mizuki ze třídy F, která je ve skutečnosti ale opravdu chytrá. Nějaká arogantní někdo, jejíž jméno si moc nepamatuju - samozřejmě z té vyšší sorty lidí... A v neposlední řadě třeba Hideyoshi, který by měl být kluk, ale nikdo si není tak úplně jistý, jak to ve skutečnosti je a mnoho dalších.
A ačkoli se to na první pohled moc nezdá, i ptákovina jako je toto anime, má něco, co se nějakým způsobem snažilo sdělit - a to nic jiného, než že vlastně vůbec nezáleží na tom, jestli jste debil nebo nejste. Nakonec je vám stejně nejlíp, když máte kamarády :D

A ať si říká kdo chce co chce. Mně se to líbilo a klidně bych na to koukla ještě jednou! Jo a jo! :D

V pořadí další, ne ale kvalitou horší komedie je Hetalia (není to úplně celý název, ale lehce se zamotávám do jednotlivých sérií, proto si to vezměme prostě takhle). Anime s hromadou dílů, které mají ale jen pět minut, takže vám to moc času stejně nezabere - a jejich výhoda je navíc to, že si to můžete pouštět pořád dokola, i nahodile, když na to přijde.
Tato parodie na dění v období světových válek nám představí jednotlivé státy jako anime charaktery. Je jedno koho si zamilujete nebo koho budete nesnášet. Hlavní je, že se u toho neskutečně pobavíte a jestli ne, tak jste suchar, který neví, co je vtipné.

Po dokoukání jsem často jen tak zapínala epizody, které mi zrovna přišly pod ruku, protože se mi to prostě moc líbilo. Vyhovovalo mi i to, že všechny díly jsou tak krátké a jak už jsem říkala - není tedy problém se k nim kdykoli vracet. A i opakovaně to bylo vtipné, někdy dokonce i víc než napoprvé.
A jestli patříte k těm, kteří mají ve škole hodiny dějepisu (no... vlastně i zeměpisu), stane se tento předmět něčím trochu jiným než dosud byl a bude docela problém vybavit si při názvu nějak�%
 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 12. října 2013 v 10:21 | Reagovat

Hetaliaaaa!!! Ovšem jestli toužíš po šílenostech, jedině doporučuju Detroit Metal City a Nerima Daikon Brothers, já se u toho válela mrtvá smíchy ;-)

2 Nichie | Web | 12. října 2013 v 10:36 | Reagovat

Mňa by zaujímalo, prečo sú tí Japonci stále úchylní na súrodencov :'D

3 Lokusta | Web | 13. října 2013 v 15:01 | Reagovat

Mám rada komédie, ktoré sú ale prepojené skôr zo životom školákov, takže by som za seba mohla spomenúť (čo som nespomínala už pri školských anime) - Fullmetal Panic? Fumoffu, Kyou no Go no Ni (2008), Ouran Koukou Host Club, Slayers... Pokúšam sa vyhýbať ecchi v kombinácii s komédiou, a keď už, tak to musí byť v parodickej rovine.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: