At the Devil's Door

27. srpna 2014 v 14:06 | Hanyuu-hime |  Filmové recenze
Ďábel je v hororovém žánru najednou úplně všude. Pravděpodobně by si rád zkusil, jaké to je, žít si jako mladá slečna, proto také tolik posedlých dívek. Jenže chudák asi vůbec neví, jak na to, jelikož děvčata se potom kroutí a žerou zdi, což rozhodně není běžná rutina obyčejné dospívající dívky. A tak to ďáblík zkouší dál a dál a vzniká jeden film za druhým, přičemž většina se od sebe ničím zásadním neliší.
Letos tu máme At the Devil's Door, nikoli jako jediný horor s tématikou, kde vystupuje ďábel a posednutí, je to jen další z řady podobně laděných z produkce tohoto roku, i tak ale není úplně stejný, jako ostatní. Naštěstí si odpustil exorcisty, kteří jsou ve filmech přirozeně přemnoženi stejně jako jejich rohatý nepřítel a pak také celkově tématiku vymítání.

V hlavních rolích se nám představí dvě sestry. Jednou z nich je Leigh, realitní makléřka, která prodává dům, na kterém by na první pohled nebylo nic zvláštního, dokonce i jeho předchozí majitelé jsou úplně normální lidé. Jenže první pohled může být často dost zavádějící, zvlášťě jde-li o domy - a především ty, jenž figurují v hororech. V běžném životě můžete zjistit, že jinak dobře vypadající dům hrozí tím, že se brzy celý zhroutí pod útokem jakýchsi žravých roztočů nebo jiné nepěkné věci. Když se ale nějaký dům prodává v hororu, můžete si být jisti, že tam jistě straší nebo v něm půjde o život z jiných důvodů.
Druhou ze sester je Vera, která nemá nejprve s nastalou situací vůbec nic společného, ale jak už to tak bývá, mimo vzniklý ďábelský problém se nebude pohybovat dlouho.


Obrázky jsou převzaty z csfd.cz

Z počátku působí film celkem nadějně. Vypadá to, že se opravdu bude něco dít, aniž by to postrádalo smysl. Později mi ale začínalo připadat, že se tak úplně nevyznám v tom, kdo, proč a jak. Některé postavy se mi pletly dohromady a rázem jsem měla pocit, že v tom je trochu guláš, především v událostech z minulosti.

At the Devil's Door si dokáže vybudovat pěknou atmosféru, bohužel na jejím budování pravděpodobně staví celý film, a díky tomu se nedostane prakticky k ničemu jinému. Ve chvíli, kdy už by se určitě mělo začít něco dít, jsme stále jen u neustálého vytváření atmosféry. To se děje v průběhu celého filmu a nic pořádného se vlastně ani dít nezačne. Veškerá akce sama od sebe vyšumí do ztracena. V důsledku toho se nakonec jedná o dost protahovaný film, kde neustále čekáte, co bude, abyste se nakonec ničeho převratného nedočkali, a to je celkem škoda.
Nedá se sice říct, že bych od filmu s tímto námětem čekala něco velkého, spíš jsem k tomu přistupovala dost skepticky, nemůžeme ani mluvit o velkém a promrhaném potenciálu, protože toho tu taky zrovna na rozdávání nebylo. Zpracování není špatné, herci odvádí dobré výkony a nemyslím si, že by někdo něco přímo zkazil, jen by filmu neuškodilo, kdyby se tam vše nedělo tak pomaloučku, protáhle a místo zaměření se na to, jak to vypadá, se konečně něco taky stalo.
Za mě tedy průměr.
Název: At The Devil's Door / Home
Země: USA
Rok: 2014
Délka: 91 min.
Režie: Nicholas McCarthy


Pokud se mi to podaří, a hlavně budu mít náladu, mohly by se tu v nejbližší době objevit články o Chraň nás od zlého a House of Devil. (Mohlo by toho být víc, ale upřímně tomu nedávám zrovna moc naděje.)
 


Komentáře

1 Melanie | Web | 27. srpna 2014 v 14:53 | Reagovat

Tak na tohle se dívat nebudu. :-D
(Na hodnocení Chraň nás od zlého jsem dost zvědavá, četla jsem na to spoustu názorů, ale nevím, jestli má cenu se na to podívat.)

2 Leri Goodness | Web | 27. srpna 2014 v 15:48 | Reagovat

Já mám ráda samé horory a veškeré filmařské obludnosti, tudíž je pro mě tento nový film zajímavou inspirací k nudným večerům. :D

3 Hanyuu | Web | 27. srpna 2014 v 16:36 | Reagovat

[2]: Mohla bys mi definovat filmařskou obludnost? To jako chceš říct, že co horor, to kinematografická žumpa? Nebo co že to?

[1]: Prosimtě, ještě než sepíšu článek, rovnou říkám, koukni na to a neposlouchej hnidopichy smradlavý. Oni už nevědí, co je dobrý. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: