Zápisník malého trhače - kapitola pátá

18. listopadu 2014 v 22:51 | Hanyuu-hime |  Křečkův koutek
Je to necelý měsíc a já už píšu páté hlášení z křečkova života. Stal se z něj velice aktivní trhač, šplhoun a taky skokan. K mé radosti se dokonce začal koupat v písku pro činčily, zahodil styl na Aragorna a je zase krásně načechraný... Vypadá o trochu větší a sametovější.


Že už to není prase a konečně se koupe, to je jedna věc... A vlastně celkem pozitivní. Fakt, že toto praktikuje hlavně v brzkých ranních hodinách, to už tak šťastné a vítané není, protože u toho nadělá rámus jak celá stovka křečků, ale už se pomalu učím to zaspat.

Ale jak jsem řekla. Kromě dodržování hygieny se z něj stal i šplhoun. Dřív hlavně noroval a lezl pode vším, pod čím šlo. Využívala jsem toho na noc a běhací kolečko mu schválně zadělávala co nejvýš, aby se k němu nedostal a nedělal bordel. Navíc se mu občas opravdu vyndávat musí, protože je na něm závislý jak na fetu. Jenže stejně jako to dlouho nevydrží feťák, ani Fantom se svého kolečka jen tak nevzdá, takže jsem si jednou krásně spala a najednou byla vyrušena vrzáním.
Ta potvora tam vyšplhala. Neznámo jakým způsobem a jak dlouho jí to trvalo, ale prostě, když jsem rozsvítila, chlupatá koule seděla v kole, na jeho poměry dost vysoko. Nejlepší řešení, co udělat, když je jeho čin prozrazen, bylo samozřejmě spadnout dolů jako kus přezrálého ovoce...
Když je kolečko výš, šetří to místo... A když už se v něm naučil běhat i takhle, využila jsem toho. Po ušití nového tunelu s měkkoučkou a mazlivou látkou uvnitř, přišel Bobun na dobrou cestu ke kolečku, kterou teď hojně využívá. Momentálně už dojíždí třetí hodinu a nemá dost. Tunel je průchozí i z vrchu. Tam se rád schovává a občas vykukuje. Bohužel si neuvědomuje, že i když je "schovaný", čouhají mu uši. A taky už se do toho pustil, takže si během pár dní určitě prokouše ještě jeden východ navíc.
Vůbec, celý dnešní večer je nějaký přehnaně akční a takhle běhat a hrát si jsem ho za celý ten měsíc asi ještě neviděla.

Že už je taky mnohem ochotnější přijít ke mně, všimla jsem si, že má obě uši komplet procvakané. Je ozdoben hned několika ďourami po zubech... asi měl dřív hodně akční spolubydlící.
 


Komentáře

1 Arvari | E-mail | Web | 19. listopadu 2014 v 22:07 | Reagovat

Na těch fotkách vypadá na všech tak rozkošně... :-D A je milý, že umí tak hezky vyřešit problémy, když vzniknou, ale je mi jasný, že tebe to asi nepotěšilo, že si našel vlastní cestu do kolečka. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama



Doporučuji: