Extraterrestrial

5. ledna 2015 v 12:02 | Hanyuu-hime |  Filmové recenze
Doháním resty z loňského roku, kdy jsem nestihla napsat hodnocení hned několika hororových filmů. Vidím to tedy na ještě dost dlouhou dobu, kdo ví, jestli se mi bude chtít o všech psát. Momentálně tu ale mám kanadský ufo snímek s neoficiálním názvem The Visitors, kde nejde o nic jiného, než o únosy a následné šílenépokusy na lidech.

Není nutno to dlouho protahovat. Kdo by od takového námětu čekal pětihvězdičkový film? Nejspíš nikdo. Přesto stále je možné vytvořit snímek alespoň průměrné kvality, který v dlouhé chvíli sice nenadchne, ale ani neurazí, protože se na něm dá najít i pár světlých chvil.
Tady se ale o ničem takovém mluvit nedá. Všechno je tu špatně, ba ne, hůř neš špatně, protože je to skutečně neuvěřitelná blbost, ze které si nakonec budete pamatovat jen to, že to bylo nutné, zdlouhavé, hloupé a na konec budete doopravdy zírat, protože něco takového se jen tak nevidí. Ne však v pozitivním smyslu slova, ba právě naopak.

Příběh se zaměřuje na partu přátel, která společně vyrazí na chatu. V této oblasti před pár dny zmizela žena a dosud byla nalezena jen její peněženka s doklady. Po prvním dni, který skupinka přátel stráví na chatě se ale začnou dít i další podivné věci. Z nebe padá podivný předmět. Když se odváží jít blíž, zjistí, že od spadlého tělesa vedou stopy, které jistě nepatří ničemu z planety Země.

Už podle popisu to zní značně bídně, no ne? Stejně jsme ale jedno odpoledne věnovali našich drahocených a hlavně dlouhých 106 minut života, abychom se na tento počin podívali.
Za sebe mohu jistě říct, že to bylo poprvé a naposled. Nyní si už z dění pamatuji skutečně dost málo, jen ten konec mám stále v živé paměti a je mi trapně za to, že někdo něco takového mohl vymyslet.

Nejde tu ani tak o hloupé chování postav, o zřejmou neschopnost režiséra i některých herců, o to, jak tam je každý druhý nesympatický až hrůza. Jediná scéna působící celkem obstojně je hned někde v začátku a pak už se nedočkáme vůbec ničeho, jen budeme sledovat, jak se film utápí v trapnosti.
Jenže tohle všechno dohromady (a ještě další nepěkné věci k tomu) vytváří film, na který se nedá dívat, jste-li normální a nespokojíte se s naprostým nesmyslem.
Všimla jsem si, že hodnocení může působit trochu zavádějícím dojmem... Jasně, že ťapka dneska není ani jedna.

Název: Extraterrestrial
Země: Kanada
Rok: 2014
Délka: 106 min.
Režie: Colin Minihan

Zdroj obrázku: impawards.com

 


Komentáře

1 Vikomt | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 12:38 | Reagovat

No fuj, na to se musím podívat. Se zase budu bát večer venčit psa. :D

2 Luri Ann | Web | 5. ledna 2015 v 16:01 | Reagovat

Hah, tak podle tvého hodnocení se na to asi fakt nepodívám,... a to mám filmy o ufonech tak ráda :D

3 Vikomt | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 0:21 | Reagovat

Dokoukali jsme to. Nó, nebylo to nejhorší. Líbily se mi efekty. Chvilek napětí tam pár bylo. Ufoni byli moc umělí a slizu bylo požehnaně. Ta scéna s tou sondou do ehm... chudák to odnesl za toho policajta, co měl blbé kecy na anální sondy. To mi hlava nebrala. Pak se mi nelíbila mimozemská technologie... když porovnám ten přístroj se sondou a zbytek z celého filmu... nejde mi to k sobě. Nejvíc mě vytáčel umělý chrup hlavní postavy. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: