Kristy

15. ledna 2015 v 11:39 | Hanyuu-hime |  Filmové recenze
Zatímco si dneska dáme jednu naháněčku s partičkou značně zmagořelých jedinců, v hodnotící frontě mi čekají ještě asi čtyři nenapsané články, do kterých se mi moc nechce - pokud bych se vykašlala na všechno ostatní a vzala jen filmy natočené 2014. Uvidím, jak to s nimi nakonec bude a jestli nezůstanou zapomenuty kdesi mezi plány. I to se stává.

Momentálně tady ale mám jednu studentku, která se shodou okolností vůbec nejmenuje Kristy, jak by se dalo předpokládat, nýbrž Justine. Ta žije vcelku pohodový život. Pilně studuje, má možnost si přivydělat, je milá, přátelská, má přítele. Zkrátka taková ta holka, co nikomu nedělá problémy a nikdo je nedělá jí. Jenže co když někomu leží v žaludku to, že je taková, jaká je? Ne jen Justine, ale společně s ní i všechny podobně žijící dívky?
A co když je takových lidí víc, ještě k tomu nábožensky zfanatizovaných? To máte potom holt smůlu, že jste hodná holka a chcete si žít v pohodě a bez problémů.


Justine totiž zůstane v kampusu univerzity na díkůvzdání sama, ačkoli původně s ní čas měla trávit kamarádka. Ta ale odjela (mrcha) a tak je jedinou osobou, nacházející se v areálu školy společně s Justine, pouze hlídač.
Vše probíhá v klidu, to ale jen do té doby, než se Justine rozhodne opustit školu a dojet si k benzince pro něco k jídlu. Tam se setká s podivně vyhlížející osobou, jenž jí znepříjemní i cestu zpět do školy. Justine už ví, že se něco děje a začíná mít strach.

Co se týče budování atmosféry, tak v tom je Kristy skutečně skvělým filmem. Bavila jsem se, čekala co bude a v jediném momentě se nenudila. Celých 85 minut filmu je totiž rozvrženo tak, že se nic neděje příliš dlouho, abyste se stihli začít kousat nudou a doufat, že už to skončí. Vinou hlavní hrdinky to samozřejmě schytá i pár dalších lidí, ke kterým radši ani neměla lézt, protože jakmile to udělá, je hotovo... Sektářští úchyláci si holt vyrazili na lov a nehodlají to vzdát, dokud jejich vybrané děvče nebude ležet mrtvé a jeho fotka nebude viset na internetu.
Přesto diváka jistě potěší, že Justine není obyčejná ženská postava z hororu/thrilleru. Je sice chytrá, nikoli však přechytralá a trapná. Herečka odvedla dobrou práci, což nám umožňuje v průběhu filmu pozorovat proměnu nejprve vyděšené holky, pobíhající odnikud nikam, v někoho, kdo se rozhodne za každou cenu přežít.

V celé akci, kdy maskovaní šílenci nahání hlavní hrdinku, jsou celkem zřejmé díry, které příběh lehce sráží. Jde o to, že zatímco Justine si může nohy uběhat, aby se skryla, její pronásledovatelé se objevují úplně všude, i tam, kde by logicky být vůbec neměli, protože by to nestihli. A vzhledem k tomu, že jsou to lidé z masa a kostí, nikoli duchové nebo příšery popírající čas a prostor, postrádá to smysl.

Vyjma tohoto jsem se ale po čas celého filmu bavila, a to je, myslím, jeden z hlavních aspektů. Psychologicky a atmosfericky parádně ztvárněný thriller, který by si hned v několika ohledech mohl zadat s Očistou a posadit ji na prdel.

Svým hodnocením si nejsem zatím tak úplně jistá. Asi se to odvíjí z toho, že je to zase jednou něco, u čeho jsem se opravdu nenudila, což se hledá stále hůř, takže jsem z toho divácky nadšenější, než bych být měla a sama to moc dobře vím. Ale vezmu-li v potaz, co se kolem rojí za patlanice, tohle si ty 4 zaslouží. Aspoň jsem si spravila chuť po těch mimozemských kravinách a kanálu se schizofrenním debilem.

Název: Kristy
Rok: 2014
Délka: 85 min.
Země: USA
Režie: Oliver Blackburn

Zdroj obálky: joblo.com

 


Komentáře

1 Melanie | Web | 15. ledna 2015 v 12:14 | Reagovat

To vypadá zajímavě :-) Kouknu na to, filmy o zfanatizovaných magorech mě docela baví. :-D

2 dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 11:58 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

3 ScottJep | E-mail | 5. května 2018 v 17:09 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: