Myší patálie

12. ledna 2015 v 11:44 | Hanyuu-hime |  Myšina mini
Nebylo mým záměrem to tu takhle přemyšovat... Okolnosti tomu ale chtěly jinak. Stala se neočekávaná, nikoli však neočekávatelná věc. Výhodné balení je holt specialitou zverimexů a když se pořizuje zvíře odtamtud, musí se počítat se vším.


Dnešní den, který byl pro prťata prvním na tomto světě, není tak úplně obyčejný. Je to den, kdy jsem si domů přinesla Kim, morčandu, která mi 21. prosince umřela. Po letech jsem se tedy asi namočila do toho samého, co už tu bylo, akorát v morčecím. Morčouni sice přišli na svět až 20.března, ale číhali na mě už ode dne přinesení.

To tušení, že se to může stát, tu bylo už mnohem dřív. Potvrzovat se ale začalo až začátkem tohoto roku.

1.1. Arya je pěkná koule. Nádherný začátek Nového roku...

2.1. Do zverimexu se nepůjde. Nejsem hadí závodní jídelna.

3.1. Arya je ještě větší než pořádná koule. Tohle není přežrání!
Nikdo to samozřejmě neví. Otázkou totiž je, kolik se toho narodí (a že to budu tak za týden vědět) a vzhledem k tomu, že moje máma trpí představou, že myši se rodí po padesáti jedincích v jednom vrhu, vzala by tuto informaci ještě hůř, než kdybych otěhotněla já.

4.1. Kolik se jich narodí takové kouli? Chtěla bych toho hodně, kdybych si vyprosila, nemít jich dvacet?
A kolik jich, do háje, budu mít, kdyby byly těhotné všechny?

5.1. Je strašně vtipný mít hrozně vtipnej pocit v takový nevtipný situaci. A ono to vtipný nebude, až se vytasím s armádou holat. Ale kdyby tam byla převaha holek...

6.1. Co s nima bude, až mě máma zabije?

7.1. Já to říkám pořád, že zvířecí chlapi jsou lepší. Nejen povahově, ale taky se sami nemnoží, když už je máte doma, což u ženských nikdy není tak jisté. Všichni známe Jurský park!

8.1. Já sice říkala, že si tento rok pořídím myši. A taky jsem si dělala srandu, že jich budu mít hodně, ale to bylo myšleno tak šest, do začátku. Nikdy neříkejte nic jen tak, Vesmír vás slyší a ví moc dobře, že to nemyslíte vážně, tak si z vás na oplátku udělá prdel, abyste si příště dali pozor, co vypouštíte z tlam.

9.1. Najednou jsem vyřešila otázku svého zaměstnání... Budu fem!krysař s houslema místo flétny a myšima místo krys!

Víte, všechno to stejně přivolala máma, ona to dělá vždycky. Zrovna včera jsme se o tom bavily, protože už to nešlo dál tajit. Mrňata dělaj zvuky jako psí pískačky a že si nevšimla těhotné myši nic neznamená. Ta byla i s tím svým břichem stále nenápadná oproti tomu, co se tam děje teď.
Když jsme je přinesly, prohlásila, že za chvíli budou mít akorát tak mláďata. Nedala si vymluvit, že to tak nebude. Ne proto, že by snad byla nějaká věštkyně, nýbrž proto, že má pocit, že myši se snad rozmnožují dělením nebo něčím podobným.
Vsadím se, že kdyby tohle neřekla, možná bych i měla štěstí na netěhotné myšky. Luci o tom vtipkovala, že dokud to neprohlásila, jediná z těch myší ani těhotná nebyla. :D
Jak myška rostla a rostla, až vypadala, že za chvíli pukne, blížil se příchod mláďat na svět. Až se najednou v úkrytu rozezněl zvuk pískacích hraček, ze kterého byla na větvi i Bellička. První noc řvala neustále, ale spát se u toho kupodivu dalo. Ani jejich mamina nevycházela ven. Staraly se i tetičky, nosily k nim ještě zbylé ubrousky, co našly po kleci a celkově vypadaly, že mají opravdu hodně na spěch. Maminka jen ležela s mláďaty a dokonce mě další den ráno nechaly nahlédnout dovnitř. Sice mi tam obě novopečené tety strašily hned na vrchu domečku a asi se snažily dát najevo, že je ten foťák už moc blízko. A já se jim tam ani moc hrabat nesnažím.
Nehrozí, že by je sežrala kvůli mně. Ono v tomhle jde hlavně o bílkoviny a matky žerou svá mláďata hlavně při jejich nedostatku. Ale ještě na ně nesahám, nevím, proč bych jí do toho hnízda hrabala. Ukázala mi je, jsem za to ráda a než otevřou oči a začnou chodit sama, nebudu se jí do toho motat.

Už teď vymýšlím způsob, jak bych si je mohla nechat úplně všechny, ale to budu vědět, až zjistím, kolik je kluků a kolik holek... Jestli těch kluků bude nějak víc, nepůjde to jinak, než je někomu dát, což bude docela těžké, protože myšáky nikdo nechce.
Taky uvidím, jestli nakonec vydrží všechny, jestli někteří nezemřou sami, jestli si počet nezredukuje sama Arya a jak to vlastně nakonec bude. Každopádně se opravdu těším na den, kdy vykouknou ven. Budu vás tu o tom, jak rostou, průběžně informovat a jistě to doplním o hromadu roztomilých fotek, hned jak to půjde.

Tohle jsem rozhodně neplánovala a ani o to nijak výrazně nestála... Víte, převážně jsou to hlavně problémy, ale i tak je to vlastně skvělá událost. Už jen tím, jak jsou z toho hotové myšky. Attia především. Zatímco Astrid se skutečně snaží pomáhat s péčí, Attia hrozně běhá, skáče do výšky a neustále něco nosí a prostě je najednou strašně poděšená a v jednom kuse někam kmitá. Je taková rozjívená.
 


Komentáře

1 shariony | E-mail | Web | 12. ledna 2015 v 14:57 | Reagovat

Jé, tak to se těším, až ukážeš mláďátka. :-)

2 Guizmo | 12. ledna 2015 v 15:40 | Reagovat

Myšátka ^^

3 Sophii | Web | 12. ledna 2015 v 19:03 | Reagovat

:-D  :-D no jo, vesmír má divný smysl pro humor :D :D, ale zas na druhou stranu, uvidíš vyrůstat malé myšky :-) pak hlavně napiš kolik jich přišlo na svět, to by mě zajímalo, kolik potomků může na svět přivést taková jedna myš

4 Hanyuu | Web | 12. ledna 2015 v 19:08 | Reagovat

[3]: Taky jsem si říkala. :D Ale budu mít zkušenost s odchovem myší a uvidím. Prostě to tak být mělo, no. :-D
Myš může přivést na svět 4 až 25 mrňousů. Ale Arya jich nemá víc jak deset, vypadá to na 5-8. :D Uvidím, jestli nakonec přežijí všichni. Bylo jich tam pár výrazně menších, než byl zbytek, ale to už je jen v tlapkách mamči a na osudu.

[1]: Já se na ně těším, až to nebudou jen červíci bez očiček, co jen kníkaj. :D

5 Ailin | Web | 14. ledna 2015 v 8:58 | Reagovat

Malé myšky jsou nádherné :-). Třeba máš myší mutantíky, kteří se rozmnožují partenogenezí? :-D.

Doufám, že z mláďátek budeš mít radost a že se nakonec všechno vyřeší :-)

6 Dottie | 14. ledna 2015 v 19:05 | Reagovat

Mně se stalo něco podobného. Jednou ráno před Vánocema jsem se probudila a našla v terárku 45 malinkých šnečků. Nutno zmínit, že mám jen jednoho šneka :D, takže obrovská záhada. Měla jsem ho v tu dobu už třetí měsíc. Pak jsem se dočetla, že může mít v sobě vajíčka, dokud nebude mít vhodné podmínky na nakladení. Když jsem si ho brala, byl malej, aspoň jsem si to teda myslela... takže mě vůbec nenapadlo, že se něco takovýho může stát.
U těch myšek musí být úžasný, jak se staraji i tetičky :).

7 bee needs new books | 14. ledna 2015 v 22:57 | Reagovat

Taky se nam stalo neco podobneho, koupili jsme si osmacici a narodilo se ji 5 decek :D Az byli starsi doslo k separaci, pac vsech 5 byli kluci sli do jedny klece a mama zustala sama az pozdeji k ni pribyla adoptivni dcera takze jich je ted dohromady 7 :D

8 Hanyuu | Web | 14. ledna 2015 v 23:44 | Reagovat

[7]: U takových zvířat je to fajn v tom, že rozdělíš samce od samic a máš pokoj. Kdyby to tady šlo taky tak, tak si na kluky pořídím nějaký pěkný box a je po problému. Počet samců mě ale děsí z toho důvodu, že jakmile jsou dva spolu, po čase si půjdou po krku a končí to většinou hodně blbě.

[6]: Přemnožený šneci jsou docela katastrofa. Nejhorší na tom je, že je nemůžeš chovat ve skupinách stejného pohlaví, abys předešla přemnožení, protože tady existuje pohlaví jen jedno, co se množí jako blázen. :D

[5]: Já z nich radost mám, ale zatím jsou jen slyšet. Už se těším, až začnou vylézat. :D

9 Opti-Mystique | Web | 15. ledna 2015 v 10:07 | Reagovat

Ňach, myškyyyy! :3 Minulý týden jsem si na privat pořídila jako spolubydlícího bílého myšáka, zachránila jsem ho od šíleného nákupčího, který je chtěl jako potravu pro hada...
A něco podobného se mi stalo s křečky. Koupila jsem si jednoho zlatého s tím, že je to sameček... a o pár dní později jsem měla 8 malých křečátek, nějak mi prodejce ve zverimexu zatajil, že kupuji těhotnou samičku. :D Ale všechny jsem je porozdávala, takže to bylo v pohodě. Ale ten první šok! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji: