The Possesion of Michael King

21. ledna 2015 v 12:45 | Hanyuu-hime |  Filmové recenze
Všude se to hemží démony... Posedávají malé holčičky i dospívající slečny. Od léta 2014, které přineslo Deliver Us from Evil, už i chlapy. A momentálně na to doplatil chudák Míša Králů, který už tak měl nepříjemností až nad hlavu. Důležité ale je, že si za to, nečekaně, může úplně, ale úplně sám.

Příběh Michaela a toho, jak krásně si dláždí cestičku k posednutí, začíná smrtí jeho ženy. On sám je nevěřící, ale jeho manželka pravidelně navštěvovala kartářku (nebo něco podobného ražení), od které si nechávala radit téměř ve všem a vždy její radu uposlechla.
Problém však vznikne tehdy, kdy se do toho zamotá autonehoda, která způsobí její smrt. Michael toto celé dává za vinu právě kartářce, jelikož předpokládá, že kdyby nejednala podle jejích rad, vůbec by se nehoda nestala.
Od této chvíle se rozhodne natočit dokument, který popírá existenci jak Boha, tak Ďábla. Ať už se mu hlavou honilo cokoli, když začínal tuto obrovskou zábavu, rozhodl se při svém popírání existence vyšších mocí soustředit hlavně na rituály černé magie, vzývání démonů a podobné praktiky.
Není se pak čemu divit, že mu to pořádně přeroste přes hlavu.Michael je ze začátku skeptický a ze všeho má pouze legraci. Absolvuje hned několik rituálů, z nichž většinu moc nebere vážně, a promluví si s lidmi, kteří údajně mají s démony zkušenosti.
S natáčením mu pomáhá jeho kamarád, který ale záhy od projektu dává ruce pryč a Michael ve všem zůstává sám, už v takovém stadiu, ze kterého pravděpodobně není návratu. V domě s ním žije jeho dcera a sestra...

Máme tu tedy takovou klasickou dějovou linku, kdy se hlavní postava ukáže jako nezodpovědný vůl a pořádně si tím podělá už tak dost zničený život. Co se týče postav, nijak tedy neohromí. Hlavní dějová linie také nepřekvapí, protože co se bude dít, to je jasné už od úplného začátku a vlastně to vidíme i v názvu.
Důležité ale je, jak je celý tento počin prezentován a já sama si myslím, že to rozhodně není nejhorší.

Film si totiž buduje celkem zajímavou atmosféru, při které se Michaelova přeměna z normálního člověka na posedlého šílence sleduje vcelku dobře a dokáže i bavit. Dostaví se pár obstojně mířených lekaček. Nejzajímavější je ale až druhá polovina, ta první se místy opravdu dost táhne a kvůli tomu pak i celý film působí poměrně zbytečně protahovaně. V druhé části se ale je na co koukat, ať už jde jen o to, jak se začíná projevovat démon, nebo o chuť diváka, vědět, jak to celé dopadne.
A když se dostanete na konec, určitě oceníte, že se nejedná o otevřený, nic neříkající závěr, kterých je teď všude plno.

Jediné, co mě na Míšově posednutí strašně štvalo bylo, dle mého, nadužívání přeskakujícího obrazu a chvílemi jsem navíc, díky zvukovým efektům, měla pocit, že mi vykrvácí uši.

Jinak se jedná o opravdu dost slušný film, který je navíc ještě režisérovou prvotinou, která si tedy pochvalu určitě zaslouží. Nebylo to nic zcela nového, ale zároveň ani úplně okoukaného a nudného. Když se navíc podíváme zpětně, jaké horory nám to vůbec ten rok 2014 přinesl, je tento rozhodně jeden z těch lepších.

Název: The Possesion of Michael King
Země: USA
Délka: 83 min.
Rok: 2014
Režie: Shane Johnson

Zdroj obálky: Impawards.com

 


Komentáře

1 Lotte | Web | 21. ledna 2015 v 22:14 | Reagovat

Dekuji za recenzi, docela me ted laka se na to podivat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: