Dvanáct jmen

16. února 2015 v 9:45 | Hanyuu-hime |  Myšina mini
Vymyslet tak na honem sedm holčičích a pět klučičích jmen, to je trochu složité. Hlavně, když nechcete žádné Fifinky, Bertíky nebo Bobiny. Další věcí je pak to, že byste jim všem mohli říkat stejně, protože jsou v zásadě k nerozeznání - vzhledem. Povahově se jedná o dvanáct rozdílných bytostí, jedenáct naprosto totožných myší a jedné, která se jako jediná liší.

Už ale nastal čas pojmenovat ty malé sviňáky. Nemohla jsem jim do nekonečně říkat jen myši, tak tady je máme. Pěkně vám představím, kdo všechno se přidal k mojí původní trojici. A začneme slečnami. Nejprve tedy dvě holky, které bydlí s mámou a tetami.

Idunn je moc milá. Hodně odkoukává od starších myší, tudíž je i celkem kontaktní a nebojácná. Jen viděla, že Astrid leze po mojí ruce, šla si taky vyšplhat. Ze začátku měla trochu strach z toho, když jsem ji vyndala z klece a vypadalo to, že by si ráda to lezení po ruce rozmyslela, ale během chviličky se otrkala a přestala se lekat.
Myslím si, že hlavně díky starším myším bude tahle pětice nejkamarádštější ze všech. Arya je sice dost nevraživá a pořád mě chodí štípat do rukou, takže s tou si moc zábavy neužiju, ale jinak je to skvělá parta holek. Freya hodně dá na to, co dělá její sestra. Reaguje přesně podle toho, jak se zachová ona. Je více opatrnější. Když přijde Idunn ke mně, přidá se i Freya, avšak nemusí moc to bláznivé lezení na ruce, spíš se drží víc zpátky.
Elen je myška z druhé pětice. Je to taková průměrná, ničím nevýrazná bílá prdel, která je právě jedinečná tím, jak moc je obyčejná. Většina myšek má něco, co jiné nemají. U ní nevím, co bych mohla napsat, protože má v sobě všechno a zároveň pořádně nic. Dá se tak dobře pozorovat skupinové chování pěti úplně stejně starých myší, sester. Zatímco v předchozí partě jsou tři starší a dvě malé a ta hierarchie vypadá jinak, tady mluvím o úplně jiném společenském uspořádání.
Tahle malá bílá princeznička je pěkná potvora... vlastně spíš svině, potvora je málo. (Dobře, nebudeme dominantní jedince nazývat sviněmi, je to naprosto přirozené a u skupinově žijících zvířat zcela normální.) To nejlepší jídlo je její a když po něm chmátně někdo jiný, stejně je její, protože ho krade rovnou z pacek. Ačkoli já ji ráda mám, ona očividně nemá ráda mě. Nepřijde, pohladit se nenechá a už nevím, jaký fígl bych na ni zkusila. Ne, že bych tak nutně potřebovala mít všechny myšouny ochočené. Mám jich tolik, že mě jedna protivná divočanda nevytrhne. A když chce, tak ať si taková je. Její problém. :D
Sibyl je Tarienin stín a když jím není, je Tarien jejím stínem. Vlastně je to tak, že co pustí Tarien, sežere Sibyl a jen tak někomu to nedá, i kdyby se měla přežrat a bouchnout. Obě myšky jsou neustále spolu, pořád, i kdyby každá ze skupiny spala někde jinde, tyhle dvě budou spolu. Rozdíl je v tom, že Sibyl aspoň sama přijde a když už se nenechá vyndat, jemně mě ochutná.
I kdyby se za mnou přihnaly všechny myšky, Dahlia se vždycky bude zdráhat až do poslední chvíle. Nebojí se, nakonec je schopná mi i vylézt na ruku, ale dokud nejsou všechny, Dahlia nikam nejde. Drží se neustále někde u skupiny a není možné ji vidět někde, kde není alespoň nějaká další myš. Sama nechodí ani jíst. Samozřejmě, první se prdelí Tarien, následně Sibyl a pak ten zbytek. Mám ale takový pocit, že tahle by ale stejně nešla, dokud tam nebudou všechny.
Thurisa je moje zlatíčko. Oblíbila jsem si ji už coby škrvně, protože byla tak lehko rozeznatelná i mezi tou drobotinou, co ještě ani očka neotevřela. Možná z toho důvodu má ke mně z celé této party nejblíž. Chodí se často koukat, co se děje venku a jakmile přijdu k nim, už vystrkuje čumák. Je také asi nejochočenější.
Mezi kluky se těžko hledá myší favorit, protože jsou všichni rozkošní. Nedá se tu najít žádné srovnání ve skupině, protože spolu jsou už jen dva, které taky brzy budu muset rozdělit. Romeo se ale blíží postu oblíbence, protože je opravdu miloučký. Sice je trošku plašší a i když přes pletivo se kamarádí, jde se schovat, jakmile ho chci vyndat. Ale řekla bych, že přes dobroty to půjde velice snadno, protože je opravdu hodně zvědavý a jednou mu to nedá.
Zato Antares je plašan. Řekla bych, že to má v povaze a těžko s tím něco zmůžu do takové míry, abych ho ochočila, jako mám ochočenou třeba Astrid. Tu mám stejně nejradši, protože mě má neskrývaně ráda a nepotřebovala jsem si ji moc dlouho získávat. Ačkoli se snažím na něj jít pomalu a zbytečně ho ničím nestresovat, nevypadá to, že by se chtěl zrovna kamarádit.
Neo je drzoun, co se nebojí. Zvědavý, oprsklý, prostě myšák, co na nějaký strach ze mě naprosto kašle, protože už jako malé pískle pochopil, že ode mě mu nic nehrozí. Není to mazel, nesnaží se po mě ani šplhat za každou cenu, když mě vidí, ale vyzařuje z něj určitá dávka sebejistoty a nebojácnosti. Na to, jaký je to bílý myší záprdek docela pořádné sebevědomí. :D
Kdyby se měl najít úplně miniaturní plyšáček, byl by to zcela určitě tento drobek. Noah je maličká prdelka, která je neuvěřitelně milá. Žádný tryskáč, žádný blázen, prostě jen hodňoučký myšák, ve kterém je obrovský potenciál, co se týče naučení se nějakých drobností a triků. Tak třeba se nám to společně i povede.
No... A pak je tady tenhle vůl!
Ten na mě kašle, naprosto neskrývaně a přesto s určitou grácií... Jako by říkal, že nějaká smradlavá člověčina je mu ukradená. Nedostanu ho přes pamlsky, nedovedu si ho získat ničím. Prostě si neustále hledí svého, jako bych byla neviditelná. I kdyby všechny myši přiběhly a zíraly na mě, on prostě nebude. On má prostě plné ruce práce se zkoumáním okolního světa, spaním, jídlem... Lidi ho absolutně neberou.

---

Možná si říkáte, že jsem debil, že mám tolik myší. Pravda je taková, že jich není dvanáct, ale patnáct, protože mám kromě těchto ještě tři. Ale ve skutečnosti je to mnohem složitější. Já tyhle mrňouse nechtěla. Plánovaný počet mých myší měl být maximálně šest, nikdy ne dvojnásobek. Už i ta skupina šesti se mi zdála vcelku dost. Jenže vesmír tomu chtěl jinak a nejsem dostatečně velký necita, abych svůj vlastní odchov strčila do huby hadovi.
Myšky jsou navíc malá, nenáročná stvoření, která jsou ohromně zajímavá. A protože mě zvířata baví především proto, že kromě vztahu s nimi se toho chovem i mnohé dozvím a naučím, beru to jako zkušenost, nikoli smůlu. A u zkušenosti s odchovem mláďat to nekončí. Snahu a péči mi vynahradí fakt, že můžu na vlastní oči vidět, jak funguje hierarchie ve dvou skupinách lišících se věkovými rozdíly samic, učit se víc o jejich povaze a dozvědět se víc věcí, než z jakékoli příručky nebo článku na internetu. A to mi přijde skvělé.
 


Komentáře

1 sarushef | Web | 16. února 2015 v 9:55 | Reagovat

Geralt, joo! a vůbec všechny jména skvělý!

2 Guizmo | 16. února 2015 v 10:18 | Reagovat

Neo ^°^

3 Bogardanka | 16. února 2015 v 10:19 | Reagovat

Páni, ja som mala problém odlíšiť dvoch pieskomilov, ak ich dokážeš rozlíšiť, úprimne ťa obdivujem :D Inak mená majú dobré, ako správni epickí hrdinovia.

4 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 16. února 2015 v 11:58 | Reagovat

To normálně zní, jako když si buduješ myší armádu, i ty jména tomu odpovídají! Netajíš nám něco? :D

5 Hanyuu | Web | 16. února 2015 v 12:18 | Reagovat

[4]: Já? Takový milovník lidstva? Ale neblázni! K čemu by mi byla myší armáda? :-D
Teď jenom počkat, jestli ještě napadne sníh, aby byly venku míň vidět. :D

[3]: Rozlišit se dají, ale je to právě díky tomu, že každá má svou osobnost. Vzhledově bych to nedala. :D
Pískomily jsem nikdy neměla, takže nevím, jak moc jsou nebo nejsou inteligentní. Ona blbější zvířata, když vypadají úplně stejně, se rozlišují mnohem hůř, protože jim chybí to "něco", co miluju na myších a potkanech.

[1]: S tím pomohl sestry přítel, protože už jsem fakt nevěděla. Geralt, ačkoli Zaklínače jsem četla (tedy stále čtu, nějak nemám další díly), mě nějak nenapadl. Sestra by poslední dobou všechno pojmenovávala Šlachtung, takže jediná rada, kterou mi dala, byla tahle hrůza. :D

6 Jana Š | E-mail | Web | 16. února 2015 v 12:32 | Reagovat

jsou krásné. Chtěla jsem ti k tomu napsat, ať je dáš hadovi a jména řešit nemusí, ale když píšeš, že takový necita nejsi, tak to není dobrý nápad.
Až jich budeš mít ještě o pár desítek víc, možná změníš názor.

Když jsem začala chovat oblovky, představa, že bych je dala želvám, nebo někomu na zkrm, pro mě byla nepředstavitelná (stejně jako drcení vajíček). Když se,a le zadařili 3 snůšky po 500 vajíčkách a za pár dní se objevili další, tak to prostě už jinak nešlo. První, které jsem dávala pryč a věděla jsem, že jdou na zkrm jsem obrečela, pak jsem se s tím smířial, že to prostě u některých zvířat jinak nejde. Ve volné přírodě taky přežije 1 z několika set.

7 C. A. | 16. února 2015 v 12:47 | Reagovat

Všichni jsou roztomilí, hlavně Noah a Elen. :3:)

[l] O pár desítek víc jich bude mít asi těžko, když je má odděleně.

8 Melanie | Web | 16. února 2015 v 12:51 | Reagovat

[4]: Hanyuu chce ovládnout svět pomocí myší! Já to věděla! :-D
Ta jména jsou pěkná, nejvíc se mi líbí Tarien. Já mám pro svou želvu (až jednou nějakou budu mít) taky vymyšlené jméno, tedy za předpokladu, že to bude holka. :D (Vlastně mám vymyšleno víc jmen, pro to finální se rozhodnu, až tu želvu uvidím, dám jí ho podle toho, co se k ní bude hodit. :-D)

9 Hanyuu | Web | 16. února 2015 v 12:52 | Reagovat

[6]: Jenže oblovky jsou úplně něco jiného - nemůžeš je rozdělit na holky a kluky. Já nejsem debil a dokážu rozeznat pohlaví u myši. S hlodavci obecně mám už zkušenosti dostatečné, navíc, rozdělit je včas by zvládl i začátečník. Právě díky tomu, že máme internet a kdybych nevěděla, v kolika dnech myši pohlavně dospívají, kouknu se na internet nebo se zeptám nějakého chovatele. Já fakt nejsem hloupej idiot, co by účelně množil zvířata. Snažím se jim zajistit dobré podmínky, ne je týrat. Baví mě to, to zvíře poznávat, ne ho jen mít.

A právě, že tady nejsou ve volné přírodě. Zodpovědnost jsem za ně přebrala ve chvíli, kdy jsem se rozhodla si ty myši pořídit. A jestliže chováš zvířata doma, poslední, čím by ses měla ohánět je volná příroda. Je to absurdní.

Tím samozřejmě neříkám nic proti hadům nebo tak. Musí něco jíst, ale moje zvířata to prostě nebudou. Já je chovám za úplně jiným účelem, ne jako žrádlo. Pokud je někdo chová na zkrm, budiž. Ale, bohové, fakt se u zvířat chovaných v zajetí neodvolávej na volnou přírodu. Je to nehorázně debilní, fakt. A promiň, jestli jsem se tě nějak dotkla nebo se ti zdá, že jsem po tobě moc vylítla. Nebylo to myšleno nijak hádavě, jen mám na věci svůj názor. Hlavně na tohle, protože je to jeden z mých největších koníčků a reagovala bych tak u každého dalšího. Třeba, kdyby mi někdo řekl, že když už nemám místo na knížky, ať je použiju na zátop. Akorát s tím rozdílem, že tady jde o živá zvířata, takže se to nedá porovnávat s předměty. Jen jsem chtěla nadhodit srovnání dvou velkých koníčků, které mám.

10 Hanyuu | Web | 16. února 2015 v 13:05 | Reagovat

[8]: A to chceš vodní nebo suchozemskou želvu? A stejně. Ty víš, jak rozeznat u želv kluka od holky? To mě teda pouč, protože ta vodní, co máme už roky doma, je pro všechny ta Thomas, protože se neví jistě, co je to vlastně zač. :D

[7]: Noah má hlavně skvělej výraz. Takovej k uňufání. :D

11 Guizmo | 16. února 2015 v 13:43 | Reagovat

Teď mě napadá, dvanáct myší to úplně svádí Ori, Nori, Fili, Kili....

12 Renyu | E-mail | Web | 16. února 2015 v 13:43 | Reagovat

Awww, ti jsou cute! :'3

13 Melanie | Web | 16. února 2015 v 13:54 | Reagovat

[10]: Suchozemskou. A ne, popravdě ani ne. :D Sice jsem si pročetla nějaký ty návody, jak rozeznat pohlaví, ale nejsem z nich moc moudrá. :-D Nejspíš ta moje dopadne podobně jako ta vaše. :D

14 Hanyuu | Web | 16. února 2015 v 15:07 | Reagovat

[13]: Taky jsem o tom někde něco četla, ale většinou to jsou rady děsně nejasný, podle kterých stejně nevím, jak si teda poradit. :D Ale jestli budeš mít od chovatele, ten by ti to říct mohl.

[11]: Jo, svádí, přesně o tom už jsme taky mluvili. :D Jenže k tomu by bylo nejlepší, aby mohli být všichni spolu, jinak už by to nebylo ono. :D  A navíc by to potřebovalo ještě Thorina, aby byla trpasličí parta komplet. :D

15 Allex | E-mail | Web | 16. února 2015 v 16:31 | Reagovat

Wow, všechna ta jména jsou úžasná.. ;) :D

16 ablondegirl | 16. února 2015 v 16:49 | Reagovat

Neo? :D to je můj kocour :3 bílý zlatíčko.
Krásná jmené i blog :) :-P

17 Sugr | E-mail | Web | 16. února 2015 v 17:40 | Reagovat

Teda tolik miminek, to je úúúžasnééé. Vypadají všechna stejně, já bych je asi nerozeznala! ;-)

18 Ailin | Web | 17. února 2015 v 8:49 | Reagovat

Páni, žasnu nad těmi krásnými jmény! :-). Opravdu skvělý výběr! :-) A máš nádherné myšky :-)

19 Ada | Web | 17. února 2015 v 9:44 | Reagovat

Zdravím :)
Jen bych sem chtěla hodit info, že na mém blogu probíhá soutěž o knihu, pokud byste někdo měl zájem o její vyhrání.
Nesnažím se dělat si reklamu, to opravdu ne, jen bych si přála, aby kniha našla dobrého majitele :)
http://ada-book-review.blogspot.cz/2015/02/soutez-volny-pad-do-podzemi.html

20 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 17. února 2015 v 14:29 | Reagovat

[6]: Nevím, ale osobně mi přijde humánnější zlikvidovat hned vajíčka, než pak už vylíhlé šnečky.
A i tak mi přijde trochu neadekvátní srovnávat nevylíhlé šnečí vajíčko s živým myšetem ... ale to je asi věc názoru.

21 Luci Lestrange | Web | 17. února 2015 v 20:06 | Reagovat

"Sestra by poslední dobou všechno pojmenovávala Šlachtung" umírám :DDD

22 Slečna bez tváře | Web | 18. února 2015 v 17:20 | Reagovat

Líbí se mi, že to bereš tak pozitivně. Musím pochválit ty jména! Boží!

Možná jsem si tě spletla, ale nedělala si náhodou The Sims komixy? :D Šedá Myška či jak se to jmenovalo..? :D

23 Ettelwen | Web | 18. února 2015 v 17:29 | Reagovat

Geralt je nejlepší! :D

24 Hanyuu | Web | 18. února 2015 v 19:36 | Reagovat

[22]: Pšššš o temné minulosti jen tajně. :D

25 Bels | E-mail | Web | 18. února 2015 v 21:38 | Reagovat

[24]: Také si vzpomínám... :-D  :-D Btw co The Sims 4? Aktuálně nehraješ, že nepřibyl žádný článek?

Btw jsou to ňunísci, myšky jsou megaroztomilé :3

26 Hanyuu | Web | 18. února 2015 v 23:12 | Reagovat

[25]: Nehrála jsem už hodně dlouho. Asi od doby, co tu byl poslední článek. Ale chtěla bych. Mám chuť si zahrát. Jen na to momentálně nezbývá čas. Tak až bude, zahraju si ráda a přidám i nějakou aktualizaci mojí rodinky. :-D

27 Kelly | E-mail | Web | 24. února 2015 v 23:45 | Reagovat

Fotka nakonec nejlepší. :-D

28 Monica Otmili | E-mail | Web | 4. března 2015 v 8:18 | Reagovat

A teď je ještě umět rozlišit. :D kamarádka když měla šest bílých myších děvčat, měly všechny jedno společné jméno a milion přezdívek dle období (Hryzalka, Chlebomilka) a bylo vymalováno. :D

29 ScottJep | E-mail | 5. května 2018 v 17:09 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: