Kocoura za plavky

21. července 2015 v 22:33 | Hanyuu-hime |  Společné akce všech nemudlů
Kdybyste mi loni touto dobou řekli, že za rok přijede Lowri, asi bych se vám rovnou vysmála. Ne snad proto, že bych chtěla být nějak zlá, ale z toho důvodu, že v té době se jednalo o člověka, kterého prostě neuvidíte - dost možná za celý svůj život - pokud ho tedy neunesete nebo pod pohrůžkou smrti nedonutíte.
A přesto byla přes víkend tady. Nemusela jsem ji unášet, vyhrožovat, sama se rozhodla, že dorazí.


Sice jí to trošku trvalo, z plánovaného příjezdu ve tři hodiny odpoledne se stal příjezd někdy kolem sedmé večer, ale i tak se tu nakonec zjevila, prohnala se ulicí, aby jí dole u lesa třikrát po sobě chcíplo auto (já to viděla! :DDD) a pak se k nám přidala ke grilování, které jsme začali bez ní. Hlad byl, Lowri nebyla, tudíž druhá jmenovaná má smůlu.

V plánu bylo kino, to mělo být původně v pátek, nakonec bylo ale vlastně docela štěstí, že jsem rezervaci zblbla a vybrala právě sobotu. Kvůli hodně zpožděnému příjezdu bychom asi měly co dělat, abychom film vůbec stihly a určitě bychom si neužily tak fajn den, jakým byla právě sobota.
Vyrazily jsme mnohem dřív, abychom měly nějaký čas na procházení města, nebo tedy spíš AFI... nebo ono už se to vlastně jmenuje jinak, ale to je vedlejší. Nakonec jsme měly zhruba 4 hodiny volného času, který se nám ale podařil využít docela dobře a do kina jsme vyrážely tak akorát. Sice se chvilku čekalo, ale žádná šílená doba to nebyla.
A i když naše nakupování ve většině případů vypadalo jen jako očumování - hlavně v tom knihkupectví - něco málo jsme si stejně koupily.
Samotný Ant-man, důvod, proč se do toho města vůbec jelo, byl vlastně fajn. Zase něco naprosto odlišného od Avengers a ostatních filmů s nimi nějak spjatými. Z mé strany rozhodně hlásím spokojenost. Něco by se určitě našlo - ono se to vždycky dá, když chcete - ale celé to na mě působilo tak nějak mile a jak už jsem říkala, úplně jinak, než všechno to, co jsem v poslední době viděla.
Dost skeptická jsem ale ohledně nové Fantastické čtyřky, která se chystá už na začátku příštího měsíce. Stačilo mi vidět ten banner v kině a prostě se mi to nějak nezdá. Ale neznamená to, že názor ještě nezměním, ten film chci vidět... případně ho odsoudím až pak. :D Stejně asi nemůžu být už z ničeho zklamaná víc, než z Guardians of the Galaxy.
Každopádně, sobotu jsme si, myslím, moc užily. Jak ono nakupování, tak film, i cesta za tónů mixu písniček ze Supernatural stála za to. Po příjezdu domů jsme ještě na chvíli vyrazily ven.

Mluvily jsme a mluvily. Když někoho vidíte úplně poprvé v životě, může se stát, že nastane takové to trapné ticho, tomu se vyvarovat nedá, pravda ale je, že s takovým člověkem, máte-li aspoň něco společného, si skutečně je co říct. A tak jsme mluvily opravdu často a prokecaly všechny tři večery a dokonce celou neděli (tu jsme úspěšně totiž proválely), kdy jsme si přisadily ještě sezením u ohně, kde s námi byla i sestra se svou kamarádkou.

A ačkoli jsem si myslela, že se mi článek bude psát lehko a měla jsem i v hlavě trochu nastíněnou kostru, všechno se vypařilo a já zase nevím, co říct dřív, z čehož se nakonec stává takový podivný guláš, kdy už nevím vlastně vůbec nic. Hlavní ale je, že to bylo skvělé a jsem ráda, že se tahle jedna blogová duše rozhodla přijet a překonat tak tu osobu, kterou jsem znala loni a která by rozhodně nepřijela ani na jednodenní sraz, natož rovnou ke mně domů.

Po odjezdu se ale začaly ztrácet a nacházet věci. Zůstaly tu plavky, které, jak se v jednu chvíli zdálo, byly vyměněny za Vasila, čehož jsem se upřímně fakt lekla, ale poplach to byl planý.
Dnes mi na skypu totiž přistála zpráva, jestli máme Vasila... "...máma přilítla s tím, že tu viděla bílou kočku, kterou tu nikdy předtím neviděla, a že vypadala hrozně vyplašená, tak jestli jsem omylem neodvezla..." V tu chvíli zrovna nikde nebyl a nikdo si ani nebyl jistý, jestli ho od jejího odjezdu vůbec viděl, takže nám docela zatrnulo. Ale hned na to přišel, takže Domažlický Vasil rozhodně nebyl ten náš.
 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 22. července 2015 v 8:55 | Reagovat

Jsem ráda, že jste si to užily a za sebe doufám, že se s Lowrýnou taky někdy konečně uvidíme. :-)

2 Sasha | Web | 22. července 2015 v 9:22 | Reagovat

na ant mana by som rada zašla ale nejak ... nemam s kym a kedy! čo ťa skalmalo btw na guardians of galaxy? ja som to celkom dosť žrala no :D a mate fantasticke trička btw! :)

3 Lowri | E-mail | Web | 22. července 2015 v 10:39 | Reagovat

Cestou zpátky jsem zrovna přemýšlela, co jsem to měla loni za problém, že jsem nikoho nechtěla vidět :D Asi jsem byla prostě blbá, podstatný ale je, že jsem to nějak překonala a teď doufám, že bude takových setkání ještě spousta :-)

Ta kočka se naší mámě asi jen zdála, viděla jí totiž jen ona :D Taky mě to ale dost vyděsilo, nevěděla jsem, co bych s ním s chudákem dělala, jak bych ho dopravovala zpátky a myslela jsem si, že byste na mě byli naštvaní, že jsem vám ho zčořila :D

4 Hanyuu | Web | 22. července 2015 v 12:32 | Reagovat

[3]: Za únos Vasila by tě čekala nemalá kletba, to si piš. :D :D

[2]: A jít sama do kina je divný. To znám. :D
Na Guardians of the Galaxy mě zklamalo tak nějak všechno. Těžko říct, co přesně. Na sledování toho filmu si vzpomínám jako na jeden z nejnudnějších a nejdebilnějších večerů vůbec a byla jsem z toho filmu fakt přešlá. Navíc, v té době každý tvrdil, jak je to super a najednou na to kouknem a vidíme něco, co je všechno, jen ne super. :D Fakt mi to přišlo úplně mimo a nejsem schopná říct proč. Nelíbilo se mi to po všech směrech. :D

5 Karol Dee | E-mail | Web | 22. července 2015 v 20:04 | Reagovat

Tobě se Strážci nelíbili? Já vím, že to byla kravina, ale to jsou snad všechny tyhle superhrdinské filmy, ne? A humorná stránka věci se povedla a ta absurdní taky. Byla jsem v kině a pak jsem si to pouštěla ještě jednou doma, tak se mi to zalíbilo. :)

6 Hanyuu | Web | 22. července 2015 v 21:21 | Reagovat

[5]: Tak já si hlavně nemyslím, že jsou ty filmy kraviny. Marvel mám ráda. Jo, komiksů jsem četla jen pár a už je to nějaká doba - hlavně proto, že na to nemám prachy - ale nemění to nic na tom, že se mi to fakt líbí a baví mě to.
Problém je právě v tom, že teď už se hraje především na tu humornou stránku, která je tam víc a víc. Nic proti vtípkům nemám, ráda se zasměju, ale je na tom jasně vidět, jak se od doby, co byli v kinech Avengers, rozmohl jakýsi podivný trend sledovat tyhle filmy. Pak se v kinech objevuje všechna ta naplavenina, která neumí ocenit nic jiného, než právě tu srandu a často sotva ví, na film o kom to vlastně právě koukaj, protože pro ně je to všechno Avengers, případně Iron man nebo Thor... A Loki... v poslední době vlastně hrozně frčí Loki. :-?
A Strážci Galaxie jsou film přesně jako dělaný podle toho. Jednoduchý, o ničem, hlavně, že je tam jeden blbej vtip za druhým.

To si neber nijak osobně, jen když jsi to tu nakousla, nedalo mi to. :D

7 Karol Dee | E-mail | Web | 22. července 2015 v 23:11 | Reagovat

[6]: Já doufala, že se ozveš, protože mě to upřímně zajímalo. Přitom mi právě přišlo, že ve Strážcích krásně zaznívalo to propojení mezi vším, hlavně teda propojení těch nej nej postav vesmíru (mám přátele, jejichž konverzace se často točí kolem toho, že se hádají, kdo je nejsilnější ze všech bytostí a co dokáže, pročítají pak internetové diskuze a převádějí sílu postav na nějaké vymyšlené jednotky). Já ani nevěděla, že Strážci mají s Avengery vůbec něco společného, ale při sledování mě to hned praštilo do očí.
Takže tobě se nelíbí, že se to stává komerční? Komerční byli superhrdinové vždycky. Samé laciné hlášky a super efekty. Upřímně v jiných žánrově podobných filmech žádnou hloubku nespatřuju, jediné, co tam je, je ta unikátní mytologie - fakt, že ji Strážci naťukli jen okrajově, přece nemusí znamenat, že to je jen špatná variace na toto téma, ne? Přišli s vlastní, dosud nezmíněnou...možná se pletu, nejsem takový nadšenec. Ale Avengers, Iron mani, Thorové a další, TO mi přijde jako naplavenina a nebaví mě to, zato Strážci mě oslovili. Očividně mám úplně opačné pocity. :D

8 Hanyuu | Web | 23. července 2015 v 8:45 | Reagovat

[7]: Ono se to fakt těžko vysvětluje, proč mě ti Strážci tak strašně nebavili. Kdo ví, co všechno za tím je. Komerční byli superhrdinové víceméně vždycky, ale ještě teď si moc dobře vzpomínám, za jakýho idiota jsem bývala, když jsem si jen dovolila říct, že mě podobný věci baví. Kvůli podobným zájmům jsem často mívala s lidma ve škole problém, přitom já sama jsem se chovala víceméně normálně. Ale jim to prostě vadilo, i když jsem si svoje zájmy nechávala pro sebe a nikomu je necpala... Asi blbej kolektiv, nemyslím si, že by byla taková koncentrace zmrdů všude. Dost si proto říkám, když potkám právě tyhle lidi v kině na některém z těhlech filmů - co se od dřívějška tak moc změnilo, že teď je normální, aby na to šli i oni, když to tenkrát byla taková tragédie? Nejsem kňoura, co by si stěžoval, že mu lidi ve škole dělali to a to, od toho tu jsou jiní a upřímně se nad takovými články dost bavím, ale nedá mi to se nad tím aspoň nepozastavit.
A teď jsem nedávno objevila článek (tuším, že to byla snad krasna.cz), kde slečna horlivě propagovala komiksovou módu a nadšeně dodávala, že ani nemusíte být fanoušci, ale vzít si tričko s nějakým superhrdinou je teď hrozně in. Přijde mi to úplně stejné jako nosit kapelová trička kapel, které neposlouchám. :D

Naplavenina jsou lidi, ti superhrdinové za to nemohou, vždyť v podobně komiksů tu byli už hrozně dávno. :D Ale třeba na Thora neřeknu křivý slovo, to nejde. Kdysi jsem si ho tak strašně oblíbila, že už ty filmy vidím možná v trochu lepším světle, než jaké ve skutečnosti jsou. :D

Já ti neberu, že se ti to líbí. Vím o dost lidech, které to bavilo, jen mně to celé přišlo jako blbej vtip a lhala bych, kdybych řekla, že vím proč. :D Prostě mi to nesedlo, všem se nelíbí všechno. :-D

Abych to nějak zakončila. Na celé té věci mě místy prostě jenom lehce vytáčí, kam se to dostalo. Asi jako, když se zeptáš opravdového fanouška Nirvany, AC/DC, Ramones a dalších, co si myslí o holkách, které znají od dané kapely jednu písničku a už tahají jejich logo na triku. :D

9 Karol Dee | Web | 23. července 2015 v 9:26 | Reagovat

[8]: Tak už tomu trochu rozumím, i když nechápu, proč to odnesli zrovna Guardians :D Ti se toho fakt dotkli jen okrajově, byla to především scifi kravina, která náhodou byla od Marvelu (asi teda :D). A říkám to právě proto, že žádný fanoušek a ani falešný fanoušek nejsem a to superhrdinské šílenství mi připadá na hlavu.

10 Hanyuu | Web | 23. července 2015 v 9:32 | Reagovat

[9]: Oni za to nemůžou, já to vím, tohle už jsem tak nějak začala odbíhat, jak se to tu začalo řešit. Asi to částečně ale zapříčinilo i to, jak všichni tihle zmiňovaní právě chodili z kina a vykládali, jak to byl nej film, co za poslední dobu viděli a mně zůstával rozum stát, proč zrovna tohle. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama