Jak bydlíme? - Myšky

16. prosince 2015 v 19:14 | Hanyuu-hime |  Myšina mini
Život se zvířaty není jen o věčném focení roztomilých fotek a mazlení. O tom to je vlastně jen z té menší části. Většinu času života bláznivého zvířatomila totiž trávíte čištěním, krmením, zkrátka staráním. A ačkoli chovance berete ven, je-li to tedy slučitelné s jejich povahou, musí někde bydlet. Rozhodla jsem se proto sepsat články o tom, jak moje potvůrky bydlí. Nejrpve začnu myškami.

Roztomilých drobných ušáků mám jedenáct. V celkem obtížných časech nás opustili čtyři myšáci a jedna slečna. V tuto chvíli je ale vše už zase tak, jak má být a s problémy se povedlo zatočit. Bohužel s nenávratnými ztrátami, ale tak už to v životě občas bývá.

Myší chlapáky mám tedy v tuto chvíli dva a bydlí v plastových boxech, které prošly domácí úpravou, aby se v nich dal ubytovat myšák.
Kluci mají boxy 60x40cm a 50x30cm. Oba zařízené domečkem - Noah mívá různé krabičky, které jemu jedinému vždycky vydrží dlouho nedotčené, jelikož v nich skutečně pouze spí a kromě vykousaného vchodu ji nikdy ani nemá potřebu ničit. Ori má na schování a spaní půlku kokosu. Jako materiál na hnízdo mají hromadu sena a ubrousky. Na lezení mají uvnitř pravidelně větvičky, které ale nevydrží moc dlouho, proto je potřeba hodně často renovovat. Orimu brzy přidělám ještě jedno patro, aby měl větší rozběh. Noah má ještě kolečko, které Ori zatím nemá, ale plánuji mu ho sehnat. Měla jsem jich víc, ale dvě už jsem musela vyhodit. Další, co zatím mám doma, se dají jen přidělat na klec.

Výhodou plastových boxů je to, že jsou lehké, moc dobře se čistí a dají se bezproblémů kamkoli přemístit nebo v případě potřeby i převézt. Větrání ale není tak dobré, jako v kleci, hůř se přidělává vybavení i případná patra. Pro skupiny myší bych plastboxy asi nevolila, ale pro samce chované sólo mi naprosto vyhovují.

A tady jsou pořádně vidět obyvatelé plastových bytů.
První je Noah, druhý Ori.

Dříve jsem mívala většinu myšek na jednom místě. Jenže po té letní aféře je mám více rozmístěné. Holčičí party jsou tedy v místnůstce, která by mohla být knihovnou, já ji ale nazývám myšovna, právě kvůli tomu, že první, čeho si všimnete, že tam je, jsou knihy a myši.
Začnu tou ochočenou a milou partičkou čítající pět bláznivých holek, které jsou od sebe na první pohled k nerozeznání. Kromě dvou sestřiček - Idunn a Freya - jsou ale rozeznatelné naprosto bezpečně, a to právě díky jejich skvělým a rozdílným povahám.
Astrid, Arya, Attia, Idunn a Freya tedy bydlí v Habitrail skládačce, kterou plánuji trochu rozšířit, přecijen je těch myší pět a čím víc místa, tím líp. Musím ale nejdřív trochu zorganizovat, jak na to, a dokoupit správné díly.
Skládačka je v tuto chvíli spojená jen ze dvou habitrail mini, z nichž každá má 40x25cm, spojené jsou 50cm dlouhou chodbou, na kterou bych ráda přidělala ještě nějaké další části, které by myškám poskytly víc prostoru. Ve stávajícím bydlení mají pověšené kokosy, pravidelně přidělávám větvičky, které ale nikdy dlouho nevydrží. Velice oblíbené je kolečko, které bude nejspíš potřeba vyměnit, protože už začíná být lehce zdevastované, leč stále plně funkční. Holky moc rády zkoumají své obydlí i zvenčí, což jim běžně dovoluji, jelikož jsou neuvěřitelně hodné a samy se vrací dovnitř.

Jednotlivé fotky holek nepřidám, jelikož by vám stejně jedna přišla jako druhá. Pouze Arya je hrozná bečka.

Poslední skupinka je složená ze čtyř členek. V kleci spolu bydlí Thurisa, Elen, Dahlia (které velice často říkám Jířa :D) a Sibyl.
Jejich domovem je klec od Savic, Habitat XL velikosti 70x37x56cm, která rozhodně nabízí víc místa, než se podle rozměrů může zdát.
Z klece jsem vyndala původní mřížované patro, které tam bylo a zadělala jsem papírovou rouru a silnější větev. Společně s přidělanou rohovou toaletou jsou to jediné věci, které tak nějak trvale drží na místě. Zbytek větviček se neustále přeskupuje. Vypadá to, že sám, vašak mně je jasné, že to, jak jsou vždycky napadané na jedné hromadě nebo tak divně vykroucené, nezpůsobuje jejich vlastní vůle, nýbrž ty malé bílé potvory. Uvnitř je také zavěšený takový malý látkový vak, dolů vede plastový žebřík a po boku vzadu také vede další silná větev, která končí právě u přidělané toalety, která byla součástí původně jiné klece a já ji nyní používám jako myší patro, jelikož by se myškám po plastovém spodním dílu špatně dostávalo nahoru. I obří kolo slečny velice oceňují a jen málokdy se stane, že v něm nikdo neběhá.
Klec má bohužel jednu obří nevýhodu a to rozteč mříží, která je vhodná až pro úplně dospělé myši. Jakákoli menší myška by se tím protáhla.
 


Komentáře

1 retrofeeling | Web | 16. prosince 2015 v 20:29

Máš úžasné myšky! :-) Celkem závidím, já mám jen jednoho křečka, který spí 23 a půl hodiny denně :-( Musím ho vždy násilím vyklepat z domečku, abych zjistila, jestli vůbec žije :-D

2 all-is-magic | E-mail | Web | 16. prosince 2015 v 20:30

Super dokumentace :) Takový zvěřinec bych jednou chtěla taky mít :)
Jinak větvičky jsou do klícek naprosto super věc.

3 Inamorata | E-mail | Web | 16. prosince 2015 v 20:34

Jsou krásné. Já jsem jako malá měla jednu černou myšku - Jingles. Ochočenou, úžasnou. Bylo to moje první zvířatko. Potom jsem jich měla ještě pár, ale žádná nebyla tak miloučká.
Moc se mi líbí pojem "myšovna", fakt to sedí. :D
A nejvíc se mi líbí první fotka. :) Hodně zdraví všem myškám!

4 Rezzy | Web | 16. prosince 2015 v 20:55

Jé, to je pěkný článek :-) Moc hezké povídání o myškách a fotky jsou taky hezké. Mým prvním hlodavcovitým mazlíčkem byla právě myška, později dvě :-) Pak jsem měla pískomily, potkany (ty jsem chovala i s PP) a teď mám dva kluky osmáky.

5 Dívka. | Web | 16. prosince 2015 v 22:08

Myšky jsou úžasné. Sama jsem o jejich pořízení uvažovala, ale v kombinaci s kočkou, kterou mám doma, si nejsem úplně jistá jak by se snášely (spíš nesnášely).

6 konemy | 17. prosince 2015 v 8:17

Krásné myšičky, hlavně se mi líbí Ori:)
Úžasné bydlení, ta klec vypadá tak útulně.
U potkánků taky používám záchod jako patro, vždycky si do toho načuraj a pak se v tom válej a hrozně se jim to líbí :-!  :-D
Myšovna zní skvěle, jak kdyby tam seděly myši na poličkách :-D

7 homer simpson | E-mail | 20. května 2016 v 17:59

myšku mám bílou krasavici říkám jí Kuka

8 homer simpson | E-mail | 20. května 2016 v 18:00

mate fb? 8-)  :-D  O_O  :-P  :-)

9 Hanyuu | Web | 21. května 2016 v 21:10

[8]: nene, fb už nějakou dobu nevedu :D

10 Ralphidock | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 10:12
11 Harrymen | E-mail | 27. dubna 2018 v 0:03

1000000+ unique high-ranking visitors from the US, AU, CA, UK per month to your site
Hello.
If you need to have so much quality traffic without only a few body movements, you can find the funniness here: http://make[dot - ultimate-link-building[dot - info/
([dot -  replaced by .)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

ReklamaDoporučuji: