Jak bydlíme? - Potkani

1. března 2016 v 17:01 | Hanyuu-hime |  Z potkaního deníku
V prosinci jsem zveřejnila článek o bydlení mých myšek. Už v té době jsem plánovala napsat i o potkanech, ale pak z toho nějak sešlo a já už se k tomu pořádně nedostala. Udělám to tedy teď, dokud se mi chce a mám na to čas. Nic převrateného a kulervoucího se konat nebude. Na Savic Suite Royal nemám místo, takže je moje potkaní bydlení podstatně skromnější.


Začnu u černochů... možná taky proto, aby hned na začátku bylo skutečně něco, co aspoň trochu připomíná ubikaci pro potkany, než spíš kočičí záchod, ale k tomu trochu později.

Jako malá černá prďata, žili Batman a Robin v kleci Savic Habitat XL, kterou můžete vidět v myším článku. Nyní v ní mám ubytovanou čtveřici myšek. Bylo to jen takové přechodné ubytování jen a pouze pro mimča, jelikož jejich pořízení přišlo z čista jasna a nebylo to tak, že bych se z ničeho nic rozhodla, že za každou cenu chci další potkany. Brala jsem to tedy jako možnost zkusit spřátelit Sheldona s potkáňaty, což sice nevyšlo, ale okolnosti byly úplně jiné. Ale tedy - prďolové nakonec bydlí tady a jejich počáteční bydlení bylo dostačující jen pro ta malá smráďata, kterými po určitou dobu byli. Zde - se můžete podívat na zmenšeninu toho tvora na úvodní fotce.

Poté se mi povedlo od známého sehnat po domácku vyrobenou klec. Její původní využití bylo pravděpodobně na ptactvo, jelikož měla taková ta vyklápěcí dvířka na krmítka, vysouvací dno a pouze jedna hlavní dvířka, která byla pro obsluhu dost nepraktická. Věšení hamaků, prolézaček a celkově zadělání čehokoli byl pěkný boj, který mi často zabral mnohem víc času, než bych potřebovala k obsluze normální klece. To ani nemluvím o váze, která by spíš sedla k vybavení posilovny, než-li jako chovatelská potřeba.
Jelikož mi sice jde především o pohodlí mých zvířat, musím brát ohled i na sebe a obsluha zmíněné klece byla strašná, hotové peklo. Opravdu, kdo si s tímhle nezkusil jednou pracovat, netuší, co za muka to bylo. Dvířka byla moc malá, abych ta prorvala obě ruce a mohla tam něco zavěsit a také byla moc nízko na to, abych jimi vůbec dosáhla až nahoru. A i když bych sice chtěla onu zmiňovanou royalku, moje volba nakonec padla trochu jiným směrem. Batman a Robin tedy žijí v kleci značky Savic, model Freddy 2. Obsluhuje se skvěle a já doufám, že mi vystačí hned na několik potkaních generací. Neplánuji mít víc jak tři potkaní kluky, takže by to rozhodně stačit mělo, ale uvidíme, co bude do budoucna. Nijak nad tím nepřemýšlím.
Kluci mají uvnitř jedno patro, které už bylo součástí klece a hamak, kam se vždycky naklohní na jednu hromadu, sotva se tam vejdou a občas se odtamtud ozývají zdušené kviky od toho, kdo má zrovna tu smůlu a je umačkán bramborou, která přišla až jako druhá.
Velice oblíbený je také Sputnik XL, který jsem dokupovala dodatečně. Po různu jsou tam pak rozvěšeny různé jiné spací plochy. Na fotce je jen jedna, protože mám zrovna nedostatek látek, jindy jim ale třeba zavěsím ještě nohavici ze starých kalhot a podobně.
A tady je Sheldonovo... Původně to byla taková ta klec, co všem kdovíproč doporučují pro dva potkany... Činčila větší. Mně osobně to přišlo tak strašně mrňavé i na toho jednoho bramboráka, že si tak nějak nedovedu představit, že by jich tam mělo být víc.
Ale jak vidíte, ona je té klece jen půlka... Protože věci se mají trochu jinak.
Bydlím totiž u Sheldona v podnájmu a můžu být ráda, že mě nechá vyspat v jeho posteli.
 


Komentáře

1 Bezejmenné Esko | Web | 1. března 2016 v 19:36 | Reagovat

Já mám holky a tam si mohu o nějakém volnějším výběhu nechat jen zdát. Zato klec mají asi 3x,4x větší... to jim aspoň trochu vynahradí, že je zas tolik nepouštím.
Máme sputnik xl, domeček, tunel a košíky... hamaky už nekupuju, jejich životnost nebyla moc velká. Občas jim tam hodím nějaký hadr a nebo kapesníky na doničení.

2 hedd | Web | 1. března 2016 v 22:30 | Reagovat

Jůůů! Já měla poslední 4 roky taky potkany, potkaní holky... :-) Teď si dávám půlroční pauzu, ale v září se k nim hodlám vrátit. Máš je krásné. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: