Balíček vzpomínek

21. ledna 2017 v 17:41 | Hanyuu-hime |  žila byla jedna blondýna
Dorazily mi poštou fotky. Dlouho jsem se snažila konečně dostat k tomu, abych probrala složky z loňska a vybrala kandidáty na umístění do mého nového alba, které jsem si vždycky přála. Měla jsem ho od Vánoc, ale stále se mi nechtělo probírat všemi těmi fotkami.
Ale odhodlala jsem se a udělala to. Včera už dorazilo hotové dílo, stačilo jen rozmístit do alba.
Jenže co se nestalo... Nějak jsem zapomněla na fotky z Halloweenu a dokonce i Vánoc, takže tam část zážitků prostě chybí. A nedivila bych se, kdyby toho bylo ještě o něco víc. Když se k tomu připočte, že část léta mi nenávratně sežrala rozbitá flashka... Nu, co se dá dělat.
Tak při další objednávce napravím, co napravit jde. Určitě ale vím, že za letošek si budu fotky vyvolávat postupně a hlavně je budu třídit rovnou a ne, že si budu do počítače házet složky bez ladu a skladu. Prase aby se v tom pak vyznalo.


Když jsem tak ty fotky jednu po druhé prohlížela, zjistila jsem, jak mi některé věci přijdou už strašně dávno. Třeba když jsme s Gabčou v chladném dubnu, který moc jaro nepřipomínal, hrály mini golf a pak seděly na kafi, povídaly si o tom, jak nám lidi nutí, že bychom měly přece přirozeně mít rády, a dokonce i chtít malý lidi... To a třeba i den, kdy jsme se s Verčou vydaly do IKEA, mi přijde strašně, strašně dávno. Ne necelý rok, ale minimálně dva. Mám asi nějaké divné vnímání času, nicméně přijde mi strašně zvláštní, že se to událo ten samý rok, kdy jsme umíraly vedrem na letní pouti. A ta pouť mi absolutně nesedí do roku, kdy jsme byly před Vánoci v ZOO.
Zatraceně! Asi mám v hlavě nějakýho parazita nebo co.

Moc pěkné vzpomínky mám třeba na ten víkend, kdy jsme vyrazily na Ještěd. Bylo i strašně příjemné počasí a celkově to vyšlo moc hezky. Přepadá mě pak taková chuť někam vyrazit a něco podniknout. Jenže dokud nás takhle svírá ten mráz, nejen, že to na nic extra nevypadá, ale ono by se nikomu nikam v tomhle ani nechtělo. Holt bude třeba počkat na jaro. Jen doufám, že s jarem pak přijdou i nějaké nápady, dopadne čas, vyjde počasí... Zkrátka, že bude dostatek štěstí a něco se vydaří.

Ani třeskuté mrazy (dnes jen -11, i tak je to ale dost) ale nejsou časem pro zimní spánek. Upřímně, já bych nějaké lenošení ani nedala. Potřebuju lítat po venku jak divoženka, to je moje radost. :D
Sníh přináší radost psům... a dětem. Jenže já už nejsem ani jedno (psem jsem ani nikdy nebyla, pokud si dobře vzpomínám), takže mám radost sice z toho, jak to krásně vypadá, áchám a óchám a týrám Kamila, jenže na válení už mě neužije. Nejlíp se nabalit několika vrstvami oblečení a uhánět tak rychle, aby se mi povedlo zahřát celého člověka než mi začnou odpadávat části těla.

Dnešní prosluněná, ale o nic méně mrazivá procházka byla velmi uvolňující. Strašně mě dostává, jak zde jsou lidi takoví příležitostní pěknopočasoví pejskaři. Na mráz je neužije. Na déšť taky ne. Když fouká vítr, ven je nevyženete a nedej bože, když slunce hodně pálí.
Vlastně takoví nejsou všichni. Pravidelně, ať už je jak chce, potkáváme Nicolase. To je pseudojork. Taková vyčouhlá štětka do komína, který snad každou hodinu drandí zeshora ulice dolů k lesu a zase zpátky. Buď s týpkem nebo takovou zvláštně vykulenou ženštinou.
Lara má však tuto komínovou štětku ráda, tak musím dělat, že je roztomilý a že ho taky ráda vidím.

Na dnešní procházce jsem navíc přišla na takovou moji teorii o našich psech. Jsou skoro stejně velcí, přesto Lara působí drobnější, ačkoli je tedy o ždibec vyšší. Dragouš má mega haksny s tlapami medvěda, Lara takový neuvařený špagety. No... rozdílů je víc, však je určitě vidíte.
Když je ale pozoruji při vycházkách, nevědomky se mi v hlavě vytvořila určitá asociace... Lara, to je takový zbrusu nový závoďák, který když se rozjede, v té své rychlosti prakticky létá a je skutečně víc ve vzduchu než se dotýká země. Překážky jsou vítané a je nutno je zdolat s grácií, rychlostí blesku s elegancí. Je jedno, kolik je sněhu, to stvoření se v pohybu prakticky nepropadá. Drago, to je takový spolehlivý zachovalý traktor, nebo možná spíš bagr. Moc rychle mu to nejde, běhání moc neovládá, když už na to přijde, nasadí rychlou chůzi. Přesto se úspěšně dostane z bodu A do bodu B. Překážky buď zbourá nebo najde objížďku. Když je víc sněhu, jde to ztuha, ale dovede fungovat i jako sněžný pluh. Věkový rozdíl je sice znatelný a Drago je opravdu na svůj věk velice vitální, ale o důchodovém věku to u něj rozhodně není. On byl takový vždycky.
Stejně jako minulý článek, i tento bohužel přináší smutné zprávy. Postupně nás opouští Robin. Včera byl ještě čilý a plný života. Dnes už ale jen leží. Nezdá se, že by ho něco bolelo. Je jak kdyby mu najednou došla všechna energie a on jen usínal a následně se zase probouzel. To vždycky někam popojde, ale pak znovu jen bezvládne leží a zavírá očka.
Holt už nastává jeho čas. Kdyby nešlo o to, že Batmana opouští bratr, nejlepší kamarád a parťák, vlastně by mi to ani nepřišlo smutno.
Ne proto, že bych ho neměla ráda, ale právě naopak. Batman a Robin byli potkani, kteří měli před dvěma lety skončit v lese... V lednu. Maličcí, zrovna odstavení prďolové.
Když se ohlédnu zpětně, nevidím nic, čím bych se na nich provinila a o to jednodušeji se mi s ním loučí. Vím, že se měl dobře a že měl vše, co potřeboval, že byl šťastný a spokojený. Lara ho pravidelně chodí kontrolovat... Vždycky se spolu chodili ňuchat do otevřených dvířek klece. Poslední čtyři dny neustále chodila lehat naproti potkaní kleci a zvládla tu i usnout. Nejspíš si toho všimla dřív, než jsem to vůbec mohla zaregistrovat já?
Nevím, jak se zachová Batman. Rozhodla jsem se, že v nejbližší době potkany už chtít asi nebudu. Je to hlavně proto, že si dle mého zkrátka zaslouží, aby jim bylo věnováno víc času a taky běhání mimo klec, což bohužel kvůli Batmanovi nejde, protože vyjíždí po Laře... Třeba se mi ale ještě podaří je nějak sžít, aby nakonec černouš nebyl tak osamělý.
 


Komentáře

1 kouzelnakrajina | Web | 21. ledna 2017 v 18:43 | Reagovat

nádherné fotky je škoda, že robin odchází, to mě mrzí :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji: