Komentáře

1 Eliss | Web | 15. ledna 2017 v 13:56 | Reagovat

Přeji užívání sluníčka jak jen to bude možné, a je mi moc líto té tvé myšky :-(

2 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 15. ledna 2017 v 14:17 | Reagovat

Pfff, nesnaž se zapírat fakt, že jsi jednoduše trpaslíkofil, stejně všichni jste! :D

Tak to jsem ráda, že je hysterický absťákový hrnek takhle využíván. Si piš, vývar z lidí má Saku nejradši! Maník mi tu onsenuje v hrnku co chvíli, jen ten ručník na hlavě mu chybí. ;-)

3 Hanyuu | Web | 15. ledna 2017 v 14:30 | Reagovat

[2]: Pro mě byl Aidan nejdřív upír a až pak trpaslík. :-P

[1]: Tak ono vlastně není proč cítit nějakou lítost, pokud jde o Astrid. To je takový to, jako když nějaká bábuše umře v 90 letech, kdy i ve stáří zvládla být vlastně celkem dost aktivní a zdravá. Ony jsou prostě už fakt staré, no.

4 Karol Dee | Web | 15. ledna 2017 v 15:36 | Reagovat

Člověk se musí neustále těšit z maličkostí, jinak by se zcvokl. :) K závěsům gratuluji, u našich jsem mívala roletu a taky to byla parádička. Výhoda je, že přes den je srolovaná a tudíž není vidět, takže barva ti nenaruší design pokoje a nemusí tě rozčilovat, že nemá ten správný odstín. :) I když já jsem na takové věci stejně ignorant. :D

A labradorům nevěř ani nos mezi očima, natož že už budou hodní. :D Astrid je mi líto, ale tak už to s těmi našimi tvorečky chodí. Batmanovi a Robinovi přeji hodně zdravíčka. Když už jsem u toho, jedna z potkanic, ta obvykle zdravější, má něco s očkem. To kdyby tě jakožto potkanoprofíka napadalo, kterým směrem apelovat na veta. Už jsem ji tam nesla dvakrát a nic neobjevili - dělá se jí jakýsi červenohnědý výtok nebo stroupek, omývám jí to a občas si to omyje i sama, to se zrovna trefila při těch návštěvách veteriny, takže nebylo nic vidět. Po zkouškovém se dokopu jít tam potřetí a tentokrát z nich vymlátím nějakou mastičku nebo něco, ale kdybys měla nápad, co to s tím má, tak sem s ním.

5 Natas | Web | 15. ledna 2017 v 16:02 | Reagovat

Po dlouhé době se sníh drží i u nás. Člověka to láká zablbnout si jako dítě, vytáhnout sáňky, tedy mně aspoň ano, ale na sluníčko se těším. ;-)

6 Hanyuu | Web | 15. ledna 2017 v 16:17 | Reagovat

[4]: Já právě mám v oknech žaluzky. Lidi jsou tu obecně na vsi takoví šmíráci, že když nemáš žaluzie a nejsou natočený tak, že máš doma světlo a ven vidíš, kdežto zvenku nevidíš ani prd, jsou schopni stát u plotu a komentovat tvůj interiér. Takže asi tak. Jenže ono i když se ty žaluzie zaklopí, prostě propouští určité množství světla a to já prostě nesnesu. Aby se mi dobře spalo, potřebuju mít tmu takovou, jako když tě zavřou do rakve a zakopou pod zem. To je idál. :D

Já labradory nemám moc ráda... Jakože retrívry obecně moc nemusím, tak labradoři jsou asi moji nejméně oblíbení psi. Jenže je má každej, protože si myslí, kdovíjak to není univerzální pes. A to, že už bude hodná jí moc nežeru, ale byla bych strašně ráda, kdyby to tak bylo... Pořád je to živá bytost, která ale prostě nemá vůbec nikoho, kdo by ji měl rád, tak se snaží vetřít všude, kde to jde. No, já bych s ní neměla problém, i bych byla ráda, kdyby s náma chodila nějaká další psí parťačka, jenže to by to nemohl být neovladatelnej tank. Na hračku, pamlsek, slovní pochvalu, na nic neslyší, nezná to, nikdo si ji v tomhle směru nevšímal. Ale zase na ní ani nepokoušeli aplikovat takovou tu "tvrdou východu", prostě ji jen nechali být. Tak rostla jako dříví v lese. Je strašně hodná, o tom žádná. Jenže je taky strašně blbá... a velká. Takovej trochu přátelskej zlobr, co všechno a všechny porazí a pomlátí a diví se, že ho nikdo nechce. :D (Navíc je přes léto a podzim imvrvére zablešená, že vidíš, jak po ní běhají i z dálky, takže už z toho důvodu se od ní každý drží dál)

U té potkanky mě napadlo, jestli to náhodou nebude jen porfyrin? Barvou by to mohlo odpovídat. Ono jí ve výsledku nic být nemusí, ale vzhledem k věku je  možné, že jí může porfyrin téct z očí nebo čumáku ve větším množství, aniž by to značilo nějaký zdravotní problém. Někteří hodně staří potkani mají oči nonstop "uslzený". Může to tam zasychat a pak vypadat jako stroupek.
Jenže zrovna u toho je to takový zrádný. Ono to něco značit může i nemusí. Nezměnila se jim podestýlka nebo nepřesunula jsi je na jiné místo? Může to dělat klidně i průvan nebo prach. Nebo se v okolí objevilo něco nového, co ji víc stresuje.
Pak je tu taky možnost, že jí něco bolí (ale to by se dalo vypozorovat i něčím jiným, jestli se jinak chová úplně normálně a neježí se, tak bych tu možnost asi vyloučila).
Navíc co si pamatuji od Sheldona, který už měl zdravotní problém - zánět močáku a nádor v břiše - byly toho porfyrinu najednou potoky. Fleky na dekách, jak kdybys toho potkana zařízla. Takže si myslím, že kdyby fakt o něco šlo, prostě to poznáš. Přikláním se spíš k tomu, že to bude věkem nebo jen nějakým vnějším podrážděním očí.

[5]: Jo, to mě to láká taky... Jenže venku už je realita trochu jiná, navíc, když i po hře se psem jsi hned rozmáchaná a zmrzlá. Už jsem asi holt fakt stará. :D

7 Karol Dee | Web | 15. ledna 2017 v 16:45 | Reagovat

[6]: Tak to vítej do klubu, labíky řadím hned vedle borderek. :D Jsou to dobrosrdečná telata, ale moc rozumu nepobrali... vždycky mě fascinovalo, jak z nich někdo dovede vytvořit asistenčního psa. Já mám potřebu vychovávat všechno, co projde kolem, takže ta otravná feňule by nezůstala ušetřena :D A tím pádem bych jí asi i kápla tu odblešovací pipetu, když už teda, tak ať se k vám může přiblížit. A hned potom bych jí připla stopovačku a trochu ji zpacifikovala, přinejmenším když ti morduje Laru. :P

Porfyrin mě napadl taky, ale na jednom oku se jí už dělají fakt nánosy, druhé je čisťounké. Když na stará kolena tekly očička Vivi, měla je ušmudlané obě. Kapičky skorokrve taky nacházím. Podestýlku jsem změnila až potom, co to začlo, vzala jsem Asan, který by měl údajně všechny ty nepříjemné věci, které podestýlky dělají, eliminovat. Bohužel se to v průběhu času zhoršuje... No zkusím ještě chovatelku, co si o tom myslí, minule mi taky dobře poradila.

8 Hanyuu | Web | 15. ledna 2017 v 17:56 | Reagovat

[7]: Jo, borderky... To je taky kapitola. Já nechápu, co na těch psech všichni vidí. Labradoři a bordery... PROČ? :D

Majitelé Giny jsou pouťáci. V sezoně ji seberou, odvezou s sebou a vrátí se až za dlouhé měsíce. Ono by to fungování s ní bylo taky hodně o něčem jiném, kdyby nás takhle otravovala celou dobu. Asi by si zvykla, něco se naučila od jiných psů a tak. Jenže jsme ji tu měli jako štěně v květnu, co si ji čerstvě přivezli a pak se vrátila už jako nevycválaný tele. To nejdůležitější období prostě někde zevlovala po poutích...Zase ale se musí nechat, že díky tomu, s kým a čím vším přišla do kontaktu, je fakt skvěle nekonfliktní a milá.  
A jako jo, kdyby to byl nějaký jiný pes, tak bych mu možná dala větší šanci a i s ním zkusila nějak fungovat, ale labrouše vychovávat - nebo spíš převychovávat, prostě fakt nechci. :D
Když nás jde víc, většinou může jít s námi bez problémů, protože se jí stihne věnovat víc lidí a její aktivita se rozdělí mezi lidi a více psů. Navíc pro sebe mají s naším staroušem slabost, takže většinou lítají spolu.

Co tak ale vím, tak nějaký nový týpek od nich se jí snad začal věnovat... dokonce ji na noc nechává spát uvnitř s ním, tak není na řetězu u boudy.
Dokonce se mi je povedlo potkat ve vesnici - bez vodítka (ona stejně ani neví, co to je :D) a držela se u nohy, smála se takovým tím blbým psím výrazem a jen do mě a Lary přišla ďoubnout čumákem, zavrtěla ocasem a zase šla. Tak třeba to s ní nakonec fakt skončí dobře.

U těch potkanů si myslím, že nemusí nutně slzet obě oči. Některým zase teče jen z nosu. To je různě. Každopádně bych řekla, že to opravdu porfyrin je. Jenže teď jenom přijít na tu příčinu... Doufám, že to bude jenom banalita a povede se to spravit.

Asan dávám pravidelně. Sice občas používám i jiné podestýlky, ale na Asan nedám dopustit. Kromě toho, že ho  některé myši s radostí žerou, mám s ním jenom pozitivní zkušenosti.
Ona ji třeba mohla klidně šťouchnout ta druhá, když se pošťuchovaly. Seno nebo dřevitou vlnu či cokoli na ten způsob nemají?
Až přijdeš na to, co to bylo, dej mi vědět, docela by mě to zajímalo. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.