Šampony Hristina

22. ledna 2017 v 16:41 | Hanyuu-hime |  Životní styl
100% přírodní péče pro vaše vlasyKe kosmetice, která o sobě tvrdí, že je přírodní, bývám často velmi skeptická. Je totiž nutné si uvědomit, že neexistuje jediné pravidlo, které by určovalo, kterou kosmetiku lze označit za přírodní a kterou nikoli. Ve výsledku si tedy výrobce, který použije do svého produktu třeba bio měsíček, může na etiketě označit toto zboží za přírodní, a to i přesto, že kromě onoho zmíněného měsíčku není nic než chemie.

Jen málo lidí se o to, co kupuje, zajímá natolik, aby četlo složení. Je to trochu smutné, že lidi dají především na etiketu a zadní strana lahvičky je vlastně moc nezajímá, ale v mnoha případech tomu je skutečně tak.

Šampony od Hristiny ale určitě potěší každého, koho zajímá skutečnost, ne to, co tvrdí ten nejvýraznější text na výrobku.
Jak jistě ale příznivci přírodní kosmetiky vědí, šampony, které by vyhovovaly požadavkům na složení a zároveň s nimi nebyla hromada práce, se těžko shání.
Na trhu je řada bylinných prášků, masek a dalších, což tak úplně nešetří váš čas, nemluvě o svinčíku, který dovedou nadělat, a lidé pak často znovu sáhnou po běžném pěnícím šamponu, na který jsou zvyklí.

Tyto výrobky jsou naprosto bez sulfátů, přesto "fungují" přesně tak, jak jste zvyklí. Pěnu ve vlasech vám však nevytvoří SLS (Sodium Laryl Sulfate), ale mydlice lékařská. Krásná vůně není podpořena parfemací, ale vychází z použitých bylin a olejů.

Značka nabízí celkem 8 šamponů, takže si vybere téměř každý. Hydratační, regenerační, na mastné vlasy, barvené, suché, na podporu růstu, proti lupům a dokonce i jeden extra přímo pro muže. Balení jsou po 400ml a cena za jeden je 230Kč.

Já vyzkoušela tři z tohoto výběru, všemi jsem nadšená, to musím podotknout již nyní. Každý z nich je ale úplně jiný, a proto se na ně v rychlosti ještě podíváme jednotlivě tak, jak jsou na fotce.

  • Přírodní regenerační šampon proti vypadávání vlasů
Konkrétně tento šampon má být vhodný na poškozené vlasy, které má pomáhat vyživovat až ke kořínkům. Zároveň omezuje jejich vypadávání.
Ještě před vyzkoušením mě však ohromil svou sladkou vůní, která připomíná spíš víc bonbony nebo ovocné žvýkačky. Nikdy bych od takové vůně neočekávala šampon.
Po umytí byly vlasy lesklé, jemné a bezproblémově rozčesatelné, což je vlastnost všech těchto šamponů, které jsem vyzkoušela. Zachovají si i onu krásnou vůni, nicméně se mi po něm vlasy rychleji mastí. Ne nijak závratně, ale nejsem zvyklá mýt si hlavu každý třetí den.
Na prostřídání s mým osobním vítězem ale určitě bude velmi dobrý.

Složení: VODA, JOJOBOVÝ OLEJ, AVOKÁDOVÝ OLEJ, ARGANOVÝ OLEJ, MYDLICE LÉKAŘSKÁ EXTRAKT, KOPŘIVA DVOUDOMÁ EXTRAKT, ROZMARÝN EXTRAKT, LOPUCH VĚTŠÍ EXTRAKT, KUKUŘICE SETÁ ESENCIÁLNÍ OLEJ, ŽENŠEN EXTRAKT, VÝTAŽEK Z ALOE VERA, CHMEL OTÁČIVÝ EXTRAKT

  • Přírodní šampon s hořčíkem a pšeničným proteinem pro muže
Proč mám ve svém arzenálu pánský šampon? Skutečně nejsem chlap, jen mě velice zaujal zmíněný hořčík a pšeničný protein. Obojí mi přišlo jako velmi přínosné pro kvalitu vlasů a měla jsem velké nutkání právě tento výrobek vyzkoušet.
Celé tajemství toho, proč je určen zrovna pánům, tkví v tom, že voní jako typická pánská kosmetika. Mně o osobně to nijak zvlášť nevadí, jelikož vůně není skutečně nijak výrazná a hlavně z vlasů není moc znát.

Celá tato receptura by měla přispět proti lámání vlasů a opět, jak už tomu bylo i v předchozím případě, posílit je od kořínků ke konečkům.
Čeho jsem si ale všimla po prvním (a zatím jediném) použití já, bylo, že jen mi vlasy uschly, vypadala jsem jako právě do člověka přetransformovaný lev. Moje vlasy byly... všude. Velké, v obrovském množství... Mohla bych se do nich schovat a možná by si někdo mohl i myslet, že moje hlava je huňatý psisko.

Velký objem je skvělá věc, jenže všechno má své meze. První, co mě napadlo, když jsem se viděla, bylo, že takhle přece nemůžu jít mezi lidi. Ale katastrofa se nekonala. Do rána objem maličko slehl a vlasy působily bohatě, byly velice lehké a necuchaly se.
Z mé zkušenosti bych právě tenhle doporučila lidem, co mají hodně málo vlasů nebo je mají velmi jemné či hodně zatěžované. Dovede totiž vykouzlit efekt, že máte víc vlasů, než jich máte.


Složení: VODA, JOJOBOVÝ OLEJ, AVOKÁDOVÝ OLEJ, SEZAMOVÝ OLEJ, ARGANOVÝ OLEJ, MYDLICE LÉKAŘSKÁ EXTRAKT, KOPŘIVA DVOUDOMÁ EXTRAKT, HOŘČÍK STEARÁT, PROTEIN Z PŠENIČNÝCH KLÍČKŮ, MANDARINKOVÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ, SANTALOVÉ DŘEVO ÉTERICKÝ OLEJ, VETIVER ESENCIÁLNÍ OLEJ

  • Přírodní šampon na podporu růstu vlasů
Z přítomné trojice mě právě tento okouzlil nejvíc a stal se mým favoritem číslo jedna. Stalo se tak již po prvním umytí, kdy mi ve vlasech zůstala uvolňující vůně a vlasy byly tak moc jemné na dotek, neslepené, nezacuchané a hlavně po uschnutí zůstaly neuvěřitelně lesklé, víc vynikla jejich barva, provzdušněné, s objemem.
Po používání v době jednoho měsíce jsem zaznamenala, že mi vlasy skutečně poporostly více, než rostly dříve. Nedá se mluvit o žádném závratném přírůstku, ale rozdíl v kvalitě je rozhodně znatelný.

Složení: VODA, JOJOBOVÝ OLEJ, RICINOVÝ OLEJ, AVOKÁDOVÝ OLEJ, ARGANOVÝ OLEJ, MYDLICE LÉKAŘSKÁ EXTRAKT, KOPŘIVA DVOUDOMÁ EXTRAKT,ROZMARÝN EXTRAKT, VÝTAŽEK Z ALOE VERA, LOPUCH VĚTŠÍ EXTRAKT, MONOI OLEJ, DĚHEL ESENCIÁLNÍ OLEJ

Já jsem těmito šampony zkrátka ohromena a hlavně jsem s nimi velmi spokojena. Mám dojem, že jsem našla přesně to, co jsem celou dobu hledala.
A co vy? Máte s nimi také zkušenosti?

 


Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 22. ledna 2017 v 16:54 | Reagovat

pěkný článek

2 Hanyuu | Web | 22. ledna 2017 v 17:06 | Reagovat

[1]: To jsem ráda, taky, že jsi četla určitě víc než nadpis. :D

3 Eliss | Web | 22. ledna 2017 v 17:35 | Reagovat

Já osobně s tímto zkušenost nemám, kupuji si šampony v drogerii, u těchhle výrobků mě odrazuje hlavně ta cena... Ale pak je tu taky možnost mýt si vlasy jen vodou, ale na to bych asi neměla...

4 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 22. ledna 2017 v 17:38 | Reagovat

[2]: Jí si nevšímej, spamuje takhle úplně všude.

Děkuju za tip. Myslím, že ten pro muže bych mohla pořídit nám s mamkou (ne, fakt nejsme muži, ale mamka má těch chlupů na hlavě ještě míň než já a o tom, že by byly nějak extra silné a měly objem, se taky mluvit nedá). Myslím, že někdy časem vyzkouším. :-)

5 Hanyuu | Web | 22. ledna 2017 v 18:24 | Reagovat

[3]: Dva roky jsem si myla vlasy jen vodou. Stačily tři měsíce a strašně rychle mi vyrostly o dost velký kus. Nicméně bylo hrozně těžké je udržet kvalitní až ke konečkům. Pro vlasy je důležitá samozřejmě výživa vnitřní. Co si cpeš do těla, odrazí se i na vlasech. Ale bez vnější pomoci to prostě moc nejde. Vždycky se najde nějaká díra v péči a většinou ji odhalíš až moc pozdě. Pak přišla ohromná vlna veder a prostě to nedaly a začaly se lámat. I z toho důvodu jsem začala hledat něco, co mi bude při péči o vlasy pomáhat, což voda sama o sobě prostě nemá šanci zvládnout.
Kombinovala jsem to s přelivem z břízy, kopřiv, co jsem sama nasbírala... Ale to je prostě hrozný crcání a ne vždycky je na to čas.

No jo, za kvalitu se platí. A jestli to znamená, že dám místo 80Kč za 200ml chemických nesmyslů, 230Kč za 400ml skutečné péče o vlasy, tak nemám důvod si nepřiplatit. :-)

[4]: Lucce jsem kupovala hydratační (brazilské bylinky) k Vánocům a nemůže si ho vynachválit. Říkala, že jiný už nechce. Ten s hořčíkem a pšeničným proteinem určitě stojí za to vyzkoušet. ;-)

6 Karol Dee | Web | 22. ledna 2017 v 19:18 | Reagovat

[5]: Já taky byla na mytí bez šamponu, kvalita byla v pohodě, problém byly lupy. Až jsem měla na hlavě skoro lupenku, tak jsem se velmi nerada vrátila k patlání čehosi na hlavu (ono to bylo tak super, čtyři dny a vlasy pořád vypadaly dobře...). Zakotvila jsem u produktů z konopné lékarny, zpočátku úplný zázrak, lupy mizely bleskově, ale po delší době pořád nějaké mám :/ Tak nevím, jestli hledat zase něco dalšího... Třeba toto... Přinejmenším bych ušetřila, teď dám za 200 ml 330 Kč. :D

Patřím mezi tu malou skupinku, která se složení snaží číst, jen mi to ne vždy něco dá :D U potravin už jsem celkem v pohodě, ale v kosmetice se příliš neorientuji. Nicméně si aspoň uvědomuju, že slovo přírodní na obalu znamená asi tolik, co holistické na granulích - vyzní velmi dobře, ale co skutečně říká, to je věc druhá.

7 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 22. ledna 2017 v 19:19 | Reagovat

[5]: Už jsem ji naučila jednou týdně pít ječmen, tohle by neměl být takový problém. ;-)

8 Hanyuu | Web | 22. ledna 2017 v 19:52 | Reagovat

[6]: Tak to já měla vlasy jako čerstvě umytý téměř 14 dní a problémy s lupy jsem neměla. To spíš dřív, když jsem používala komerční šampony. Na tohle to bylo prostě skvělý. Jen nebyly tak odolný vůči vnějším vlivům, což je prostě blbý, když tu máme léta, jaký máme.
Krmivo pro zvířata je vůbec dokonalá fraška. Pro běžnýho spotřebitele koukajícího hlavně na obrázky a nejvýraznější text, nejlíp ještě, když  si myslí, že třeba takový D-test rovná se hodnocení kvality produktů, tak hezky naservírovaná lež, že ji důvěřivější lidi prostě jen těžko prokouknou. Moje babička třeba fakt věří, že kitekat je kvalita.

9 Guizmo | 29. ledna 2017 v 17:43 | Reagovat

Teď zkouším Lush, taky by to mělo být přírodní, i když se v tom moc nevyznám, uvidím, jak budou ty vlasy po nějaké době vypadat
Ale jejich pleťová voda je super věc, nádherně to voní a teda nemůžu říct, že by to nějak pomáhalo, protože moje pleť nemá nějaký vážnější problém, ale je po tom taková heboučká a pěkná ^^ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: