A máme tady batolata!

12. února 2017 v 14:34 | Hanyuu-hime |  Hraju The Sims
Nemám nejmenší tušení, jak stará záležitost to vlastně je. The Sims 4 jsem pěkně dlouhou dobu pořádně nehrála. Když si k tomu připočtu, jak se vždycky chtěl aktualizovat origin nebo sama hra zrovna v tu dobu, kdy jsem na hraní měla chuť, neměla jsem už pěkně dlouho možnost se k tomu dostat. Než totiž doběhla aktualizace, vždycky jsem radši šla dělat něco jiného a na hraní už náladu neměla.

A najednou se do hry přidala batolata!

Zpětně jsem dohledala, že aktualizace je z 12.1.2017, tedy měsíc stará. Na tom je vidět, jak se kolem TS4 už nikdo nepřetrhne. V dobách dvojky by vylezlo na povrch každé šustnutí. U čtyřky nikoliv.

Proč to tak je? Můžeme se pouze dohadovat, já se tomu ale vůbec nedivím.
Čtyřka přišla s obrovskou slávou a místo nadšení nám dala pěkný kopanec. Kdo zažil hru v původní neaktualizované verzi, která se dostala mezi lidi, zděšením by zaplakal. Tolik chyb, tolik nedotažených věcí a hlavně... Tak strašně osekaná hra. Ani bazény jsme nejdřív neměli... Nemluvě o tom, že někoho velmi chytrého napadlo, že přeskočit jednu životní fázi simíků vlastně tak úplně nevadí. Vrátili jsme se tak trochu do dob sims 1, kdy z líbačky vznikla už hotová kolíbka i s náplní a ta rázem vyrostla do školáka (pokud vám ho do té doby nesebrali).
Rozmnožovacím líbačkám sice odzvonilo, nemluvňata se ale transformovala do školáků stejně úspěšně jako před lety jejich hranatí příbuzní.

Co si budeme povídat, v druhém i třetím dílu byla mláďata v batolecím věku poněkud otravná a péče o ně nic moc zábavy nepřinesla, ale byla tam a dávala aspoň trochu smysl. Jejich absence působila při nejmenším divně.
Jak ale bývala dříve s batolaty jen otrava, o to víc nyní nabízí zábavy. Když mají vaši simíci mrně v batolecím věku, není to jen zdánlivě nekonečný opruz sestávající z monotónního učení dovedností, ke kterým se dostanete kliknutím a navolením dané interakce učit mluvit/chodit/chodit na nočník, tahle píďata se učí prakticky vším, co dělají, a že možností hra nabízí celkem požehnaně.
Přidáním malých smráďat dostává The Sims 4 zcela nový rozměr. Svět simíků, jako by se rozšířil víc do hloubky a nabral zase o trochu víc smyslu.

Jak už jsem ale psala - není to nekončící motání se kolem toho samého zas a znovu. Malá simčata mnoho věcí zvládnou obstarat sama. Samo si to zaleze do postele, když tomu dáte jídlo nebo pití do inventáře, smlsne to, až bude mít chuť, zvládnou schody i vylézt na gauč... Odbourala se zkrátka hromada věcí, která hru znepříjemňovala a často zdržovala.
Když si vzpomenu, jak se batolata v předchozích dílech zvládla většinou jen tak všemožně mrskat po podlaze a řvát, je to očividný posun dopředu.
Nejsem si ale úplně jistá, jestli je na místě jásat, že konečně po tak dlouhé době od vydání, kdy je už možné hru obohatit o bezpočet dodatků, máme základní hru tak nějak v cajku, tak, jak by asi měla vypadat. Kdyby zkrátka základní hra vypadala tak, jak vypadá dnes, v době, kdy byla poskytnuta lidem, dovedu si zcela živě představit, že ohlasy by nebyly tak vlažné a plné zklamání, jak nakonec byly.

Není to ale jediná věc, která TS4 na popularitě zrovna nepřidala. Kdo stále občas hrajete, ať už kterýkoli díl, nejspíš jste i vy zaznamenali, že dodatků bylo ke čtyřce vydáno víc než dost. Ale, povězte mi upřímně, kolik z nich vás skutečně zaujalo natolik, abyste měli dojem, že je skutečně chcete hrát?
Mně osobně se líbí tak jeden, možná dva, ale pouze u toho jednoho bych skutečně uvažovala o jeho pořízení. Kde, sakra, máme ty mazlíčky a roční období? :(
Místy mám zkrátka dojem, že jak u dvojky a trojky vycházely dodatky tak, jak se předpokládalo, že budou nejžádanější, až teprve po ty doplňky a blbovinky kolem, které zaujmou jen skutečné nadšence, u čtyřky se to vzalo tak nějak obráceně. A to mě poněkud mrzí.
 


Komentáře

1 Džidži | 12. února 2017 v 15:11 | Reagovat

Člověk po nějakém tom pátku zabloudí na tvůj blog a zrovna přidáš článek o Simících. Nedalo mi to neokomentovat. The Sims 4 nehraju - zkoušela jsem pouze tu základní "osekanou" verzi. Některé věci mě zaujaly, některé pobavily a některé naprosto zklamaly. Za jedno z hlavních zklamání jsem považovala právě ta batolata. Svým článkem mě celkem motivuješ, abych hře dala druhou šanci. Připadá mi dost pozitivní, že batolata zvládnou schody. Hraju teď trojku a simka mi pracuje jako chůva. Bydlí v domě, kde ve spodním patře jsou jen garáže a chodba se schody do horního patra. Stálo mě to hodně nervů, když přišli rodiče, pleskli batole na zem a odešli. =D Jinak jak píšeš, že "kolem TS4 se nikdo nepřetrhne" a v "dobách dvojky bylo znát každé šustnutí". Taky jsem tuto novinku nepostřehla a kdybych si to tady nepřečetla, asi by mi zůstala ještě dlouho utajená. Já to narozdíl od tebe nevmívám jako úpadek popularity hry, ale spíše bych to nazvala nedostatečným zájmem. V době, kdy vyšla dvojka, mi bylo 9 let. Teď mi je téměř o 13 let více a novinky okolo hry už tolik nesleduji. =)

2 Panda | E-mail | Web | 14. února 2017 v 10:22 | Reagovat

Tak ona ta hra stále ještě žije? :-) Já ji znám jen ve verzi 1, kdy ji před 16 lety hrávala dcera. :-) Tak to je hodně úspěšná hra, dožít se tolika let.

3 Hanyuu | 14. února 2017 v 20:03 | Reagovat

[1]: Jé, ty ještě žiješ... Hele, máš blog, skype, mail nebo tak něco? :D

[2]: Jedničku jsem taky hrávala. Ale to jsem byla fakt prťavý pískle. :-D

4 Džidži | 16. února 2017 v 15:06 | Reagovat

[3]: Žiju =D Mám všechno, ale aktivní mě najdeš jen na mailu. Ozvi se mi normálně na Džidžinu, chodím tam tak co 3 dny. =D Nebo mě najdeš na instagramu. =D ^^ (sarxx00)

5 Hanyuu | 16. února 2017 v 19:20 | Reagovat

[4]:Už si úplně nevzpomínám, jestli jsi před bebéčkem měla tečku nebo ne. Instagram máš jak?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji: