Čistící mýdla na obličej

19. března 2017 v 18:24 | Hanyuu-hime |  Životní styl
Aneb jak se zbavit akné a černých teček bez zbytečného trápení.Jsem jen člověk. Nikdy se sebou nebudu úplně spokojená, což je šance pro veškeré zázračné přípravky, kterým se podaří mi vejít do cesty. (Tedy, ne tak doslova, nejsem blázen, co by skočil na všechno.)
Do Manny jsem se ale před časem uvrtat nechala a myslím, že jsem udělala jedině dobře.

Manna kosmetika nabízí širokou škálu nejen mýdel, ačkoli právě ta tvoří většinu sortimentu. Jejich stránky jsou rájem pro všechny příznivce přírodní kosmetiky, produkty neobsahují palmový olej a i vegan si má možnost vybírat z pestré nabídky.

Dnešní článek bych chtěla věnovat dvěma mýdlům na čištění pleti, což byl hlavní důvod, proč jsem se o manna kosmetiku vůbec začala zajímat, byť nakonec nezůstalou pouze u nich (ale to možná někdy příště).
Ráda bych zde vyjádřila názor na dvě kafrová mýdla

Byť jsem zprvu vůbec nevěděla, kam se podívat dřív a kterému z mýdel nakonec svěřit péči o mou pleť, vybrala jsem nakonec vcelku obyčejně vypadající světlé mýdlo, bez peelingu, slibující zbavení se černých teček i otravných pupínků.
Nemám sice výrazný problém ani s jedním (mývala jsem skutečně brutální problém s akné, které se ukázalo být reakcí na mléko), nicméně místy mi nějaký pupínek vyskočí a černé tečky na nose prostě vidím a je jedno, jestli mi někdo říká, že tam vlastně nejsou.

Při prvním použití jsem byla neuvěřitelně nadšená. Pořádně jsem si vymydlila obličej, opláchla, osušila a měla pocit, že jsem pleti neuvěřitelně ulehčila. Byla jemná, cítila jsem, že i trošku vypnutější a hlavně se dostavil úžasný pocit čistoty, který jsem nikdy po žádné čistící vodě necítila.
Na další den jsem se do očisty vrhla znovu. Tady jsem ale narazila.
Strašně mě pálily tváře, vážně děsně, až jsem myslela, že se zblázním.

Vyhledala jsem si na stránkách manna kosmetiky názory jiných lidí a k tomu odpovědi z eshopu. U mnou zvoleného mýdla jsem narazila na slečnu, která měla stejný problém. Bylo jí sděleno, že pálení je známkou toho, že mýdlo působí a mělo by to později přejít.
Neházela jsem tedy flintu do žita a ještě třetí den přežila pálení, které ale nebylo už tak strašné jako den předchozí.

Od té doby mýdlo používám každý den až dvakrát denně (ráno a večer) a jsem s ním nadmíru spokojená.
Vždy jsem měla pocit, že mám mastnější čelo než zbytek obličeje a taky značné nesrovnalosti v okolí očí. Takové 'leské kruhy pod očima', se kterými jsem se snažila bojovat všemi možnými způsoby, ale moc se mi to nedařilo.
Právě toto mýdlo mi postupně pomohlo srovnat tyto nedostatky.

Musím tedy uznat, že ač to byl můj první produkt, který jsem vyzkoušela, určitě jsem nesáhla vedle a jsem velmi spokojená. Navíc se mi od té doby objevily asi jen dva pupínky, které to velmi rychle zase vzdaly, pleť se mi nemastí, ale není ani vysušená.
Zkrátka jsem neobjevila jedinou věc, kterou bych označila za negativum.

Složení (převzato z eshopu mannamydlo.cz): Zmýdelněný kokosový olej,Voda,Zmýdelněné kakaové máslo,Zmýdelněné bambucké máslo,Kafrový olej,Bílý jíl

Cena 188Kč za 90g balení.

Toto mýdlo zajistí pleti i peeling. Avšak právě z tohoto důvodu jsem se s ním musela naučit nejdřív tak nějak pracovat. Čistící částečky jsou na mou pleť totiž nejspíš dost drsné, jelikož se mi ne jednou podařilo obličej lehce podráždit. Nešlo o nic závažného, vše do rána zase zmizelo, ale po opláchnutí a usušení jsem místy měla, především na tvářích, jemně začervenalá "škrábnutí".

Z hlediska péče o pleť ale působí velmi podobně jako mýdlo předchozí. Pleť je jemná, čistá, provzdušněná, nemastící se, přesto ne vysušená. Pomohlo mi zatočit i s těmi černými tečkami, které druhému mýdlu ještě vzdorně odolávaly, což přikládám nejspíš právě tomu peelingu.

Za mě tedy také palec nahoru, i když sympatičtější je mi o něco víc mýdlo první. Nejspíš i proto, že mi o něco příjemněji voní (rozdíl však není nijak markantní, obě mýdla si jsou ve vůni dost podobná) a dle mého názoru tvoří jemnější a tedy i příjemnější pěnu.

Složení (převzato z mannamydlo.cz): Zmýdelněný kokosový olej,Voda,Zmýdelněné kakaové máslo,Zmýdelněné bambucké máslo,Kafrový olej,Aktivní uhlí

Cena 215Kč za 90g.
 


Komentáře

1 pihovatá vopice | Web | 20. března 2017 v 15:15 | Reagovat

Aha, tak to je asi jen na mastnější pleť, já jí mám hodně suchou.

2 Lucka | E-mail | Web | 20. března 2017 v 16:35 | Reagovat

Tak to by bylo něco pro mě, musím vyzkoušet. :-)

3 Hanyuu | Web | 20. března 2017 v 19:41 | Reagovat

[1]: Mají mýdla i na suchou pleť. Jestli tě to zaujalo, tak vážně doporučuju vyzkoušet. ;-) https://mannamydlo.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: