Divnoden

16. března 2017 v 18:58 | Hanyuu-hime |  žila byla jedna blondýna
Ještě před probuzením jsem věděla, že čtvrtek nebude jen tak ledajaký. Bude stát za prd. Byla první myšlenka, která mě napadla. Někdo by řekl, že jsem si to svým negativním přístupem způsobila sama... Já bych oponovala tím, že ve chvíli, kdy mi to prolétlo hlavou, vůbec jsem na nějaký negativní přístup neměla ani pomyšlení. Vlastně nebyl čas na jakýkoli přístup. Prostě jsem se sotva probudila.

Ze sna, kde jsme s nějakýma úplně cizíma lidma, který jsem nikdy neviděla, ale v tom snu jsem je moc dobře znala, nějaký tři týpci a holka v mém věku, zabrousili do obchodu. Co si tak vybavuju, byl to nejspíš supermarket nebo něco většího než běžné smíšené zboží na vesnici.
Ale byl divnej. Stáli jsme před chlaďákem, kde byly v rohu pavučiny a bylo tam celkem šero. Vlastně to byl nefunkční chlaďák a nikdo kolem nebyl.
Až na prodavačku za kasou, ta tam seděla. A tvářila se, že jede na nějakém velmi kvalitní fetu, protože byla hrozně veselá a pozitivní.Koupila jsem tam Lucce strašný kvanta veganskýho plátkovýho "sýra", co byl už půl roku prošlej. Ta ještě ujetější část na tom bylo to, že byl do nějakého data 209x sýr procházející v devadesátých letech 21. století už byl v mém snu prošlej.
Ten sen byla taková pochybná antiutopie.
Když jsem procházela s tím sýrem kolem prodavačky, byla hrozně vysmátá, jak je skvělé, že už budou všechny zásoby z obchodu pryč a jak přijde o práci a bude mít zase čas na děti.
Vyšli jsme ven a tam zrovna věšeli nějakýho chlápka za to, že choval ovce. Vedle už viseli nějací dva... Kdo ví, za co.

Ujetost ale nekončí, ještě ne.
Moje sestra, které jsem koupila tu hromadu prošlého jídla, vlastně nebyla moje sestra (ačkoli v tom snu jsem prostě věděla, že to je ona. To ze snů určitě znáte, ne?), ale nějaká ženská, co žila v rozpadlý chajdě, ze který normálně vyšel jelen, když jsem otevřela dveře, a šel se procházet kolem!

A pak jsme s těmi lidmi, co jsem s nima byla v tom divným zaprášeným městě, šla domů. Podle všeho jsme byli spolubydlící. Seděli jsme spolu v obýváku na kafi... Doma jsme to neměli rozpadlý, hnusný a plný pavučin, jak to bylo kolem ve městě, ale bylo to tam krásný, čistý, ale jaksi prázdný. Nebyly tam kolem všechny ty cetky, co lidi většinou doma mají. Seděli jsme na podlaze na dece, doma nebyly ani pokojovky, zato v tom obýváku normálně rostl regulérní strom!

Pak jsem se probudila.

A musíte uznat, že když se vám zdá takový divnosen, zákonitě musíte mít potom divnoden. To prostě jinak nejde.

Vzala jsem si na sebe košili, kterou mám doma už asi pět let a měla jsem ji na sobě jen jednou. Na ramínku se mi tehdy líbila, jenže to je asi tak všechno. Na sobě mi připadá při nejmenším divná.
Vždycky, když jsem se odhodlala vzít ji na sebe, rázem jsem ji zase sundala.
Dneska jsem to nestihla.

V práci na mě jedna kolegyně s hrozným entusiasmem vyštěkla: "TY MÁŠ HEZKOU KOŠILI!" Ačkoli to znělo upřímně jako upřímnost sama, jaksi jí to nežeru. Ta košile si nezaslouží pochvalu od okolí. Na ramínku jo. Ale ne na člověku.

Přišla jsem si proto celý den tak nějak divně. Měla jsem dojem, že si o té košili každý myslí to samý, co já, a proto na mě neustále někdo kouká a pomlouvá si mě v hlavě.

Dneska bych chtěla dobře spát, žádný dystopický sny a na zítřek se probudit a mít šťastnější ruku ve výběru oblečení a štěstí na dobrou náladu a předejít tak podezřívavým myšlenkám o tom, že na mě lidi divně civí. Děkuji, pane Vesmír, budu věřit, že to zařídíte.
 


Komentáře

1 nudistka | Web | 17. března 2017 v 11:26 | Reagovat

Divné sny mám pořád a halenka, které to sluší na ramníku a na tobě ne, nemá v tvém šatníku, co dělat, vím o čem mluvím. ;-)

2 Eliss | Web | 18. března 2017 v 10:18 | Reagovat

Vážně šílený sen, hlavně ty prošlé potraviny :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji: