Odkládání

15. března 2017 v 20:07 | Hanyuu-hime |  žila byla jedna blondýna
Tento nešvar se mi nejvíc nevyplácí v případě mytí nádobí, rovnání oblečení a úklidu obecně. Když se ve dřezu ocitne jeden hrnek, třeba po ranní kávě o víkendu, je poslední věcí, na kterou myslím, mytí hrnečku. Je to tak, byť se ve výsledku jedná o činnost, která nezabere ani minutu.
K hrnku se pak nenápadně přidá talířek, miska, hrnec, pánev... No, zkrátka, neumyté nádobí se začne množit a s každým špinavým kouskem se jeho počet ve dřezu záhadně násobí dvěma a přibývá.
To si potom říkám, že jsem raději měla obětovat tu nepostřehnutelnou chviličku na umytí toho hrnku, než dopustit toto. Nechtějte ani vědět, jakým způsobem se mi nádobí kupí v průběhu všedního týdne.

Mám svůj život zkrátka až moc ráda na to, abych denně kmitala jako nějaká uklízečka...


Není to navíc ani tak dávno, co jsem se nemilosrdně zbavovala oblečení, které už více neunosím... To ovšem bylo vše, ačkoli původní plán byl i to, všechno oblečení srovnat.
Probrala jsem ho, pak už mě to začalo otravovat, tak jsem to, co zbylo, našoupala zpět.

V minulém týdnu ale nespokojenost s tím, jak věčně nemůžu něco najít, případně to najdu, ale zmačkané jak žvejknuté od krávy, jak to bylo všechno v jedné velké kouli, překročila hranici.
Už to nešlo dál ignorovat. Možná taky proto, že mi z šatníku nepřetržitě něco trčelo a vypadávalo ven. Došlo na úklid, po kterém jsem se zařekla, že už nebudu trička házet v hnusném chuchlu na jednu hromadu. Snažím se to vydržet. Třeba si na to pak tak zvyknu, že už to budu dělat automaticky. :D

Prosím, řekněte mi, že oba tyhle nešvary máte taky! Někdy mi přijde, že všechny ženský jsou mimozemšťani nebo něco na ten způsob, protože jim nepřijde jako ztráta času věčně stát u plotny a šůrovat byt. Ach jo, zkoušela si to už některá z nich sečíst a přepočítat na dny? To je tak strašně děsivý...

Ale jako jo, zase nejsem prase. Abyste nenabyli takového dojmu. Nesnáším špinavý věci, odpadky a hnůj všude kolem. Všechno musí být čistý! Teda... jen mi trochu uniká to mytí nádobí.
Mým největším problémem je udržet věci srovnaný a poskládaný. Vždycky nakonec skončí na neorganizovaný hromadě a prázdný stůl nevydrží nikdy prázdný.

Jen prostě asi radši chodím po venku než se smetákem v ruce.

-----

Neodkládám ale jen "povinnosti". Když se ohlédnu zpět, kolik filmů jsem už chtěla vidět, kolik knih přečíst... A on by na ně byl i čas, především na ty filmy, ale z nějakýho důvodu jsem se na ně prostě vybodla.

Ale doháním resty.
Konkrétně třeba u filmu, co jsem viděla v neděli.

Chvíli jsem si myslela, že už to teď bude rok, co jsem objevila písničku, pro kterou mi jako velmi výstižné a stručné slovo přišlo prostě boží. Jedná se o písničku, která zazněla v závěrečných titulkách filmu Pete's Dragon, což jsem v té době, kdy jsem na ni natrefila, ještě nevěděla.
Nevím, jestli se to nechce zobrazit jen mně, ale místo náhledu videa je tu jen bílý čtverec... Mám na mysli: toto

Když jsem pak video dohledávala na youtube, zjistila jsem, že to rok od doby, co jsem na ni shodou náhod narazila zrovna ve chvíli, kdy uběhla pouhá hodina od jejího zveřejnění, ještě prý není.
Pořád mi to přijde divný. Měla jsem za to, že bylo jaro. Což teda že prý nebylo. Aspoň to říká internet.

Je taková... Neoposlouchatelná.
Asi to není tak úplně pravda. Ona každá písnička je oposlouchatelná, když si ji třeba pouštíte denně několikrát. To já ale nedělám, a tak mi pořád tahle přijde stejně líbivá a půspobí na mě stále stejně kouzelně.

Ale co jsem chtěla říct.
Zjistila jsem, že je to písnička k filmu, co se u nás jmenuje Můj kamarád drak.
A ačkoli jsem od toho nečekala žádné terno - moc dobře jsem věděla, jaký žánr to je a do toho s tím i šla. Pořád jsem přecijen čekala možná něco trochu víc.
Tak úplně se mi to nelíbilo. Jenže ani nelze říct, že by se mi to nelíbilo vůbec. Je to takový trochu složitý. Měla jsem z toho divnej pocit. Ne takovej ten povznášející a milej, co by měl přijít po zhlédnutí takového filmu. Zatím jsem ale neodhalila tu konkrétní věc, co mi na tom vadila.

Velmi povznášející byl naopak sobotní východ slunce na kopci. Ten stál za to.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama