Jak se mi nakupovalo 1: Bonprix

23. května 2017 v 19:16 | Atheira |  Utrácím
Recenze na produkty nám hodně často pomohou při rozhodování. Je skvělé vědět, jak se věc, kterou si plánujeme pořídit, líbila nebo nelíbila. Jenže hodně důležité je i to, kde nakupujete - často to pak jde ruku v ruce s tím, co kupujete.
Už delší dobu mi leží v hlavě nápad: postěžovat si, či snad úplně naopak, vychválit nějaký konkrétní eshop a rovnou vypíchnout i to, co jsem tam kupovala. Ne všechno, spíš nějaký děs běs, úžasnou věc nebo zkrátka něco, co nějakým způsobem za tu zmínku stojí.

Prvním adeptem do série je bonprix. Tento obchod jistě všichni známe minimálně z doslechu.Jelikož jsem slyšela dost o nevalné kvalitě oblečení, netroufla jsem si koupit si tam ani tričko. Za tu cenu mi to asi tak úplně nestojí, i když si tak nemůžu udělat obrázek o tom, zda jsou řeči ostatních skutečně pravdivé. Prý odtamtud chodí šílené hadry... Nechtěla jsem riskovat.

Když jsem však dlouho a urputně sháněla zatemňující závěsy, byl nakonec Bonprix mou jedinou záchranou. A i když jsem se té kvality hodně bála, nakonec to ale skutečně byla snad jediná možnost, kterou jsem měla, pokud jsem nechtěla upustit od barvy a nemuset utratit tisíce.
Při té přiležitosti jsem přihodila i záclony a, co chci rozhodně zmínit blíž a ještě se k tomu vrátím, mému oku velmi sympatickou denní deku.

Vešla jsem se do částky nižší než tři tísíce, což byla, co se těch záclon a závěsů týče, cena prakticky dokonalá, protože skoro nikde bych si s takovou částkou ani neškrtla. Zásilku ale bylo nutné zaplatit hned přes PayU.
Asi jsem trochu bláznivá, ale pokud můžu, vyhýbám se podobným způsobům a volím běžný převod, kdy mi dorazí platební podmínky na email. Sice tu hrozí, že někde udělám nějakou botu, přecvaknu se a tak dál, jenže od toho si to přece kontroluji. Pořád mi přijde jako taková důvěryhodnější cesta. Ale je to jen můj pocit, ne žádná zaručená pravda.
Mou nervozitu jen podpořilo to, že mi nepřišlo žádné potvrzení o zaplacení - beru to jako samozřejmost a nutnost. Eshop by měl informovat, že přijal platbu a kdy balík odeslal. Pokud tohle automaticky nedělá, má u mě velké mínus. Jako zákazník bych prostě měla vědět, jestli je všechno v pořádku a kdy mám zboží čekat. Ne, že prostě někdy dojde.

Ujala jsem se toho tedy sama a vznesla dotaz, jestli je ohledně objednávky, jejíž číslo jsem uvedla, vše v pořádku. Dočkala jsem se odpovědi od nějaké ženštiny, že o žádné mojí objednávce neví. A to mě vyděsilo ještě víc. Nemám ve zvyku jen tak bezvýsledně rozesílat své peníze do světa.
Ihned poté následoval další email, ještě než jsem stihla úlekem něco odepsat, že tam vlastně jednu našla a že ta už je poslaná.
Domluva mi přišla trochu neprofesionální, prostě taková: neotravuj a počkej si
Nemám problém s čekáním, ale musela bych nejdřív vědět, že opravdu je co očekávat. Ale přemýšlet, jestli teda peníze došly kam měly a jestli ten balík někdy dojde mně... Nevím, možná jsem moc náročná, ale nepřijde mi to jako úplně v pohodě.

Pokud jde o samotné zboží, nebyla jsem úplně zklamaná. Závěsy mě potěšily, plní svou funkci. Když hodně paří, nepropustí to nejhorší vedro a udrží příjemný chládek a perfektně zatemňují. I záclony se mi moc líbí. Jenže není na nich nic, co bych měla potřebu nějak víc rozebírat.
Co mě ale trochu zaskočilo byla již zmíněná denní deka. Vidíte ji na fotce nahoře.

Když se řekne toto spojení: denní deka, představím si něco lehčího, co ale stále je možné nazvat dekou. Ano, budu tu slovíčkařit, ale když si kupuju něco, co stojí skoro pětistovku (v tuto chvíli má cenu jinou) a je to označováno za deku, tak čekám deku. Protože za takovou cenu už se dá koupit pěkná a kvalitní.
Přišel mi kus ne zrovna kvalitní látky, jejíž jedinou výhodou bylo to, že už měla obšité okraje a tedy měla by plnit fukci přehozu. Nedovedu si ale představit, že bych se tím někdy měla přikrýt a myslet to vážně. Měla bych dojem, že jsem se právě zamotala do tenkého ubrusu nebo něčeho na ten způsob. Tohle je totiž všechno, ale deka ne. Nemluvě o tom, že materiál opravdu zrovna kvalitou nesrší. Bez zjevné příčiny už se v něm udělalo pár malinkých dírek. Deka absolvovala už několik praní a netváří se, že by plánovala být dlouhověká.
Líbí se mi vzor, na pohled je příjemná, jako přehoz přes postel je fajn, ale plní mi spíš funkci dekorační než nějak víc užitečnou.

Líbilo se mi tam ještě pár věcí, ale úplně nemám chuť to znovu zkoušet.

Teď mi navíc neustále chodí jejich katalogy a smsky s nabídkami poštovného zdarma, když nakoupím za nějakou určitou cenu. Nevím ale, jestli se ještě někdy vrhnu do nákupů zrovna tady.
Jaké máte zkušenosti vy?
 


Komentáře

1 Magicmax | Web | 23. května 2017 v 19:28 | Reagovat

Iá na netu nechci moc nakupvat. Ie v tom určitá neistota. :/ Ale DVD, ty beru :D Každei má své slabinky :DD

2 Eliss | Web | 23. května 2017 v 19:43 | Reagovat

Já jsem přes internet nikdy nic nenakupovala, ta deka se mi líbí, škoda, že se páře...

3 Atheira | Web | 23. května 2017 v 19:52 | Reagovat

[2]:[1]: : Tak nekupovat na internetu, nekoupila bych si skoro nikdy nic, protože se mi nechce ztrácet čas couráním po městě, ale to už je každého názor. :D

4 Blue | Web | 23. května 2017 v 20:05 | Reagovat

U Bonprix nakupuji už hormadu let.Tedy hlavně oblečení.Stalo se mi snad jen dvakrát,že jsem musela zboží vracet.Nesedělo velikostí,nebo celkově neodpovídalo tomu,co nabízely na webu.
Máma si tam dokonce párkrát objednala i boty a byla spokojená.I vydržely.A dokonce i nějaké ty bytové doplňky.Jen jednou se jí stalo,že předložka do koupelny se dost lišila odstínem barvy.
Takže u nás je zkušenost dobrá :)

5 padesatka | E-mail | Web | 23. května 2017 v 20:41 | Reagovat

Mám ráda Tchibo, tam jsem s kvalitou spokojená. Jinak jenom knihy a kosmetiku v Notio.

6 D. | 23. května 2017 v 20:57 | Reagovat

Přímo já žádné zkušenosti s tímhle obchodem nemám (tak tři roky zpátky se mi odsud objednala dvě trička ve velikosti, kterou jsem tehdy normálně nosila, a byla mi úplně obrovská - ale to už je holt riziko nakupování přes internet), ale vím, že když máma chtěla reklamovat boty, protože i když počítala s tím, že je má tak na jednu sezónu, rozpadly se ani ne za měsíc... A co vím, kvůli reklamaci jim musela několikrát volat, prodavači (nebo kdo) byli prý dost protivní a podle všeho úplně neschopní, v systému měli totální bordel... Ani nevím, jak to nakonec dopadlo, ale asi bych si tam nic nekupovala, pokud by to nebylo nezbytně nutné.

7 D | Web | 24. května 2017 v 12:59 | Reagovat

O Bonprixu čtu poprvé, ale z internetu a hlavně ze zahraničí nakupuji už přes deset let a nevzpomínám si, že by mi, někdy přišlo něco vysloveně ohavného a neodpovídající popisu zboží. A hlavně bez Paypalu u takových obchodů ani ránu, když banky chtějí za převod do zahraničí i několik stovek korun. :-!   Nebýt možnosti nákupů na internetu nemám téměř žádnou z věcí, které sbírám, protože v ČR jsou naprosto nesehnatelné. Ale docela by mě zajímalo, co na zásilku za tři tísíce korun říkal celní úřad. Mně tedy s oblibou stavějí každý balík a řeší, co dovážím, proč a jestli v tom nejsou drogy. :-?

8 Dominika | Web | 24. května 2017 v 13:02 | Reagovat

U Bonprixu nakupovala ségra, myslím, že dvakrát, protože jí podruhý dorazil jiný odstín, než chtěla.

9 Atheira | Web | 24. května 2017 v 15:19 | Reagovat

[7]: Bonprix má normálně české stránky, objednávku dělám normálně českou, neřeším, co si kde šolíchá celní úřad. Některé věci snad neměli na českém skladě, ale to už je jejich záležitost, není na mně to řešit. :-D

[8]: S těmi barvami to slýchám taky často, že lidem dojde něco, co vypadá jinak. U mě se to naštěstí nestalo.

[6]: Taky už to nemám v plánu, pokud by tam nebylo něco, co bych fakt pořebovala a jinde to nebylo.

[5]: Na Tchibo jsem ještě neslyšela nic negativního, jen dobré ohlasy. Ale zkušenost nemám.

[4]: To je fajn slyšet, ale i tak se do nákupu asi už nijak nepohrnu. :D

10 Džidži | 25. května 2017 v 9:20 | Reagovat

Bonprix znám jen dle názvu a zatím jsem tam nenakupovala (Ale už se jdu dívat na jejich stránky.). Já většínou nakupuju na ebay a jednou jsem zkoušela AliExpress. Na ebay teda většinou kupuju jen cypovinky, co vyjdou jen pár kaček a když to nemá určitou kvalitu, tak mě to nijak zvlášť nemrzí. Například jsem si na podzim koupila hodinky za 50 Kč a světe, div se, pořád jdou! Nad nákupem oblečení tam pořád váhám, protože jsem slyšela, že je to 50 na 50. Na Ali jsem si teda koupila tašku za necelé tři stovky a až mě to překvapilo, že je opravdu bytelná a vypadá to, že něco vydrží. ^^ Jinak nakupuju akorát knihy a to preferuju známé knihkupectví jako Martinus a Bux.
Jo a co se týče té deky, tak ta opravdu jako deka nevypadá, spíš jako ubrus. =D

11 Malá Černovláska | Web | 26. května 2017 v 11:41 | Reagovat

Tak z Bonprixu jsem párkrát nakupovala, protože se mi oblečení líbilo hlavně vizuálně. Ale třeba legíny, co mi přišly, se hrozně rychle ošoupaly a celkově mi to oblečení přišlo takové méně kvalitní :/ ale našlo se i pár lepších kousků, to jo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama