Proč fenu (ne) ?

10. května 2017 v 17:09 | Atheira |  Princezna Lara
V životě by mě nenapadlo pořídit si fenu. Ne z nějakého konkrétního důvodu, prostě čistě ze zvyku - vždycky tu byl pes. Ale jak jinak to mohlo být, že ano. Mám fenu.

Mnoho lidí za vámi při rozhodování přispěchá a radí, jaký je pes, jaká fena, v čem je kdo lepší a v čem horší. Často to připomíná takové to vtipné porovnávání mužů a žen a snahu vyhranit, kdo v čem vyniká víc jen na základě pohlaví...

Všimla jsem si toho, že mnoho lidí v dnešní době chce fenky, ať už je k tomu přivedlo cokoli... Kdo by nechtěl mít doma malou roztomilou princeznu, že ano?


Článek se odvíjí jen a pouze od toho, jak to mám já s mou jednou fenou. Nesnažím se v žádném případě vystihnout to, jak to je pravidlem.

Pes neustále čuchá a značkuje, to holky nedělaj!
A mohl byste to někdo vysvětlit té mojí? Ta teda čuchá, značkuje a když má zrovna blbou chvíli, kdy se jí nedaří udržet na třech, na férovku si tu jednu nohu opře o strom, jen tak, prostě aby dochcala tam, kam se trefil ten pes před ní. Když nějaké místo před ní počůrá nějaký pes nebo fena, ona ihned přispěchá a přechčí ho. Vždycky. Kdyby ho náhodou minula, musí se na něj ještě dodatečně vrátit.
Když se původní ochcávač rozhodne, že to tedy ne, nelení ani Lara a jeho značku přechčí s radostí znovu.

Takže rozhodně neplatí, že když si pořídíte fenu, nebude vám ochcávat každý roh. Když tomu okolnosti dají, ráda si i tu nohu zvedne.

Pes rád hovna a mrtvoly, to holky ne!
Nevím, kde se v lidech bere to přesvědčení, že ženské pohlaví obecně je plné jemných princezen, které rozhodně nejsou prasata. Stačí se ve škole jít podívat nejdřív na dívčí a pak na chlapecké záchody a víme, jak to u lidí asi je. Takže toliko o sličných dívčinách.
Můžete svojí feně klidně tvrdit, že je císařovna, ale uleželá zdechlina je prostě silnější než nějakej titul.

Holky nesmrdí!
Již několikrát jsem se setkala s názorem, že feny nesmrdí psinou tolik, jako psi. Myslím si, že to je jedna z věcí, která hodně záleží na plemeni (zkuste feně puliho tvrdit, že jako správná ženská nemá páchnout), nicméně u mě konkrétně se toto tvrzení ukázalo jako pravdivé. Z Lary sice je cítit pes, však je to pes. Nicméně nezadá si to s žádným chlapákem smraďochem, kolem kterého se odér psiny táhne klidně kilometr před i za.

Psi neposlouchaj, holky jo!
Velmi často je sdílen názor, že feny jsou ovladatelnější než psi, kteří jsou často tvrdohlaví a mají vlastní hlavu. Stejně často se však pod tímto článkem/příspěvkem sejde řada majitelů fen, kteří toto jasně vyvrací a prakticky stejné množství majitelů psů, kteří těm s fenami přikyvují.
Zatím mám tu zkušenost, že psi bývají hrozní balíci, kteří pro svou lidskou dušičku udělají první poslední. Milují ji víc než sebe, což je obecně psí vlastnost neomezená pohlavím, nicméně psí kluci v tomto často působí tak, že si bez svýho člověka ani neuprdnou. Vedle toho tu je fena, která je sice milující mazlík, ale samostatná, uvažující a hlavně připravená na všechno, co jí lidi řeknou, reagovat očekáváním: A má to nějakej smysl nebo ne? Protože jestli ne, tak to dělat nebudu.


Psi jsou rváči, holčičky ne!
V našem světě se často říká to samé. Chlapi jsou ti, co se rvou... Jenže vedle toho se tajně krčí fakt, který nikdo nepopře. Ženský, především mezi sebou, dovedou být zatracený zmije proradný.
Prostě, když se dvě feny nemůžou cejtit, tak nemůžou. Přes to vlak nedeje.

Háravky! Žádný majitel feny neví, jak je hrozný, když jsou všude kolem háravky!
Jediný štěstí, že feny nemluví, protože kdyby mluvily, byly by ty jejich depkařský stavy, kdy ráno pro jistotu nejí vůbec a večer porci natlačí s útrpným výrazem, doplněný určitě o nějaký blbý poznámky a to už bych ji asi fakt prohodila oknem.
Ale jinak ji mám ráda, samozřejmě.


Nuže... Všem, kdo rozmýšlí o pořízení feny jen a pouze z toho důvodu, že si někde přečetl, že jsou takové a makové a s vidinou roztomilé princezny už vybírají růžové mističky... Nevybírejte pohlaví podle toho, že od něj očekáváte nějaké konkrétní charakteristické rysy, mohli byste dostat něco úplně jiného, než čekáte.

I já mám jednu takovou princeznu doma. Je jí asi stejnou měrou jako já, pro kterou je obyčejná kabelka utrpením a boty na podpatku očistcem.


 


Komentáře

1 Eliss | Web | 10. května 2017 v 18:37 | Reagovat

Mám fenku krysaříka, ta štěká na vše co se hýbe, válí se v ho*nech a tak nějak se vůbec nechová jako dáma, ale je to moje zlatíčko, a psa nevím, asi bych ho nechtěla :-D

2 justleni | Web | 10. května 2017 v 19:19 | Reagovat

Máme fenu, křížence, je jí 10 a do princezny má vážně daleko, válí se ve všem možném, psa jsme nikdy neměli, tak neumím posoudit rozdíl, ale období hárání je nejhorší, protože za vraty nám stojí zástupy psů a jednou se to neuhlídalo a načapali jsme fenu v nejlepším :D

3 Atheira | Web | 10. května 2017 v 20:21 | Reagovat

[2]: Nějak si nedovedu představit, že bych háravou fenu pustila z vodítka, natož z dohledu, ale asi to není úplně běžný. :D

[1]: Já nevim, mně je to nějak jedno. Je to spíš o zvyku, myslím. :-)

4 Rogue | Web | 12. května 2017 v 10:07 | Reagovat

To je pes od psa (a fena od feny :D ). Sama jsem měla přes 10 let psa a nikdy se mi nestalo, že by venku něco sežral/v něčem se vyválel. Fenka od babičky je největší odpaďák v okolí a vášnivě se vrhá i na pohozené špačky a žvýkačky a vyválela by se v čemkoliv. A stejně tak náruživě čenichá :D
Je to o tom, jak nás dané zvíře chytne za srdce a ne o jeho pohlaví :-)

5 konemy | 17. května 2017 v 18:24 | Reagovat

Chodím venčit fenu, která neposlouchá, smrdí, rve se, štěká a značkuje tak, že udělá na předních nohou stojku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: