Jak se mi nakupovalo 2: Poštovné zdarma

24. srpna 2017 v 18:56 | Atheira |  Utrácím
Kdo by dnes neznal postovnezdarma.cz, že? Jako by se v jednu chvíli objevilo odnikud a je všude. Především kvůli tomu, jak často eshop navazuje spolupráce s blogery, plní se recenzemi na produkty a reklamou blogový svět.
Pojďme se na něj podívat upřímně, z pohledu normálního nakupujícího, tedy ne recenzenta, co je i o boxu na svačinu schopen napsat stránku jak do novin, aby se nakonec po dlouhém vykecávání, které absolvovat bohužel musí, nechal slyšet, jak je hezká a praktická... Asi i proto, že eshop vám při navázání spolupráce ze začátku neposkytne nic jiného, než nebetyčné kraviny, takže pak chodíte po blozích a čtete, jak někomu přišla strašně hezká samolepka na zeď, kterou určitě využije, pecková sluchátka pochybné kvality nebo nějaká jiná veteš.
Ale to jsme v trochu jiné sféře. Sehnat se tam dá řada různých věcí, výhodou má být, že neplatíte poštovné, jak si lze vyvodit z názvu...

Nesporná výhoda poštovného je jistě ta, že tam seženete od všeho trochu. Podařilo se mi tam proto najít nějaké kuchyňské vychytávky, stejně jako doplňky i oblečení.
Sortiment je ovšem srovnatelný se zahraničními stránkami typu aliexpress nebo ebay, kde podobné zboží seženete za polovinu, ne-li za nižší částku. Absenci poštovného proto cena v mnoha případech vlastně vyrovná.

Přesto jsem i tak na tomto portálu už několikrát nakupovala, byla spokojená i přesně naopak. Například jsem párkrát dala šanci oblečení, ačkoli jsem od toho neočekávala nic extra. Vzhledem k ceně většiny věcí bych zrovna před touto kategorií ostatní raději varovala, jelikož se jedná o neskutečné hadry příšerného materiálu a velmi nevalné kvality.
Za ceny třeba na zmíněném aliexpressu je to něco, co minimálně očekáváte, za ceny, které má dané poštovné zdarma, je to při nejmenším odpornost ze strany prodávajících.

Zajímavé věci tam ale vyhrabete. Myslím, že prakticky každý by si tam našel něco, co jinde ještě neviděl a co by ho oslovilo. Důležité je ale opravdu to hrabání, je toho tam tolik, z každého odvětví něco, že se tam těžko hledá něco konkrétního.
Osobně jsem tam nejraději nakupovala různé bytové doplňky. Třeba mě tam oslovilo hned několik světelných řetězů, u kterých mi vyhovovalo právě to, že jsou na baterky, nikoli na elektriku. Hlavně o Vánocích, které naprosto miluju, bych ráda světýlka i někde jinde, než kam natáhnu elektriku. Výběr bývá celkem obstojný a ceny u některých kusů vcelku přiměřené.
Nebo povlaky na polštářky. Čistě dekorativního rázu, na spaní asi moc nebudou, vzhledem k materiálu, který mi nepřijde úplně příjemný. Ať už šlo opět o vánoční nebo s motivy Game of Thrones.

S kvalitou zboží jsem tedy spokojená i velmi nespokojená. Záleží, jak co zrovna vyšlo. To už si člověk musí zkusit tipnout sám, jestli mu to "překvápko" za ty peníze stojí či nikoli. Zhruba odhadnout, co by mohlo být horší kvality, se dá, je pak jen na vás, co tam nakupujete. Jen na to oblečení bych si dávala pozor.

Co se mi ale na portálu velmi líbí je způsob reklamace.
Dodací lhůta často bývá i přes měsíc, nezřídka kdy se tedy stane, že se nějaká jejich zásilka ve světě ztratí, že přijde vlivem přepravy rozbitá. Když zadáváte reklamaci na zboží, které vám ani nepřišlo, stačí, že uplynula dodací lhůta, vy oznámíte, že nic nedorazilo a k tomu zakliknete, jestli stojíte o nové zboží nebo peníze zpět. Rázem vašemu požadavku vyhoví. Stalo se mi také, že mi pak jedna a ta samá věc přišla dvakrát, protože se zatoulala a dorazila asi o měsíc později, zatímco jsem náhradu už měla doma.
U rozbitých věcí je postup stejný. Pořizovala jsem si na zkoušku USB větrák do noťasu, (teď už naštěstí není potřeba, drahoušovi byly trochu vyměněny vnitřnosti) přišel ovšem na několik kusů. Zadala jsem reklamaci, vyfotila rozčtvrcený větrák a reklamaci mi uznali téměř hned. Nemusíte nikam nic posílat, platit odeslání... V tomhle je vyřizování naprosto skvělé.
Trochu jsem ale byla rozčarovaná z toho, když se stane, že vámi objednané zboží nemají. Běžně bych očekávala, že se prodejce ozve, dá vědět. Jenže tady nic. Dlouho nic nešlo, žádný balíček, a tak jsem si říkala, že ještě chvíli počkám, když v tom mi na účet přistály peníze. Jen tak, bez jediného slova, mailu, upozornění... Až poté přímo na stránkách poštovného v mých objednávkách jsem zjistila, že právě vyřídili vrácení peněz kvůli nedostupnosti zboží.
Ano, sice máte možnost se to nějak dozvědět - z jejich stránek - ale čekala bych prostě aspoň email.

Celkově mi stránka poštovné zdarma přijde hodně o štěstí. Buď natrefíte na fajn věc, která ani moc nestála nebo na drahou a nekvalitní veteš.

Co vy a vaše zkušenosti?
 


Komentáře

1 cosmetic-world | Web | 24. srpna 2017 v 19:11 | Reagovat

Já bych si tam asi nic neobjednala😀 nezaručí ti kvalitu a myslím že mě všechno dojde ve stejném stavu jak je na fotce😀

2 NaTyy | Web | 24. srpna 2017 v 20:25 | Reagovat

Taky bych tam nenakupovala, těmto obchodům moc nedůvěřuji :)

3 Lady Lenna | Web | 24. srpna 2017 v 20:38 | Reagovat

Nevím, jestli bych objednávala, stačila mi zkušenost s bonprixem a oblečení mi přišlo celkem nekvalitní. Ale asi na tu různou dekoraci do pokoje, povlaky na polštářky, to může být fajn :)

4 Pear | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 21:36 | Reagovat

Přiznávám, že jsem tam nakupovala jen jednou, ale za to jsem tedy spokojená. Ale je pravda, že nešlo o oblečení.  Kupovala jsem si hennu v tubě na tvoření tetování a došla v pořádku a jsem s ní naprosto spokojená. :) Tak jsem asi měla právě to štěstí. :)

5 Veronika | Web | 24. srpna 2017 v 22:18 | Reagovat

Na takové ty fan kravinky je to super věc, protože v kamenných prodejnách se to shání těžko, zvlášť když jde o něco specifického - takže dárky vždycky přes net. :D
Konkrétně s tímto e-shopem zkušenosti nemám, ale máš pravdu - ono je to fakt hlavně o tom štěstí.

6 Dominika | Web | 24. srpna 2017 v 22:51 | Reagovat

Ach, už z fotky vypadaly ty povlaky tak lákavě. Hned jsem se chtěla zeptat na materiál a pak jsem se k tomu pročetla. :( Škoda.

7 Atheira | 25. srpna 2017 v 7:25 | Reagovat

[6]: To já jsem s nina ale zase spokojená. Ten materiál je poznat už z fotky u nich, mají tam i detail. A já je nepořizovala se záměrem na nich spát, takže pro mě účel splnily. Jsou pevný a takový odolný. Už jsem je i několikrát prala a pořád jsou jako nový.

[5]: Tak on alr není eshop jako eshop. Já třeba normálně osobně nakupuju spíš jen jídlo, jinak všechno po netu. Občas někde něco splaším cestou po městě, ale ne úplně cíleně.

[4]: Jo, to já jsrm taky s některými věcmi spokojená. Třeba ta světýlka. Za tu cenu bych takhle pěkná sháněla těžko.

8 zmarsalkova | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 19:04 | Reagovat

Přiznám, že tuhle stránku jsem nenavštívila ani jednou. Ale na Aliexpressu jsem objednávala jednu dobu docela často a nemůžu si stěžovat (samozřejmě až na ty dodací lhůty někdy). Ale oblečení a tak podobně to teda neobjednávám nikde nikdy.
A světýlka na baterky mám taky, ty jsem ovšem koupila normálně u ťamanů v krámě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji: