Jak se mi nakupovalo 3: Yoggies

3. září 2017 v 18:58 | Atheira |  Utrácím
Utratit nějakou tu kačku je nutné i za jídlo - vlastně především za jídlo, protože když se sečte, kolik vlastně za měsíc prožerem, není to úplně zanedbatelná částka. Stejně tak do rozpočtu znatelně zasahuje i zvířectvo, zatímco malí myší živočichové ne tolik, pes znatelně.
Už rok nakupujeme pravidelně na Yoggies.cz, mimo jiné...

Předně říkám, že pokud by tu snad někdo měl potřebu vštěpovat mi, jak jediná správná cesta je barfování, můžete si tu potřebu jít plýtvat jinam. Já jsem ráda, že mi fena už neblije jak šakal, nesnaží se mi na pohon bioplynů uletět nebo nemá třikrát za noc hnačku. Za tohle mi moudra nějakých lidí z internetu nestojí. ;)


Jak jsem již nakousla, Lara neměla zažívání úplně prvotřídní. Jsou psi, kteří spasou všechno, co vidí, i to, co není úplně určené k jídlu, a nic jim není. Já ovšem takového psa nemám. Když sní trochu pšenice, hrozí uletět, když do ní nedopatřením spadne rohlík, už se nadnáší. Po syrovém masu zvrací, do vařeného šťouchá a zahrabává do peřin (a to fakt jako ne!), po jedněch granulích zvrací, na další blbě kouká, po jiných nepěkně prdí... a do toho všeho věčný návštěvy veterináře a skvělý krvavý průjmy. Fakt procházka růžovým sadem...

Yoggies byla taková poslední naděje v řadě pokusů a omylů, než jsem si říkala, že se narovinu zblázním. Naděje se ovšem proměnila v záchranu a od toho dne, co jsem tyto konkrétní granule zkusila dát Laře do misky - tehdy samotné, nyní míchám ještě s kvalitními konzervami - už bylo všechno jenom lepší.
Proto se Yoggies držím a nemám v plánu je měnit, i když si říkám, že kdyby to nakonec někdy bylo nutné, snad už by to jako dospělá zvládla líp.

Ačkoli Laru moc neokouzlily jehněčí granule, které eshop nabízí, neuvěřitelně (až jsem se tomu divila) jí zachutnaly kuřecí, které tedy kupuji pravidelně. Aktuálně jsem zkusila malé balení Yoggies Active, které Laru neuvěřitelně zajímaly už zabalené a kdyby mohla, asi by si je chodila krást i jen tak nasucho, jak jí zachutnaly. Už od štěněte kupuju jen minigranule, nejsem si jistá, jestli by mi velké pelety chroupala tak s chutí. Granule mají za mě ovšem palec nahoru. Jsem spokojená, pes jednoznačně taky a tuto spokojenost si nikým na internetu nenechám vymluvit, i když už se o to mnoho lidí pokoušelo.
Další položkou, která se často dostává do nákupního košíku jsou krůtí konzervy. Hovězí jsem zatím neměla odvahu vyzkoušet, jelikož je Lara zrovna dvakrát nemusí a je proto dost možné, že by zůstaly v misce. Ke konzervám, které dodávají jen ve větším balení 800g je pravidelně přibaleno i víčko. I tady se feňule spokojeně oblizovala.
Naopak mezi pamlsky jsem zde zatím moc nezabloudila. Odrazuje mě celkem vysoká cena za poměrně malé balení. K objednávce ale jednou byly přibaleny za studena lisované pamlsky - odkaz zde, na které Lara koukala asi stylem: "Tak to si ze mě děláš ....." Takže ty ne.
Nejsem si úplně jistá, který pes by byl ochoten toto považovat za pamlsek, protože to prostě není nijak lákavé - taková seschlina tvrdá. Vedle toho si Lara moc pochutnala na kostičce, kterou s oblibou tahala v průběhu dne, tu pod stůl, tu na křeslo, až z kostičky nezbylo nic. - odkaz zde.

Jedna věc je na eshopu skvělá, a to komunikace. Jednáte s milými lidmi, kteří jsou ochotní. O čemž svědčí už i to, že jsem se, při první objednávce konzerv, zeptala na víčko. V krabici chybělo, tak velké konzervy běžně nekupuju, proto víčko nebylo... a co s tím, že ano. Lara to takhle rychle nesní, v lednici to něčím zadělat musím a úplně se mi nechtělo to obalovat do igeliťáků nebo vymýšlet podobný vychytávky.
Zkusila jsem se tedy zeptat, jestli se ke konzervám ještě dodávají víčka nebo šlo jen o dočasnou záležitost. Téměř ihned mi přišla odpověď, že ho asi zapomněli přibalit a že ho hned posílají (bylo to mezi svátky v prosinci). Dorazilo velmi záhy, a to dokonce ve vánočním ubrousku, čemuž jsem se fakt dost divila.
Co mi ale vadí, a vadí mi velmi, je to, jak se postupně zvedá už tak ne zrovna nízká cena. Před rokem jsem 15kg pytel kuřecích granulí kupovala za 1 460Kč, ještě ten rok v prosinci už stály 1 518Kč a malý 4kg pytel jehněčích 548Kč.
V březnu už za velký pytel kuřecích chtěli 1 533Kč. Malé jehněčí se naopak snížily na 523Kč, později se ale vrátily na 550Kč. Za nový produkt - Yoggies Active - kachna a zvěřina, chtějí 1 807Kč za 15kg a nedělám si iluze, že se po čase třeba ještě nezvýší. Pro doplnění a srovnání: 15kg jehněčích je za 1 753Kč. A zatímco ty Laře zrovna moc nechutnají, kachní jí naopak chutnají moc, přesto pravděpodobně pravidlo nezměním a velký pytel budu kupovat nadále kuřecí, který ještě vyjde celkem přijatelně, zatímco druhou její oblíbenou variantu budu do koše přidávat nejspíš jen občas.
 


Komentáře

1 denik-boc | Web | 3. září 2017 v 19:19 | Reagovat

Je potřeba se obrnit pevnými nervy. Mám pocit, že každej druhej vlastník psa sežral všechnu moudrost světa. A na internetu pak rozdávají "rady" do všech směrů. Lara je krásná. A důležitý je, že chutnají a sedí. :-)

2 padesatka | E-mail | Web | 3. září 2017 v 22:32 | Reagovat

Lara je jasná fotomodelka, dlouho jsem neviděla tak fotogenickou čoklici... :-D
To naše pako vypadá na všech fotkách jako pako... :-D

3 padesatka | E-mail | Web | 3. září 2017 v 22:34 | Reagovat

P.S. Jen jsem se koukla na kostičku, už mám na blogu reklamu, to je fakt zrůdný...

4 klavesnicetuka | Web | 4. září 2017 v 10:42 | Reagovat

Přiznám, že jsem se musela podívat na to, co je barfování, doteď jsem o tom neslyšela :-)

když mí rodiče chovali psy tak se zase propagovaly granule a žádné takové barfování...

5 Hanyuu | 4. září 2017 v 11:01 | Reagovat

[4]: To je tak, když obyčejnému krmení masem dá někdo název a pak z toho dělá vědu. :-D

[2]: Pořád lepší reklama na krmení než ten Láďa Hruška, co se mi tady kdovíproč zrovna ksichtí. :D

6 Atheira | Web | 4. září 2017 v 20:21 | Reagovat

[2]: Tak zrovna tady na tý fotce by si teda s tím vaším mohli podat packy, ne? :D Vypadá tu jako nefalšovanej debil. :-D

7 MorphoKeiji | Web | 5. září 2017 v 8:09 | Reagovat

Takže jsi zkoušela barfovat a popsané účinky byl výsledek? Já bych do toho šla (přece jen - každému psu to sedne jinak, i když jsme taky ten typ, že si to psí zažívání dost vymýšlí), jenomže máme mrňavý mrazák.
O Yoggies jsem ani neslyšela. Ale asi se jim daří, jinak by cenu nenavyšovali (zřídkakdy to bývá že "přidávájí kvalitnější suroviny" obecně :D). Tak snad už cena neporoste, i když pokud budou lidi i tak kupovat... ale ten přístup eshopu je fajn, to se taky jen tak nevidí. :)
Pamlsky mi celkově všechny přijdou dneska hrozně drahé. :D

8 Atheira | Web | 5. září 2017 v 18:24 | Reagovat

[7]: Čistě barfovat bych nemohla právě proto, že mám jen pidi mrazák. Malou ledničku a mrazáček jen jako takový šuplík uvnitř. Sotva jsem tam narvala borůvky a maliny, na další sezonní ovoce a zeleninu už nebylo místo... A tak mě to štve. Ještě tam cpát maso.
Kupovat denně bych nestíhala. Prostě je to nerealizovatelný.
Ale chtěla jsem jí ke granulím dávat i syrové maso. Fakt jsem si nemohla vyskakovat, nebylo jí úplně dobře už co jsem ji přivezla, i když u paní v dočasce už se prý všechna štěňata stihla srovnat. U mě se ale zase rozhodila a nedávala to ani na krmení, jak byla zvyklá. Nemohla jsem si dovolit dovolit experimentovat nějak moc, už to fakt bylo o zdraví.

9 MorphoKeiji | Web | 6. září 2017 v 7:04 | Reagovat

[8]: Tak jsem ráda, že už je to lepší a že jste si našly to svoje. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji: