Štěkač a odpaďák

23. října 2017 v 19:18 | Atheira |  žila byla jedna blondýna
Tyhle dvě věci spolu nemají absolutně nic společného. Nerozcupovala jsem žádnýho psa, nenacpala ho do odpadkového koše ani žádnýho štěkače nenapadlo vysypat jeho obsah a roznosit ho kolem, konkrétně tohle už máme za sebou pěkně dlouho...

Náš starouš Drago velmi často rád předstíral, že neslyší. Jasně že vždy, když jste po něm něco chtěli, na piškoty samozřejmě slyšel jak mlaďoch.
Teď už to hrát nemusí, je starší a starší, elegán zrovna ne, k tomu už má uši jen na plandání za běhu.

Jedno nedělní dopoledne, to bylo ještě v létě, jsme vyráželi na procházku. Já s Larou už čekáme, čekáme pět minut a Drago stále nikde. Sestra s mamkou chodí po zahradě a prohlíží jeho oblíbené destinace, jestli se tam náhodou nenachází.
Nenacházel. Jako kdyby se po něm najednou slehla zem.
Nepřišel, protože ani nevěděl, že se někam jde. A tak pokračovalo marné hledání a pes stále nikde. Když v tom sestra obešla mé doupě a co nenašla na poli za rohem. Na zrovna uzrálých fazolkách se tam živil huňatý pes podezřele připomínající toho našeho. Byl to ten náš a když si všiml, že za ním stojí Lucka, otočil se a v očích mu hrála otázka: Proboha, co tady děláš?

Tenhle hluchoň si ale dnešní noc již po několikáté našel zvláštní zábavu, jejíž smysl mi tak nějak uniká.
Kolem jedné hodiny ranní mě probudil štěkotem a vrčením. Měla jsem otevřené okno a on kvílel kousek od něj. Napadlo mě, že někdo jde kolem, ostatně, přesně to mě napadlo i těch pár předchozích nocí, kdy toho nakonec nechal a zalezl spát.
Bylo to místy výhružné, až mě začalo napadat, jestli nám někdo necourá kolem aut.
Vyčouhla jsem z okna a rozhlížela se kolem, ale nikde nikdo. Jen štěkající pes na chodníku. Snažila jsem se mu pološeptem sdělit, ať drží klapačku, ale to se minulo účinkem, protože, jak jsme si již pověděli, neslyší.

Zavřela jsem okno a doufala, že ho to za chvíli přejde. Nepřešlo. A tak jsem přestala být líná a došla ke dveřím a vylezla ven. V rukou paralyzér, nikoli kvůli nezvaným hostům, ani proto, abych ho zlostí usmažila, ale z toho důvodu, že je to také velmi dobrá baterka, která umí i dost dobře blikat... A tak jsem na něj vydatně zablikala, na rozpláclého starouše na chodníku štěkajícího na nic... Otočil se, neskutečně překvapeně, jak kdyby mi říkal, proč proboha nespím. No, ráda bych!

Stoupnul si ke mně a vrtěl se. Zalezla jsem zpátky a šla vesele spát. Za deset minut spustil znova. Stejný scénář. Pes sedící na chodníku uprostřed zahrady štěkající nikam a na nic. Opět jsem zablikala, znovu ho strašně překvapila... Už jsem byla fakt nasraná, tak jsem mu možná řekla i to, ať jde už sakra do prdele.
Asi jsem pak už usnula, tak ani nevím, jestli se znovu rozeštěkal, ale zkazil mi tím klidné spaní a já mám dojem, že mu řádně hrabe.

Ráno jsem ale razila do práce, kde mělo dojít k notným změnám!

Měnili jsme stanoviště, už zase. Ale docela jsem na tom vydělala.
Mám dostatečnou dávku osobního prostoru, útulný místečko, kde se cítím dobře a dokonce i vlastní odpaďák, takže už žádný do dvojice! Neudělalo mi to takovou radost, abych to musela cpát do nadpisu, ale všichni určitě víte, jaké je zrovna vymýšlení názvů článků pruda!
Daní za to všechno bylo ovšem to, že jsme celý den nefungovali. Zítra poznáme osten nemakání. Doufám, že se z toho nezblázním!
 


Komentáře

1 Ortie | Web | 23. října 2017 v 19:38 | Reagovat

Můj pes také někdy předstírá, že neslyší, ale on má ještě takovou drzost, že se na mě podívá, jako by mi chtěl říci: Kašlu ti na to, tady je to mnohem zajímavější!

2 Atheira | Web | 23. října 2017 v 19:43 | Reagovat

[1]: On ale nepředstírá, vždyť to píšu... On fakt už nějakou dobu neslyší! :D

3 Keiji | Web | 23. října 2017 v 22:05 | Reagovat

Já teď slýchávám, že pes má vždycky pravdu. Možná to zní divně, ale prý je to tak. Ten pes to vždycky dělá z nějakého důvodu, který (jemu) přijde důležitý! :D
Gratuluji k vlastnímu odpaďáku! :'D

4 Atheira | 24. října 2017 v 5:48 | Reagovat

[3]: to bych i věřila, že k tomuá důvod. Jenže otázkou je, proč jen on a ne ostatní psi od sousedů. Takže lidi bych byloučila už kvůli tomu.
Zajímalo by mě, co v tý svojí hluchotě  slyší. Hluchne stářím. Většinu času neslyší normální hlasitostí nic. Když fakt hodně nahlas zavoláš třeba piškot. I se otočí, když stojí dost blízko. Jà si myslím, že tyhle noční štěkanice mají co dělat s tím.

5 Karol Dee | Web | 29. října 2017 v 9:31 | Reagovat

Jo, to noční štěkání přichází právě u pejsků, kterým přestávají sloužit smysly. Možná se mu horší i zrak...? Jsou pak nervózní z každého stínu. A nebo, druhá možnost, to údajně může být i stařecká demence. Já zatím nic takového nezažila, ale u některých psů je to prý fakt jak u lidí...

6 Atheira | Web | 30. října 2017 v 13:14 | Reagovat

[5]: Jestli i nevidí hůř, to nevím, nevšimla jsem si, že by se nějak špatně orientoval. Ale sluch už je opravdu jenom úplně minimální. Tak bych i věřila, že takhle vyštěkává právě kvůli tomu.
Demence u něj nejspíš nehrozí, kdysi jsme měli hodně starého psa, co už tím trpěl a občas byl normální a najednou se někde zaparkoval v rohu a tam stál jak zombie. Fungoval spíš tak jakoby ze setrvačnosti, jak kdyby se tělo hýbalo dál, ale ten pes už v něm vlastně úplně nebyl. Postupně se chvíle, kdy byl zase normální, jako dřív, objevovaly čím dál míň, spíš už šlo jenom o takový záblesky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: