Loupání

2. prosince 2017 v 18:02 | Atheira |  žila byla jedna blondýna
Ačkoli je vesnička skvělou a originální verzí adventního kalendáře, mě by ta okénka prostě chyběla. Když jsem proto potkala kalendář od Alverde, už už jsem ho brala do ruky. Byl poslední a já s nadšením začala zkoumat, co všechno za produkty tam je a jestli se mi tedy vyplatí ho kupovat - alverde není jen vegan kosmetika, takže mě zajímalo, jestli to má pro mě vůbec smysl.
Na první pohled se zdálo, že je veganský od jedničky až po čtyřiadvacítku, jenže cestou k pokladně jsem si všimla, že tam jsou asi dva balzámy na rty, které označení nemají...
Zklamaná jsem ten krásný poslední kousek, který se zdál, že čeká jen na mě, vracela zpátky do regálu a šla zaplatit jen to ostatní, co jsem měla v koši.

Pak se mi to ale na další den rozleželo v hlavě. Nějaké dva balzámy jsou ze všech položek naprosté minimum. Navíc to jsou věci, které si lidi v tomto období kupují naprosto běžně. Třeba zrovna moje máma, která rozhodně není vegan a ani neplánuje. Znamená to tedy, že stejně půjde a nějaký neveganský si koupí. A tak jí je přece můžu dát z toho kalendáře a bude to úplně jedno...
Trochu mě mrzelo, že jsem ho nevzala už to odpoledne. Co když mi ho někdo vyfoukne? Nakonec jsem si řekla, že jestli tam bude, je jasné, že čeká na mě. Jestli ne, tak jsem ho holt neměla mít. A byl tam.
Hned včera večer jsem proto vyloupla okénko s jedničkou, kde na mě čekalo balení tělového krému se Sněhurkou. Tuhle disney princeznovskou řadu jsem dostala loni na Vánoce od sestry a už jsem je stihla vypotřebovat. Hned číslo jedna mi proto udělalo radost, protože bude v tomhle chladném období opravdu hodně potřeba na ruce.
Dnes ráno mě zase překvapila pleťová maska, rovnou dvě "porce", takže si první plánuju ještě dnes nahňácat na obličej.

A tak se i stalo, od článku se mi podařilo odejít a vrátit se k němu až nyní, po kdoví kolika hodinách, s obličejem už uhňácaným. K jednotlivým produktům se asi budu pokoušet nějak vyjádřit na blogu, co mám k tomu určený, tedy: zde, i když to tam poslední dobou docela hnije. Ale aktuální články budu zase umisťovat i zde nahoře v boxu, takže i bez aktivního kontrolování se dozvíte o všem, o čem se rozepíšu.

Dnešní den mi udělal radost už v začátku. Jen jsem koukla z okna, překvapila mě zmrzlá krajina volající po lítání venku. Tento fakt už moc nenadchl Laru, i když dovádění ve zmrzlé trávě nebo dokonce ve sněhu pak ve výsledku miluje. Nechce se jí ale vylézat ven do zimy. Často si v takovém počasí sedne do svého křesla a pokouší se do něj rozpustit, abych nepoznala, že tam je. Pouze vidina fešného zimního oblečení ji vždy přinutí ukončit snahu splynout s křeslem a poslušně se postavit ke dveřím.

Ačkoli jsem dost času strávila venku, dařilo se mi hromadu věcí udělat i doma. Ještě víc jsem zvánočnila, co zvánočnit šlo a přijdu si zase o ždibec blíž tomu největšímu vánočnímu kouzlu za posledních několik let. Skutečně. Letos je to ultimátně vánoční a božsky kouzelné už takhle ze začátku. Jen ještě dosehnat těch pár dárků by se celkem hodilo. Vlastně nejen to, fakt potřebuju, aby mě už něco osvítilo, jinak nevím, ale Kemila asi úplně hopsat nebude. :D Nebo teda jako... Mám už něco, co je moc pěkné, ale potřebuju ještě něco.

Sama jsem zvědavá, co mi letos varan nadělí. Jen doufám, že se mi povede vyvážit všechno, co dostanu. Často totiž mívám pocit, že mi lidi dali až moc a já, že jim v porovnání s tím vším vlastně nedala nic. Je mi to pak líto a chtěla bych to nějak vykompenzovat, jenže už je tou dobou vždycky pozdě. Letos mám ovšem prďáckej dárek pro Bellatrix a Poltergeista, takže od nich čekám uctívání té nejlepší tety na světě!

Hmm... měla bych přestat psát články tohohle typu a držet se radši toho, co mi jde víc. Tyhle obecný deníčky se mi vždycky zvrtnou v nudný cosi. Asi se holt budu muset vždycky chytit jedný zdánlivě bezvýznamný prkotiny a nafouknout ji do článku, protože když se pokusím sesumírovat víc věcí naráz, ve výsledku neřeknu nic, zapomenu, co všechno jsem chtěla a na další věci už nevím, jak navázat.

(Právě jsem psala "No...", blbě si položila ruce na klávesnici a napsala "Bim"... fakt je to se mnou zlý! :D)

No... Mám v hlavě dva články na blogger, tak bych třeba jeden mohla hodit už dneska, uvidím. Každopádně, tady to utnu, půjdu dělat něco vánočně příjemného a někdy příště snad přijdu s lepším článkovým výplodem než s tímhle ničím.

Krásný druhý ;P adventní víkend!

Na závěr jsem chtěla ještě přidat své ušaté slečny, které během těch pár dní celkem vyrostly a pěkně oprskly.


 


Komentáře

1 padesatka | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 18:40 | Reagovat

Jestli Ti varan nadělí něco pěkného, tak mu příští rok píšu taky... ;-)

2 nudistka | Web | 2. prosince 2017 v 22:14 | Reagovat

Roztomilé myšky, jednou jsem si přinesla domů hned pět takových, ale byly celé bílé. Bohužel jsem si je nemohla nechat.

3 Atheira | Web | 3. prosince 2017 v 7:58 | Reagovat

[2]: Jo, bílých jsem měla 15 a ještě jednoho černobílého. Ale tyhle jsou už od chovatele. :-D

[1]: Já si myslím už teď, že psát varanovi se vyplatí. :D

4 klavesnicetuka | Web | 3. prosince 2017 v 8:51 | Reagovat

obdivuji že jsi veganka! fakt, vím že to není jen o jídle ale i o kosmetice, oblečení atd...

jinak tvé vánoční články nejsou vůbec nudné:-) je fakt super že si to takhle někdo užívá

docela mě to nakoplo a vyzdobila jsem vánočně dům...sice ne tak pečlivě ale aspoň něco:-)

5 Verity | Web | 3. prosince 2017 v 9:38 | Reagovat

Buď v klidu, zatím to vypadá tak, že zrovna mně nebudeš muset (nebo mít aspoň ten pocit) nic kompenzovat, protože jsem u tebe fakt bezradná. :-D

6 Atheira | Web | 3. prosince 2017 v 10:26 | Reagovat

[5]: Ahaahahaaa, tak to je mi hned líp. :D

[4]: Ono to není zase tak obdivuhodný, o to víc v dnešní době, kdy se dokonce už jde i najíst ve městě a není nutný si s sebou všude tahat vlastní svačinu. :D Spíš je to hodně o zvyku. Ze začátku je nákup spíš taková zdržovačka, lidi si taky často myslí, že je to strašně omezující a musíš se překonávat (což není pravda, nikdy jsem takový pocit neměla) jenže jak na to pak najedeš, je to už takový samozřejmý a normální. :-D

7 Lucirä | Web | 3. prosince 2017 v 10:30 | Reagovat

Varan s pruhovanou šálou... Stále vánočnější, než Ježíšek. :-D

8 klavesnicetuka | Web | 3. prosince 2017 v 13:41 | Reagovat

[6]: to je zajímavé, já si taky myslela že to je hodně o překonávání a pořád v obchodech hledat a hlídat ale dneska už to asi fakt není takový problém:-) teď jsem myslím na tvém webu četla článek o tom a recepty..anebo to možná bylo u Luciry :-D

9 Atheira | Web | 3. prosince 2017 v 14:13 | Reagovat

[8]: Ono třeba čtení složení by bylo dobrý pro každýho. I kdybych nebyla vegan, nedovedu si už teď představit, že bych nečetla složení toho, co kupuju. Ale zvykneš si a nezdržuje to. Nějak se prostě naučíš to složení proletět v rychlosti a chytat to, co tam nechceš. Nejčastější ečka si pak už pamatuješ. Jen když je tam něco podezřelýho, co se mi fakt nezdá a nevím, co to je, tak to prostě nekoupím, když zrovna nemám možnost to nějak vyzjistit.
Hlavní je se z toho neposrat. Takže když pak jako vegan prostě přijdeš na to, že jsi někde omylem snědla rohlík, ve kterým bylo mlíko, tak se hnedka nesnažit vrhnout. Když přehlídneš v sušence med, tak ji buď už teda sníst nebo někomu dát. Já to beru tak, že by se nic nemělo kupovat zbytečně a plýtvat s tím. Což hodně veganů, hlavně těch, co začínají, nedělá. Takový to, když ti někdo nandá na talíř flák masa s bramborem a omáčkou a ty jako vegan sežereš jen brambory a s díky vrátíš maso. To prostě neexistuje. Když už se taková situace stane, tak se toho ani netknu, ať si to vezme někdo jinej. Stejně jako když má třeba někdo doma roky svetr z ovčí vlny, který nosí třeba jen na doma. Tak ho přece s přechodem na veganství nevyhodím jen proto, že je z vlny. Buď ho někomu dám nebo si ho prostě nechám. Z hlediska etického je to rozhodně víc v pohodě než to neuctivě a znechuceně vyhodit a plýtvat zdroji, který lidi nabyli způsobem, který se mi jako veganovi nezamlouvá.
Pokud jde o to překonávání se, tak já to mám nastavené tak, že pokud opravdu chci být vegan, nemám důvod se překonávat, protože mě nic nenutí k tomu, využívat živočišné produkty. Pokud mi, především ve stravě, něco  tak schází, že po tom slintám, je vidět, že to rozhodnutí nevzešlo přirozeně a samo od sebe, ale dělám to z důvodů, které mě nedokázaly přesvědčit dostatečně. Třeba já se stala nejprve vegetariánem, už je to pěkných pár let, jediný maso, který mi v tý době chutnalo a nedělalo se mi z něj blivno byly ryby a i těch jsem se dovedla vzdát, aniž bych po nich nějak prahla. Prostě si myslím, že k tomu člověk dospěje, a pak tak prostě žije. K něčemu takovýmu se nedonutíš. A pokud ano, nikdy takový život nemůže mít dlouhé trvání a vrátíš se k dřívějšímu způsobu.
Přímo o veganství jsem asi článek ani nepsala, tak to možná bylo u sestry. Ale blog na recepty jsem si před nedávnem založila, ale nemám čas je tam všechny dopsat, tak to asi taky nebude ono.

10 Chatboards | E-mail | Web | 3. prosince 2017 v 16:01 | Reagovat

Páni, myšky v takových hezkých fotografiích. :-)

11 Sova přepálená | Web | 3. prosince 2017 v 17:32 | Reagovat

Přesně na tenhle adventní kalendář jsem v dm koukala taky. Mám jenom takový ten bídný s pochybnými čokoládkami a chtěla jsem nějaký hezčí a pořádný. V letáku měli čajový, tak jsem tam šla pro ten, jenže v Domažlicích nebyla ta vybraná prodejna, na kterých ten čajový měli. :'D A tenhle se mi úplně nechtělo kupovat, ale bude chodit Mikuláš, tak mi ho možná donese. :)

Ohledně dárků mívám podobné pocity. Nikdy jsem se ale necítila nějak ošizeně, tak myslím, že můžeš být v klidu. :) Letos mám z dárků pro vás nezvykle dobrý pocit, až se mi to nelíbí. Je to podobné jako s tím, když se na něco těšíš a bojíš se, že když se budeš těšit moc, nějak se to pokazí, tak mám teď zároveň trochu obavy, že se vám to nebude líbit, i když mě se to docela líbí. :D Snad to ale všechno dopadne dobře.

12 Soulless | Web | 3. prosince 2017 v 19:50 | Reagovat

Ten adventní kalendář od Alverde vypadá super :)
Máš moc krásné myšičky, taky jsem mívala, celou skupinku různých barev - bílé, černé, světle pískové, čokoládové... Moje nejmilovanější myška se jmenovala Kapučína. (Měla barvu cappuccina :D)
Teď mám jen ježky a kočky, myšky už jsou bohužel za duhovým mostem. Ale i tak je to spousta zvířátek a spousta radosti.
Myšky mám hodně ráda, jsou to skvělá zvířátka a lehce se ochočí, ale je blbé, že moc dlouho nežijí, to je mi na nich nejvíc líto.. Ale brrr, takové věci ti nebudu pod příspěvek s myškami psát, fuj na mě.
Prostě jsou to krásné slečny :) Dost fotogenické! :D

13 Atheira | Web | 3. prosince 2017 v 19:58 | Reagovat

[12]: Pro mě jsou oproti myškám, které mám moc ráda, podstatně lepší potkani. Naprostá srdeční záležitost, ale nejenže mám psa, kvůli kterému už bych je nemohla pouštět běhat volně, protože byla zvyklá jen na ty původní a nové by stopro lovila, vím to... ale mám dojem, že na další potkaní odchody (s velkou pravděpodobností nepěkné a po krátké době) už prostě nemám. Já mám jinak všechny zvířecí články sesumírovaný tady: https://atheiras-friends.blogspot.cz/  jsou teda i tu na blogu v různých rubrikách, ale nový už přidávám jen pod ten odkaz. Taky jsem měla myšek docela velké množství. :D

[11]: Mně o něm řekla kolegyně v práci. A že prý měla kalendář i Balea a viděla jsem i nějaký parfémový, taky v DM. Nevěřila jsem, že ho tam ještě potkám, oni jsou po těhlech věcech lidi jak pojančení (prý i po tom vánočním toaleťáku! 8-O ) Tak snad Mikuláš ještě bude mít štěstí. Otvírat ta okénka a těšit se, co budu moct vyzkoušet, mě baví, tak myslím, že by to i pro tebe byla celkem zábava. :-D Je to zase jiný než čajový a tak.

14 Keiji | Web | 6. prosince 2017 v 21:11 | Reagovat

Všichni mají takové krásné adventní kalendáře! Po tvém jmenovaném jsem hned koukala, ale na druhou stranu... ne, nepotřebuju mít takový kalendář za ty peníze. :D Zas takový vánoční natěšenec nejsem.
Krajina venku už se rýsuje krásně! Ledem a sněhem, prosinec začal nádherně. :)
A ty myší ušiska! Lara a myšky! To je tvá úchylka, na ušatce? :D Nebo hra osudu, kdo se ti do rukou dostal...? :D

15 Niva | Web | 6. prosince 2017 v 22:45 | Reagovat

Jé, ani jsem nevěděla, že tak pěkné adventní kalendáře dělají! :-) Ještě žiju v období čokoládových, protože bez sladkostí bych umřela. Ale kosmetika zní taky skvěle.

A myšky jsou nádherný, fakt roztomilý, tiše závidím :-)

Haha, jinak si nemůžu pomoct, ale musím něco dopsat. Tady na blogu jsem poprvé a úplně mě to vrátilo do mých fandom časů, kdy jsem žrala HP nebo třeba anime. Taková pěkná nostalgie. Dokonce jsem se kdysi vídala s Rowan, svět je vážně malý :-)

16 Atheira | 7. prosince 2017 v 8:07 | Reagovat

[15]: jé, jak je ten svět malej. S Rowan jsme se taky vídávaly. Je možné, že jestli jsi jezdila na cony, mihly jsme se tam kolem sebe taky.  :-D

17 Atheira | 7. prosince 2017 v 8:08 | Reagovat

[15]: jinak ještě dodatek. Anime už me přešlo. Nějak se to dostavilo samovolně, ale u HP to snad ani nejde. :D

18 Niva | Web | 7. prosince 2017 v 14:29 | Reagovat

[17]: To máme stejně, taky už nekoukám, ale nejdůležitější knížky mého dětství se odmítám vzdát :D
Na cony jsem jezdila, ale poslední 4 roky už je to tam na mě moc uřvaný :D Dokonce jsem chodila do asi čtyř internetových Bradavic, jedny mi zůstaly na 4 roky. Ách.

19 Atheira | 7. prosince 2017 v 14:48 | Reagovat

[18]: já byla naposledy asi v roce 2014, nejdrm si teď úplně jistá. Jinak jsem vymetala advik, akicon a natsucon. Na animefestu jsem byla jen jednou v 2013.

20 Atheira | Web | 7. prosince 2017 v 20:00 | Reagovat

[14]: Moc mě neser, jakým ledem a sněhem? My tu máme prakticky jaro. :D
Ušatice nejsou úplně záměr. Ano, u psa jsem chtěla stojací uši, protože plachťáky mi nejsou úplně sympatický, ale u těch hlodavců.... No, jak jsem psala, víc si mě získali potkani, a ti mají ušiska maličká. U myší mi navíc přijde, že bezPP myši mají uši takový normálnější, malý (v rámci možností, ony sice mají obecně v porovnání s tělem uši prostě větší...). U některých myší u chovatelů jsem ale viděla, že jsou vyhnané až do příšerných plachet. :D

21 Keiji | Web | 9. prosince 2017 v 20:01 | Reagovat

[20]: Článek o sněžení jsem četla až potom, takže můj komentář nebyl myšlen původně provokativně. :D
A náhodou, i potkany můžeš mít ušaté, když si vyhlídneš ty dumbo! :D

22 Atheira | Web | 9. prosince 2017 v 20:24 | Reagovat

[21]: Dumbo potkani mají ale jen uši posazené víc do stran hlavy, proto působí ušatěji. Velikost uší je ale stále stejná. :-D

23 dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 11:56 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

24 JamiejjCaw | E-mail | 27. ledna 2019 v 19:01 | Reagovat

_
_
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: