Pubertální hudební peklo

13. dubna 2018 v 8:55 | Atheira |  Fandomové žvásty
Tolik lidí mého věku už si otevřeně stěžovalo na to, jak dnešní hudba není hudba, jak puberťáci a děcka poslouchají čím dál větší srance a jak jde celý hudební průmysl do háje, až jsem z toho nabyla dojmu, že na tom možná něco bude. Omyl! Není to tak.
Co si tak vzpomínám, největší tragédie se týkala hudebního vkusu děvčat... Nemůžu sice tvrdit, že kluci by všichni do jednoho byli hudební gurmáni, ale veskrze poslouchali poslouchatelné (teď vynechme teplýho kámoše, co s náma pařil na Cascadu...).
Jistě, kapel, zpěváků a hlavně písní bylo plno, všechny se postupem času nestaly vzpomínkou na dobu temna. Milovala jsem Simple plan, se kterými jsem pořád docela v pohodě, i když už to dávno není má milovaná kapela. Frčeli Linkini i 30 Seconds to Mars, svět zbožňoval My Chemical Romance a... Poslouchaly jsme Tokio Hotel!

Nedávno se takhle udál jeden večer, vzpomínkový, hudební. Důvod, který zapříčinil, že se to celé vyvrbilo tímhle směrem, ten už si nepamatuji úplně přesně, ale možná to bylo probírání se covery na youtube, kde se nabízelo ohromné množství variací na písničky z muzikálu The Greatest Showman. Rewrite the Stars je na youtube hodně přezpívávaná písnička, leč málokterý mužský vokál zní prostě jako chlap. A skutečně, oproti většině právě i Zac feferon zní jako testosteron sám.

A tak se stalo, že youtube vyhodilo muzikál jiný. Muzikál telecích let mých i všech stejně pubertálních kamarádek.


V roce 2006 vyšel první díl muzikálu ze střední a hned rok po něm následoval druhý, ze kterého je i přidané video. Stačil mi začátek videoklipu a z očí se mi draly slzy smíchu. Ta choreografie... to... všechno!
Při zamyšleném bádání, co se nám tak strašně moc líbilo, jsem došla k závěru, že nejpravděpodobnější je asi to upravené a čerstvě posečené golfové hřiště.
Ale ne, byl to ten v křečích se zmítající tančící feferón, který mi toho času přišel nejen jako fakt už jako dospělej chlap, ale ty písničky se mi prostě strašně líbily.

Jenže pozor! High School Musical i slaďoušek Zac upadli v zapomnění stejně, jako se objevili. Pubertální srdéčka o rok později atakuje jiný teen muzikál, tentokrát Camp Rock a... JONAS BROTHERS. Tehdy už jsme ten film sledovaly spíš z recese, vypínaly si zvuk, dabovaly ho samy, spíš jsme si z něj dělaly srandu, o čemž svědčí i naše parádní parodie předcházející dabované verzi Sweeneyho Todda (kterého teď už pamatuje nejspíš jenom Sakura :D), ale i přesto, jak moc jsme možná později dělaly jak moc tu kapelu zas až tak nežerem, kudrnáče jsme měly rády a společný pokoj se sestrou měly plný plakátů. Až teď, když jsem po letech jejich písničky slyšela znovu, nestačila jsem se divit, jaký kvikny to jsou.

Vzala jsem to ale z blbého konce. Abychom spatřili, co nejspíš mělo zůstat pohřbeno, je nutné se ještě o nějaké ty roky vrátit. Tam se totiž ukrývá velká spousta oblíbenců. Vlastně taková velmi rozšířená celosvětová multikulturní sbírka, dalo by se říct.

A teď se držte, teď to přijde, v jednu dobu totiž letěla LaFee.
Nesmírně vtipným zpestřením chcavého letního odpoledne bylo zpívat to česky. Inteligence tehdy asi vyrazila na výlet.
Ale netřeba se čemukoli divit. Poslouchalo se i třeba toto:

Děsu ještě není konec. Naše empétrojky vyhrávaly i následující písničku. Štěstí té doby bylo, že to na většině mobilů nešlo pustit v jiné než polyfonní verzi, takže se tím daly ničit jen vlastní ušní bubínky skrze MP3 přehrávač, z nichž řada byla ještě dokonce na tužkový baterky.

Nad čím jsem se zpětně pozastavila je fakt, že se jedná o docela agresivní písničky v tom smyslu, jak je hudba podaná. Ty tóny, hudba celkově jede tak nějak na agresivní vlně, nehledě na to, že je to vlastně i docela vulgární. Vrací mě to zpět k myšlence, jak se dnes říká, že hudební videoklipy jsou jen banda děvek, zadků v tangáčích a prsatic, že celkově hity dnešních puberťáků mají kontroverzní náplň a dělají z nich prasata... Nemyslím si, že se to změnilo nějak náhle a tak moc během poslední doby. Ono to v otázce komerční hudby šlo v tomhle směru do kytek už asi na přelomu milénia. Zároveň bych taky ráda naťukla to, že i když v dobách dřívějších vycházely opravdu nesmrtelné hity a vznikly hudební legendy, neznamená to, že ta hudba byla celkově dobrá. O tom svědčí i nekonečná řada videoklipů lidí v bílých zvonáčích, texty jako úú áá sexy eyes a další paskvily.


V časech, kdy se proslavili zmínění Tokio Hotel, byla taky zlatá éra blogování. Jak tady, tak i v zahraničí lidi zakládali blogy... Do té doby nebylo tak jednoduché založit si blog zdarma, který by bylo lehké ovládat. Co vím, tak třeba tady, než vznikl náš blog.cz, byly jedinou dostupnou alternativou jakési stránky založené přes seznam, ale těm už je dávno konec.
Proč to tu ale vyprávím? V té době se totiž proslavily i dvě polské blogerky, které si myslely, že umí zpívat a byly trapné až na půdu. Jedna vypadá jako celkem normální dvanáctiletá holka, ta druhá trochu jako kůň křížený s malou holkou. Nejdřív jsme o nich tvrdily, že to jsou trapný krávy a pak je poslouchaly stejně... A kdo že to je? Blog27!
Divím se, že jsme po těch hitovkách neskončily jak po lobotomii.

Vzpomínáte ale, jak jsem na začátku mluvila o tom multikulturním mixu? Tak třeba tohle jsou taky tóny minulosti...

Mohla bych pokračovat dál a dál, vyštrachala bych toho určitě mnohem víc. Ale už je toho tu myslím až až... Co bych na závěr ráda řekla? Že lidi rádi zpětně shazují ostatní, hlavně mladší, poučují je, co oni dělali jinak, co bylo takzvaně za nich populární a že to určitě nebyly takový šílenosti jako jsou teď (já taky třeba ráda vzpomínám na to, jak bylo dětství v devadesátkách takový hezký, nezkažený... ale co když to je prostě jenom obecný pocit z dětství, který lidi mají, ať už vyrůstali na Power Rangers nebo u tabletu?) a rádi při tom zapomínají na to, že i oni kdysi byli totálně marný, trapný a, i když třeba na tajňačku, i oni svého času možná podlehli totální žumpě hudebního průmyslu, i kdyby to měla být jen jedna písnička.
Každý z nás je v určitou chvíli vyhoukanej debílek. Někdo víc, někdo míň. Kdo z toho má vyrůst, vyroste. Kdo ne, tomu nepomůže vůbec nic, dokonce ani spílání rozumných dospěláků nad hrozným hudebním vkusem.

 


Komentáře

1 Ann Taylor | Web | 13. dubna 2018 v 11:10 | Reagovat

Jeje, Karma a O-Zone :D Mám doma dokonce přepálený CD. Na mou obranu mohu říct, že jsem si je vlastně nikdy nepustila celý :D Ale co, každá doba měla nějakou svou variaci na mizerný skupiny a bizarní hudbu a je fakt mimo připisovat všechno jen "současné generaci". A když se to tak vezme, u některých písniček stačí jenom trochu vyrůst nebo ještě trošku dozrát a zjistit, že to byla "sračka nemožná moderní, na který se ukazuje, jak tomu současná generace nerozumí" jen proto, že byla super póza ji za to považovat.

2 beallara | 13. dubna 2018 v 11:26 | Reagovat

Telecí roky ... učůrla jsem :-D
Já si ty Linkiny poslouchám dnes a denně, mám je v mobilu i jako vyzvážení.
Já jsem jako vyhoupanej debílek poslouchala Deep Purple, Whitesnake nebo Creed, mnoho dívek by se orosilo hnusem :D

3 beallara | 13. dubna 2018 v 11:26 | Reagovat

[2]: nikoliv jako vážení, ale vyzvánění

4 Atheira | Web | 13. dubna 2018 v 11:35 | Reagovat

[2]: Já myslím, že zrovna Linkin park je jedna z těch kapel, který se dají i po těch letech, co už mají největší slávu za sebou.
Ale tak nevidím důvod, proč se orosit hnusem, zrovna tohle jsou taky kapely, který pořád mají své fanoušky. Nemyslím si, že by to byla taková ta "sezonní záležitost" jako ty paskvily, o kterých píšu. To jsi fakt neulítla na žádný popový písničce nebo diskárně, která stále úplně za hovno, ale byla populární? :D

[1]: Mě to jen teď nutí se zamyslet, kdo, zatraceně, rozhodně o tom, že nějaká hromada hoven rázem bude děsně populární. Myslím tím takový ty třináctiletý hvězdičky, co vyjdou, způsobí humbuk a zase vyhasnou. Protože, fakt, když se na to podíváš zpětně, musíš se tomu smát, protože se to fakt nedá, a přesto to dovedlo strhnout masy...
Zrovna teď jsou v téhle věkové kategorii prý děsně populární nějací bráchové, Norové... Taky dětičky, co jim máma ještě do školy dělá sváču. :D U sestry v práci prý neustále dělají trička laděné pro jejich fanynky. :D

5 klavesnicetuka | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 12:41 | Reagovat

ty jo O-zone mi nedávno pouštěl manžel jestli si pamatuji jak to hrálo v rádiu :-D
nepamatovala...když mi bylo náct tak jsem poslouchala Beatles a Pearl Jam, Cranberries...dneska poslouchám Horkýže, Sex Pistols, Billy Talent no spíš punk ale vždycky se ráda vrátím k Beatles a Pearl Jam, to je totiž nesmrtelné:-)

ale co si pamatuju je Coco Jambo nebo jak to bylo nebo Captain Jack? To mi bylo tak 10 když to bylo v Ese...pamatuje to tu někdo?!

6 klavesnicetuka | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 12:43 | Reagovat

[2]: Creed to je podle mě takový sladký rock:-) na mě moc měkké:-D

a Deep Purple a Whitesnake je přece klasika a hlavně legenda pomalu:)

7 singleandfabulous | Web | 13. dubna 2018 v 14:11 | Reagovat

Pane bože! Tokio Hotel byli důvod, proč jsem se na zakladce hlásila na němčinu,.. a teď, když už ten jazyk aspoň trochu ovládám, zpívají v angličtině a už to s jejich tehdejší tvorbou nemá nic společného 😀😀 no a jinak Laffee byla skvělá, líbila se mi od ní ještě písnička Virus :) no a když tak kouknu na zbytek... To je fakt výčet hudby mého mládí 😀

8 beallara | 13. dubna 2018 v 14:13 | Reagovat

[4]: Ulítla a ulítávám, já jsem člověk velice emočně laděný, takže když jsem nasraná, potřebuju to vypustit a dobrý katalyzátor je rock.
No a když jsem ve velice dobrém rozmaru je můj věrný kamarád Bruno Mars nebo nyní aktuálně se mi rosí brýle u Light Love, poslouchám i to méně kvalitní.
Ale proč jsem psala ten původní komentář, bylo mnoho žen a dívek, které si odplivly, když jsme na čajích trsali právě na tu hudbu, oni poslouchali kvalitnější :-D

9 beallara | 13. dubna 2018 v 14:15 | Reagovat

[6]: No to všechno už legendy jsou, protože i blondýna je už holka v letech :-D

10 Atheira | Web | 13. dubna 2018 v 14:23 | Reagovat

[5]: O-Zone byli hitovka, to frčelo pořád. Divím se, že si na to ani matně nevzpomínáš. I moje teta se v tom tehdy vyžívala. :D

[7]: Hudba tvýho mládí? A jak se to stalo, že teď už jsi stařena? To teda nechápu, já si přijdu mladá teď... tehdy jsem byla... no, takový ne děcko a ne dospělák?

[8]: Houby kvalitnější, husy to byly. :D

[9]: Tak víš, jak to je... Ono nejde o to, jak je ta kapela stará. Ne každá musí být legenda. Některý jsou prostě jenom starý vykopávky. Když se něco stane legendou, mělo by to o tom něco vypovídat pozitivně ne? :-D

11 klavesnicetuka | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 14:27 | Reagovat

[10]: no fakt ne ty jo..ale manžel udělal v počítači složku a tam shromažďuje všechny tyto "diskotékové hity" že to musíme malému pustit až bude velký, že by nám to nevěřil :-D Tak tam má takové Aha nebo Haha..Aqua:-D

když ho chci naštvat tak mu říkám že není žádný punker, že miluje disko a hitovky a snaží se to zakrýt :-D

12 Atheira | Web | 13. dubna 2018 v 14:36 | Reagovat

[11]: Tvůj manžel je punkáč? A já měla představu, že jste taková ta spořádaná rodinka... teď jsi mi v hlavě vytvořila obraz týpka se zeleným kohoutem a piercingem mezi očima s miminem v rukou. :D  :D  :D Už to nevymažeš.

Ale připomněla jsi mi, jak mi někdo vyprávěl, že jeho známý, takový celý černý to bylo... jo, metalista! ... že prý řekl, že občas se potřebuje nějak odreagovat, tak když je doma sám, pouští si Katy Perry... Takže bych i věřila, že tvůj muž vlastně ty diskárny taky občas prostě musí. :D

13 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 14:54 | Reagovat

Málem mě zabil multikulti mix, protože jsem si nic z toho ani nemusela pouštět, aby mi to samo nezačalo hrát v hlavě. :D  :D  :D Bože můj. :D Ale HSM, přesněji řečeno první dva filmy, bych doteď z fleku dala zpaměti, co se textů týče, tak moc návykový to bylo. :D Zrovna Bet On It byla jedna z mých oblíbených ... a pak jsem na TyTrubce narazila na zrychlenou verzi, kde ta dramatičnost k tomu chipmunčímu hlásku a málem jsem se u toho počůrala smíchy. :D

Jednou, ještě na táboře, jsme si s Kyoko udělaly večer, kdy jsme si na TyTrubce pouštěly všechny možné znělky z telenovel ... to bylo teprve něco! 8-)

P.S. Jasně, že si Sakura pamatuje Sweeneyho, hlavně jí štve, že už nikde není celej! :-D

14 klavesnicetuka | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 14:57 | Reagovat

[12]: tak teď jsi mě rozesmála :-D no jasně že je ale ono to není o tom číru že...je takový punk že se divím že si mě vzal :-D ono záleží jak každý na to nahlíží že. Myslím, že Johny Rotten ze Sex Pistols řekl, že punk je vlastně dělat nové věci i když se ostatním nelíbí no...
Ono když člověk dospěje a začne chodit do zaměstnání a třeba tam šéfovat tak taky musí přijít slušně oblečený na jednání atd...že nemůže tam nakráčet v ohozu ve kterém chodí na koncert a poslat všechny do háje protože je to banda debilů..i když by kolikrát chtěl! jo to by podle mě bylo punkové:)

15 Atheira | Web | 13. dubna 2018 v 14:58 | Reagovat

[14]: To samozřejmě vím, jen mě rozesmála ta představa. :D

[13]: Počkej, cože? A já si myslela, že ty jsi v té době byla už taková ta "rozumnější" a HSM šlo mimo tebe. :D

16 klavesnicetuka | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 15:00 | Reagovat

[12]: jo a s tím metalistou to chápu:) kdybych například poslouchala jen Sex Pistols tak mám chuť taky něco zničit:-D takže když už mám punkové hudby dost, pustím si právě Beatles nebo Pearl Jam:) ono se všechno podle mě nedá poslouchat pořád..

já třeba miluji Michaela Jacksona! a to se každý diví - jako nejdřív se diví že jedu na koncert ACDC a poslouchám Pistole a pak se divím že poslouchám i Michaela..já prostě poslouchám co se mi líbí a je mi jedno jestli je to disko trisko nebo něco jiného..většina kapel se tak stejně neřadí že by si řekli jéé budem hrát grunge prostě hrajou a pak je někdo někam zařadí

17 klavesnicetuka | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 15:02 | Reagovat

[15]: mně taky! asi mu to navrhnu!:) jestli nechce provést změnu:-D
to já už modrou na hlavě měla

18 Lucirä | Web | 13. dubna 2018 v 16:05 | Reagovat

Tenhle článek by si měli všichni uložit. Je v něm naprosto vše, co člověk potřebuje na rozesmátí. :-D
Ale teda nedat tam Durch Den Monsun je trochu hřích, sestro, protože už jen ten náhled videoklipu ve mně vyvolává vzpomínky a okamžitě mi srdce roztaje nad Billem... :-(

19 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 16:06 | Reagovat

[15]: To, že jsem byla o pár let starší, ještě neznamená, že jsem byla rozumnější. :D HSM v tý době snad nešlo mimo nikoho. :-D

20 Atheira | Web | 13. dubna 2018 v 16:14 | Reagovat

[19]: Ještě se přiznej, že jsi ujížděla na Tokio Hotel a malovala si černý oči po vzoru Billa Kaulitze. :D To se ale nestalo, co? :D

[18]: Když já si nemohla vybrat, co by sem prdlo víc. :D

21 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 16:17 | Reagovat

[20]: U těch jsem, když jsem je poprvé slyšela v rádiu, prohlásila, že ta holka zpívá docela pěkně ... až pak jsem zjistila, že je to klučičí kapela. :D Ty jsem opravdu zrovna moc nevyhledávala, ale třeba My Chemical Romance nebo 30 Seconds to Mars, to zas jó. :-D Ale už v tý době jsem spíš byla do Nightwish, Evanescence, Within Temptation a tak.

22 Ann Taylor | Web | 13. dubna 2018 v 17:48 | Reagovat

[4]: To netuším, ale já to spíš myslela jako... pamatuju dobu, kdy byli děsně populární BIeber a Cyrus a sestřenice se z nich mohly zbláznit, my byli tehdy ještě na střední (myslím :D) a slyšet cokoli od nich pro nás byla urážka a byla to sračka a nic než sračka, protože byla aktuální póza to nesnášet, jelikož z toho vlhnou třináctky. A tak už to pro všechny takové zůstalo napořád, bez ohledu na to, jak se i ta jejich konkrétní hudba třeba vyvine. Teprve když člověk vystoupí z tý pózy a poslechne si něco jinýho než ty starý písničky, tak... no proč ne, teď už mám taky jednu oblíbenou od Cyrus :D

23 Atheira | Web | 13. dubna 2018 v 19:39 | Reagovat

[22]: Jo takhle... No, asi se stejně ale shodnem na tom, že většina těch písniček fakt stojí za nic. Stačí vidět třeba tenhle výběr. Ale jasně, pak je tu ta druhá strana, která populární věci nesnáší jen proto, že je to populární a myslí si, že budou zajímavější, když "vysoupí z davu" (do jinýho :DDD)
Mně je nějak fuk, kdo jakou písničku nazpíval, když se mi líbí, tak se mi líbí. Ale jasně, takový přístup jsem neměla vždycky, jak říkáš... :-D Ale třeba Biebra jsem ráda neměla, jeho hudba se mi nelíbila a nelíbí stále. Mně je celkově nesympatický a vadí mi, takže tak. :-D

24 Luz | 13. dubna 2018 v 23:03 | Reagovat

Já jsem o pár let starší, v době, kdy frčelo tohle, už jsem se o populární hudbu nezajímala, už hodně dlouho jsem naprosto mimo v tomhle směru. Ale jako dítě a začínající puberťák v druhé pol. devadesátek jsem žrala videa a písničky z Esa, to jo :) Ale dnes jsem moc ráda, že díky internetu je tolik možností, co si najít, ona ta nejlepší hudba mnohdy je ta, co není tolik známá a propagovaná, tak to tedy alespoň připadá mně. Já mám nejradši hlavně věci z různých metalových odvětví, taky různý rock, klasický starý goth rock, darkwave a související odvětví, kapely, na které člověk nenarazí jen tak náhodou, ale musí trochu pohledat. Ty slavné popové hitovky, bezduché, co se brzo zapomenou - nedokážu pochopit, že některým lidem stačí jen tohle a jinak se o hudbu nezajímají (a opravdu jsem už zažila, že někdo třeba na dotaz na hudbu řekl nějaký nesmysl jako, že poslouchá cokoliv nebo je mu to jedno ??? což tedy nechápu, předpokládám, že to znamená nejspíš jen to, že cokoli, co je zrovna v rádiu. A říkám si, jak může někdo žít a nikdy ani neslyšet, jak geniální je například hudba, kterou tvoří Lacrimosa?? -  napadlo mě zrovna, protože jsem dneska opět poslouchala a i po letech opět žasla, jak jsou některé jejich skladby propracované, precizní, dokonalé). Miluju, co skvělých kapel jsem objevila díky internetu a jinak bych se o nich vůbec nedozvěděla.

25 Majklice†Světice | Web | 14. dubna 2018 v 15:03 | Reagovat

Když jsem poslouchala v rádiu takové ty hity z devadesátek - milénia, tak jsem si taky občas říkala, že všechny ty žvásty o tom, že hudba kdysi byla kvalitnější, nejsou vůbec pravdivé, hlavně, co se popvé popu týče. Ale starší songy od Britney apod. mám pořád ráda a třeba takové Tatu, o kterých mi jedna kolegyně řekla, že to jsou vykopávky, poslouchám docela často. Jen ta mánie kolem německých kapel mě vždycky tak trochu míjela, v té době jsem spíš poslouchala k-pop (který se současným k-popem už nemá skoro nic společného) a denně svým oblíbeným boybandem SS501 spamovala blog (to byly převelice temné časy... :D).
Multikulti mix to uzavřel skvěle :D

26 damn-girl | Web | 14. dubna 2018 v 17:37 | Reagovat

To byly dřív hity! :-D A co takovej Crazy Frog, to byla taky věc! :-D Ještě se mi tak vybavují české hrůzy, jako Black Milk, te jistou dobu taky docela letěly :-D :-D

27 Atheira | Web | 14. dubna 2018 v 18:11 | Reagovat

[26]: No jo, Crazy Frog, to byla pěkná zrůdnost. :D Black Milk si pamatuju matně. Byla jsem v době, kdy existovaly, ještě malá a nějak mě to minulo. Ale Holki jsem jako dítě poslouchala s absolutním nadšením. :D

[25]: Od Tatu znám jednu písničku, ta kdysi dávno taky trhala hitparády.
Mě zase minul K-pop, i když jsem se nějakou dobu pohybovala v komunitě, kde byl populární (otaku a tihle blázni), ale až na některé konkrétní písničky z anime (a to není k-pop, já vím), se mi nic z těhlech končin zvlášt nelíbilo. (Nepočítaje instrumentální hudbu, která se mi líbí snad odevšad.) :-D

[24]: Eso si pamatuju, ale co jsem tyhle pořady začala sledovat, velmi záhy ho vystřídalo T-music, na který jsem koukala vlastně pravidelně a čekala, jaký místo dostanou moji oblíbenci. Pamatuju si, kdy se na první místo vyškrábali My Chemical Romance. To bylo radosti. :D  :D

28 stuprum | Web | 14. dubna 2018 v 22:58 | Reagovat

Toxic je pořád geniální nášup! :)

29 Sova přepálená | Web | 15. dubna 2018 v 7:21 | Reagovat

[4]: Ty norský bratry jsem tuhle viděla v televizi. Pěkně by zapadli do tohohle mixu, a kdyby nám teď bylo dvanáct, ujíždíme na nich jako dřív na Feferonech a jim podobných. :D

Jenom tedy, je mi skoro trapný to přiznat, ale asi jsem jediný člověk ve vesmíru, který ten High School Musical snad nikdy neviděl. :D Nechápala jsem, co na tom divným týpkovi s účesem, který vypadá, jako by ho lízlo tele, a těch uječených písničkách všichni mají a nějak mě to míjelo. Nepamatuju se už, na čem jsem v té době ujížděla já, a radši si na to vzpomínat nechci. :D Ale chvíli předtím, než přišlo tohle, jsem zbožňovala Snowboarďáky, a teď nevím, co je horší. :D Camp Rock jsem viděla až pár let po tom, co největší šílenství pominulo, ale Jonáš Bradrz jsem milovala i bez toho.
Ovšem ten multikulturní mix znám velice dobře... možná až moc. :D Nejvíc se mi líbilo Boro Boro, a když pak Arash nazpíval další hit, byla jsem hrozně zklamaná, že už není tak skvělý. :D

30 Guizmo | Web | 16. dubna 2018 v 11:20 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=V0PisGe66mY

Las kečup se sjížděl u nás 8-)

31 Atheira | Web | 16. dubna 2018 v 13:09 | Reagovat

[30]: jó, na to si taky vzpomínám, ale do článku jsem to zapomněla dát... Ale to bylo ještě asi o něco dřív než tyhle písničky. Ani ne tak v pubertě, jako když jsem byla fakt děcko. :D

[29]: I když se na to dívám zpětně, tak mně nepřijde, že by písničky z HSM byly uječené, pokud je zrovna nezpívá ta coura, co ji pojmenovali po psím plemeni. :D  Že ty jsi byla takovej ten "rádoby dospělej, vůbec ne pubertální, hejtr" :D  :D  :D

32 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 15:59 | Reagovat

Teď mě ještě napadlo, že v tom multi-kulti zastoupení chybí Ruslana! :D

33 Atheira | Web | 17. dubna 2018 v 16:27 | Reagovat

[32]: Tu jsem tam taky plánovala dát, ale jak jsem psala, bylo toho prostě moc. :D

34 Verity | Web | 17. dubna 2018 v 23:48 | Reagovat

[19]: Já třeba High School Musical ani Camp Rock ani... nevím, jestli ještě něco bylo, nicméně mimo mě to fakt šlo. 8-)

35 Atheira | Web | 18. dubna 2018 v 8:21 | Reagovat

[34]: Když ale tady si nikdo jako moc nestěžuje. Já jsem ráda, že se můžu sobě zpětně od srdce zasmát. :D

36 Lucienne | Web | 22. dubna 2018 v 11:51 | Reagovat

Páááni, tak tenhle článek mě zabil. :DDDD nejen kvůli tomu šoku, když jsem znovu po x letech slyšela ty vykopávky, na které jsme s kamarádkami na každé přespávačce trsaly jako blázni, ale hlavně mě zabila ta samotná hudba. Až nemůžu věřit tomu, jaké příšerné počiny ty songy jsou. Rychle jsem si musela pustit něco normálního, jako protilátku. :DDD
Ale super článek. Máš pravdu, je jasné, že té starší generaci bude vždycky připadat příšerné, co má ráda ta mladší. Už jenom proto,že je STARŠÍ. Ale ty příšernosti jsme poslouchali všichni, protože jsme prostě byli v tom věku.

37 K. | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 15:29 | Reagovat

Znám (a poslouchala jsem svého času) snad všechno, co tu udáváš. A zrovna nedávno jsem v práci pustila Touch a nestačila se divit. :-D  :-D

Dokonce jsem každý sobotní ráno asi od 5 seděla u Óčka a nahrávala si ty šílenosti na VHS. :-D

38 Bels | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 17:43 | Reagovat

Haha, tyhle věci mě vesměs obepluly a já to vůbec neposlouchala. Byla jsem totiž děsně tvrdá a poslouchala jsem HIM. :-D (Zpětně bych si ráda dost důkladně promluvila do duše.)
Každopádně jak říkáš, sračky hrajou teď a hrály se i předtím. Jen bych spíš řekla, že dneska je to takové víc na jedno brdo.

39 Keiji | Web | 26. dubna 2018 v 8:06 | Reagovat

Taky to pořád slyším, že dnešní hudba je čím dál horší. No, když jsem protestovala s tím, že tehdy i dnes vycházejí horší i lepší kousky, jen to musíš protřídit, byl mi znázorněn příklad nejnovějšího Rytmusova kousku - https://www.youtube.com/watch?v=oe7FftYHY2w
Ne, že by ten někdy vydával písničky bůhvíjaké kvality, ale tohle prý teď mládež (alespoň ta ostravská) hojně poslouchá a mně to přijde absurdní, ten text se snad ani poslouchat nedá! Takže mám rozporuplné pocity... co si pamatuju, dříve padlo sotva jedno sprosté slovo na písničku a i to někdy bylo dost zmírněné. :D Tedy, rozhodně v tom českém jazyce, což jsme poslouchali dost, těm cizím jsem, pravda, tehdy ještě tolik nerozuměla a šlo o ten rytmus a zpívání zkomolenin... :D
Každopádně Cascada období jsem měla taky!! :D A vlastně většinu toho, co jsi jmenovala...
...HSM, JB, a pak po jednom kousku od každého... a jéé, Boro Boro jsem tak šíleně dlouho neslyšela! :D Samozřejmě bych mohla přidat ještě rozšířený repertoár, protože každý měl od něčeho kousek... třeba Pussycat Dolls, Hilary Duff, já měla Us5 období a byla proti Tokio Hotel... díky za výlet do minulosti! :D Jsem ráda, že je to minulostí! :D

40 Atheira | Web | 26. dubna 2018 v 8:33 | Reagovat

[39]: Pussycat Dolls a Hilary Duff jsou dalšími adeptkami, které se mi do výběru prostě nevešly. Už jsem to psala dlouho a nějak jsem toho měla dost. Ale na US5 bych, nebýt tebe, úplně zapomněla. Ani nevím, co měli za písničky. Pamatuju si, že jsme byly hrozně proti nim. :DDD

41 Keiji | Web | 27. dubna 2018 v 7:33 | Reagovat

[40]: Dost podobný styl... :D:D Hlavně to bylo celé fraška a snůška lží, manažeři tvrdili, že jim je méně, než skutečně bylo (to přiznali až těsně před rozpadnutím) a menší polovina skupiny byla gayů, což taky tutlali a až po rozpadu to vyšlo napovrch... ale jinak jsem tím tehdy žila. :D:D takže ty jsi byla na té druhé straně! :D Pamatuju si dost živě ty rozepře, Us5 vs Tokio Hotel :D mezi mnoha fanynkami v různých internetových diskuzích a vlastně jsem to zažila i párkrát naživo... :D

42 Atheira | Web | 27. dubna 2018 v 10:43 | Reagovat

[41]: Je fakt, že jsem tohle úplně vypustila, ale teď si to díky tobě zase úplně vybavuju.
Třeba jsme se dokonce i při některé z těch flame war "potkaly" ani o tom nevíme. Měla jsem o tokio hotel i blog. :D

43 Keiji | Web | 27. dubna 2018 v 22:12 | Reagovat

[42]: Já zas stránku o Us5! :'D Jo, možná jsme se někde setkaly... :D:D:D

44 supice | E-mail | Web | 5. května 2018 v 15:18 | Reagovat

Díky za připomenutí mládí:) ještě chybí Las Ketchup - The Ketchup Song (Asereje) aspoň za mě dost klíčová písnička;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: