Moje sbírka washi pásek

6. července 2018 v 21:09 | Atheira |  Hromadím
Všudypřítomné léto (ty v minulém týdnu chcíplé begonie by nesouhlasily) mi vlilo do žil chuť blogovat. Psát o nepodstatných věcech, blbostech. Tak jako dřív. Nějaké téma, který je tak strašně jednoduchý, že bude prostě jenom milý nebo hezký, nic víc. Takhle jednoduchý jsem chtěla, aby to bylo.
A pak na mě zavolala truhlička s washi páskami a samolepkami. Že by mohlo být fajn sesumírovat celou sbírku do článku. Podělit se o tuto drobnou, neškodlivou závislost s ostatními, kteří jí možná propadli také.

Někdo deníčkuje, diářuje, jiný, jako třeba já, používá všechny tyhle krásky do dopisů. Deníčky i diáře ostatních se mi vždycky strašně moc líbily, obdivuji je u mnoha osob, ale nemám na ně asi úplně povahu. Chtěla bych, ale vždycky to zkusím, pár dní se držím, už to vypadá nadějně a pak ten diář hodím do kouta.

Máte taky rádi washi pásky a všechna ta zdobítka do sešitů a deníků?

Celou zásobu začnu těmi největšími. Jsou dvě a na papíře zaberou opravdu hodně místa. 7cm na výšku. Objevila jsem ale jejich nedostatky velmi brzy. Kvůli tomu, jak jsou vysoké, se špatně odvíjí a taky lepí. Vždycky se někde udělá nějaká bublina, se kterou musím horlivě bojovat, aby byla co nejméně nápadná.
Pásku mám růžovou s pejsky shiba-inu a jednu citátovou, či jak to nazvat. U té jsem objevila ještě další nedostatek. Textů je více, po čase se sice opakují, ale jak jdou za sebou, nelze, samozřejmě, vybírat jejich pořadí. Když chci nějaký, který je třeba až třetí v aktuálním pořadí, potřebuji někam umístit i předchozí dva. Jeden je navíc tak nečitelný, že se mi stále nepodařilo rozluštit, co vlastně říká.

Na další fotku jsem se snažila vybrat ty s lesními vzory, nicméně asi se mi to nepovedlo stoprocentně, protože i některé další by tam možná šly přihodit taky. Nechtěla jsem jich ale na jedné fotce mít moc.
Jsem dost zatížená na zvířátkové motivy, čehož si asi po projetí všech fotek všimnete sami. V této skupině mám ale rovnou tři, kde žádní živočichové nejsou. Na té první tedy určitě. Tam jsou jen borovicové větvičky. Kupovala jsem ji označenou jako vánoční, ale nezamýšlela ji tak používat. Přijde mi prostě jen lesní...
Další nezvířátková je ta na fotce úplně poslední. Při troše fantazie jsou tam ale vidět světlušky, tak nevím, jestli se dá považovat za neživočichovou. Pak tu jsou také houbové domečky, které se mi v době koupě líbily asi o trochu víc než nyní. Bílé králíčky naopak mám ráda velmi a tu srnečkovou jakbysmet. Dostala jsem ji od kamarádky, na jejíž dopisech jsem ten samý vzor dlouho předtím obdivovala.
Mezi lesní by se taky daly zařadit následující tři. Houbová bezpochyb. Je to takový lepící atlas hub, nesmírně se mi líbila, musela jsem ji zkrátka objednat hned, jak jsem ji viděla. Evokuje mi trochu podzim, proto ještě nebyla nikam doopravdy použitá, ale její čas určitě přijde.
Ta prostředí se zástupem zvířat nesla v názvu cosi jako lesní koncert (či orchestr, už nevím přesně), přijde mi ale spíš víc jako cirkus nebo podivná zoologická. I tady, stejně jako u houbových domečků, jsem se možná nechala moc unést. Byly obě jedny z vůbec prvních pásek, které jsem kupovala.
Ani tu zimní krajinu s vlkem jsem ještě nepoužila. Čekám na správné odbobí, pak se jí určitě nebudu moci nabažit.
U přírodních motivů ještě zůstaneme (velmi dlouho, troufám si tvrdit). Mou velmi oblíbenou páskou totiž je i venkovská krajinka, kterou jsem pořídila teprve nedávno.
Dvě prostřední, ptáčci na rozkvetlé třešni a louka s motýly jsou kousky, co mám už velmi dlouho. Zatím se ale zdá, že je nedopotřebuji ani za sto let.
Poznatek, který mi během používání washi pásek neutekl - jsou snad nekonečné!!
Pejsi a kočky mají v mé sbírce také místo. Vlastně více ty kočky, když se na to podívám blíže. Protože zatímco ze psů mám jen výše už zmíněné shiby a na fotce níže ještě corgi, koček mám v součtu i se samolepkami, vlastně mnohem více.
Tu úplně nahoře jsem dřív, než přišla i mně, kupovala kamarádce. Líbilo se mi, jak je "na pokračování"... Když jsem si ji nakonec koupila taky, přestala se mi líbit tolik, jako dřív... Mají to ty moje pásky se mnou těžké. :D
Pásky na následující fotce mám velmi ráda všechny. Druhou v pořadí jsem dostala od kamarádky a ráda ji spojuji na jedné stránce s vypasenými corgíky z fotky výše. Barvou to k sobě tak příjemně ladí...
Dvě z následující fotky, konkrétně tu první a poslední, mám nesmírně ráda. První, srnečková, mi přijde až snová, strašně příjemná a uklidňující. Tu poslední mám ráda... vlastně ani nevím proč. Ta kombinace barev a styl mě prostě nějak baví a pásku ráda používám. Je navíc jedna z mých nejstarších. Dokonce ji jednou uzmula Lara a prokousala do ní pár děr. Odvinulo se jí už ale dost, takže je to vidět stále méně.
Další samostatnou skupinou jsou pásky na výšku. Musím říct, že se mi s nimi nepracuje tak dobře jako s ostatními. Většinou mi tu konstituci papíru tak podivně naruší... Málokdy jsem se stránkou, kde použiju právě tyhle pásky, skutečně spokojená... Něco mi na nich vadí, přestože se mi líbí a chci je používat. Jen jsem asi pořádně nepřišla na to, jak si s nimi porozumět.
Ještě pak mám 6 takových barevných pásek, které ovšem jsou spíš vzorované izolepy, nejedná se o washi pásky. Nejsou moc kvalitní a nemám je ani vyfocené. Kupovala jsem je dávno v papírnictví, když jsem ještě nevěděla, jak bohatá je nabídka na internetu.

A co vy? Taky používáte washi pásky? Zaujaly vás nějaké?
Nakoupeny jsou na aliexpressu nebo eshopu svetpasek.cz
 


Komentáře

1 padesatka | Web | 6. července 2018 v 21:36 | Reagovat

Čtu a vidím poprvé v životě... :-D
A líbí se mi, jen se k nim tak dostat před čtyřiceti lety... :-D

2 Bobouš | E-mail | Web | 6. července 2018 v 21:55 | Reagovat

Popravdě jsem ani netušila, že něco takového existuje, natož abych věděla, že se to tak cize jmenuje. Některý motivy jsou pěkný a třeba bych si je dokázala představit v záhlaví blogu, ale na podobné drobnůstky mě neužije. :)

3 Atheira | Web | 6. července 2018 v 22:08 | Reagovat

[2]: Jmenuje se to takhle kvůli tomu, že to vzniklo v Japonsku. Nejsou to klasické samolepky. Původní verze se vyráběly z rýžového papíru. Struktura je stále stejná, i když u většiny o tom rýžovém původu dost pochybuju. Možná ale neprávem, nijak do hloubky jsem se po tom nepídila.
Největší rozdíl washi pásek a samolepek oproti těm, na které jsme zvyklí běžně my, je v tom, že jsou popisovatelné, dají se z papíru sundat, aniž by ho poškodily, lze je i přelepit jinam. Jsou lehce průhledné. Bílá barva na všech páskách je vždycky zcela průsvitná, takže se to dá kombinovat s už vzorovaným pozadím, doplňovat o to jiné pásky a samolepky a tak. Pro kreativce je to hodně zajímavá věcička.
Já na tvoření tímhle směrem úplně nejsem, ale doplňovat tím dopisy mám strašně moc ráda.

[1]: Jo, tak v té době byly ještě daleko, předaleko... když se čekaly fronty i na banány a pomeranče, to by ses asi nedočkala. :D :D

4 naoki-keiko | Web | 6. července 2018 v 22:42 | Reagovat

Jsou nádherné <3
Ani nevím, že se jim říká washi pásky :D ale já moc "páskovitá nejsem", mám zase úchylky na deníčky, polštářky a ořezávátka. :)
Máš překrásnou sbírku. :-)

5 K | Web | 7. července 2018 v 12:20 | Reagovat

Tomu říkám kolekce. U tebe bych si určitě vybrala. Velmi mě zaujala ta s těma houbama! :D

6 Luxík | Web | 7. července 2018 v 13:53 | Reagovat

Jsou krásné ??? Úžasná sbírka. Nevěděla jsem, že to vůbec existuje. Ale zní to japonsky :-D . Nejvíc se mi líbí ta s knihami ale všechny jsou úžasné a velmi originální

7 Rowan | 7. července 2018 v 18:48 | Reagovat

Božíííí!! Taky jsem si tuhle říkala, že je na čas se vrátit k jednoduchým článkům jen tak pro radost a pár dní už si hraju s myšlenkou na papírové články. A tu washi s jelínky mám taky, je boží :D

8 Lucienne | Web | 8. července 2018 v 14:29 | Reagovat

Bože můůůůj! Tohle je nádhera! Proč jsem o těch páskách dosud nevěděla? Myslím, že jsem teď ve fázi těch "barevných izolep", o kterých píšeš na konci článku, mám jich plnou krabičku a ráda je používám na dopisy. Sice nejsou tak krásné, jako ty tvoje washi pásky, ale líbí se mi, jak jsou decentní. A taky je používám v diáři - ano, jsem onou deníčkovou a diářovou osobou. :D
Ale ty pásky jsou absolutně dokonalé. Ty vzory jsou tak strašně krásné! Hned bych si jich nakoupila taky plnou krabici. :D Myslím, že nebude trvat dlouho, než mi na dveře zaklepe pošťák se zásilkou. :D Kde je kupuješ?
Jo a btw... ta truhlička, ve které je přechováváš, je naprosto kouzelná.

9 Atheira | Web | 8. července 2018 v 17:03 | Reagovat

[8]: Jsou z aliexpressu a svetpasek.cz ;-) Odpovídala jsem už "vedle", ale kdyby náhodou.
Mimochodem, obyčejnější vzory, jako puntíky, proužky v různých barvách už se dají sehnat v běžných obchodech. V globusu jsem je viděla hodně levně, jeden čas je prý mělo i Pepco, ale šlo opravdu jen o takové hodně obyčejné. Do diáře ale možná lépe upotřebitelné. Jestli tam někdy budeš, můžeš zkusit ulovit. :D

[7]: Mně prostě najednou nějak začalo připadat, že deníčkových zápisů už je až moc. Pořád mám tendenci je psát, ale na druhou stranu to chci možná ještě trochu víc filtrovat, nevím... Uvidím, co z toho vyplyne. Ale tyhle články o blbostech jsou vlastně nakonec docela fajn. Jestli s papírovými články přijdeš, jsem na ně určitě zvědavá. :-D

[5]: Ta je z ali, za dva dolary... neber to. :D

10 Silwiniel | Web | 8. července 2018 v 20:03 | Reagovat

Jů, washi pásky! Obdivuju je už hodně dlouho, ale stále jsem se neodhodlala k tomu, abych si nějakou koupila. Mrzí mě, že se nedají sehnat v kameném obchodě, ani tady v Anglii jsem je nikde neviděla, musí se pouze objednávat z internetu. Teď jsem si zase začala dopisovat se svou nejlepší kamarádkou, tak by to fakt chtělo nějakou pásku pořídit, abych mohla trochu vyzdobit dopisní papír.

11 Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 10. července 2018 v 21:59 | Reagovat

Pořád mě nejvíc fascinuje ta galaxy se stříbrenejma zvířátkama a pak ta s rozkvetlýma větvičkama a ptáčky. :3

12 Keiji | Web | 11. července 2018 v 7:15 | Reagovat

Nevím, jak se vyjádřit, celou krabici.. počkat, truhlu! :D Celou truhlu s pokladem bych si ukradla! :D
Nad některýma jsem se ti už rozplývala v zatím neodeslaném psaní, každopádně teď vidím ještě tolik nádherných, že bych celý komentář strávila jen vyjmenováváním... ale nejvíc mě zarazila ta vlčí, ještě jsem na žádnou vlčí nenarazila!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: