Se simíky do hor a lesů

1. srpna 2018 v 12:09 | Atheira |  Hraju The Sims
--- o herním rozšíření s názvem Únik do přírody ---

Já vím, že s tím přicházím trochu (hodně) pozdě. Únik do přírody je jedním z vůbec prvních balíčků, které k The Sims 4 vyšly. Do světa se dostal už na začátku roku 2015. Jelikož už ale hru nehraju tolik, nemám ani potřebu a absolutně nestíhám hru rozšiřovat o to, co k ní už vyšlo.
Dosud jsem proto měla jsem psy a kočky, nic dalšího.

Jenže mě zase popadla chuť si to aspoň párkrát zahrát a s tím se přihnalo i nutkání pořídit si nějaký nový obsah. Roční období asi zatím ne, i když i na ta se jednou chystám, protože vedle mazlíčků je to dodatek, který jsem prostě chtěla a ráda bych si hru s tím zkusila zahrát.

Koupila jsem proto menší, čistě a nefalšovaně letní balíček a hned ho vyzkoušela.


Tento malý balíček nenabízí tolik novinek jako jiné, mnohem větší dodatky. Balíčky přidají do hry jen pár nových interakcí, zde je i prázdninová destinace - Žulové kaskády, což je horská oblast, která z části obsahuje kemp, skládající se z několika chat a tábořiště. Tuto oblast je možné projít se simíky naráz bez načítání, pouze pokud chcete k němu na návštěvu přímo na chatu (kde stejně není nic extra k vidění, poněvadž se jedná o drobný pozemek, kam se vleze jen ta chatka), je nutné další načítání.
Na druhém konci přidané výletní destinace je les, do kterého už simíci po svých nedojdou, je nutné je tam přepravit. Nic více horské prostředí nenabídne, pouze tyto dvě fáze - tu kempovací a tu výletní.

Přesto je zde dost k objevování. Kromě atraktivního prostředí horských lesů máte k dispozici množství neokoukaných interakcí a nového vybavení.
Lze stanovat, trávit čas u táboráku nebo pouze jen sledovat hvězdy či mraky. Rozšíření přinese i novou vlastnost pro přírodu milující simíky, dále také zaměstnání a schopnost - bylinkářství.
Na dovolenou nemusíte vyrazit jen v rámci jedné hrané domácnosti, ale můžete vytáhnout i kamarády a příbuzné, za které jinak nehrajete (ovládat je nebudete ale moci ani na dovolené, budou se starat sami o sebe). Dovolenkovat může vyrazit ale maximálně 8 simíků, do celkového počtu spadají i kočky a psi. Máte-li rozvětvenou rodinu, budete muset někoho nechat doma.
Do velkého stanu se vám nacpou všichni, a pokud máte pronajatou chatu s malým počtem postelí, lze v kempu dokoupit rozkládací. Simíci z nich úplně nadšení nebudou, jejich záda už vůbec ne, ale místo ke spaní bude.

Na své si přijdou hráči rozvíjející rybolov, zahradničení či nově zkoušející bylinkářství. V Žulových kaskádách se totiž nacházejí druhy ryb a rostlin, které jinde nenajdete. Některé rosliny se ovšem simíci musí naučit rozpoznat. K tomu dopomůže rozvoj schopnosti bylinkářství, případně malá ochutnávka. Některé ze zde rostoucích bylin ale mohou být jedovaté. Také tu najdete rozmanité množství jinde nedostupného hmyzu, který si můžete nachytat.


Specialitou čtvrtého dílu The Sims jsou tajná místa, skryté pozemky, kam se dostanete, naleznete-li tajný vchod a správně simíkovi "proklikáte" cestu. Ne všechny datadisky a balíčky takový pozemek obsahují, základní hra ovšem ano, stejně jako i zmíněný balíček.
Ukryté místo se vyplatí hledat pěstitelům, kteří si tam přijdou ještě na pár specialit do své zahrádky.

Nevýhodou Úniku do přírody je vedle všeho paradoxně les sám. Víte, co se stane, když nacpete na parcelu velké množství vzrostlých stromů? Moc přehledné to nebude... Mě osobně takové překážky při hraní dost rozčilují a trvalo mi, než jsem si na tuto nepřehlednost celé destinace zvykla. Při přiblížení sromy mizí, hra je tak už od základu uzpůsobena, aby velké věci nezavázely, přesto se mi ne jednou stalo, že jsem vůbec nevěděla, kde jsem a kde mají moji simíci tábořiště/chatku.

Samozřejmě, vybudovat les bez lesa nejde a není tedy ani žádný způsob, jak udělat hru přehlednější. Dá se na to zvyknout a pak je to vlastně fajn a nic to nemění na tom, že celé prostředí je udělané moc hezky. Jen mě to ze začátku trochu mátlo.
Za sebe mohu říct, že Únik do přírody je pěkným a vcelku povedeným balíčkem, který je i cenově dostupný a za pár korun hru hezky doplní. Nenadělá ve hře sice tolik parády, jako velké dodatky a nelze z něj těžit na mnoho her neustále, protože po čase se nabídka takto drobného balíčku okouká a ohraje, přesto mi přijde moc fajn a pro příležitostné hráče simíků nebo i pro ty zapálené (i když u nich pochybuji, že už ho dávno nemají) hezký doplněk do hry.
 


Komentáře

1 objevenovknihovne | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 17:14 | Reagovat

Páni, nevěděla jsem, že můžu na dovolenou vzít i NPC kámoše :D musím to hned zkusit :D

2 naoki-keiko | Web | 1. srpna 2018 v 21:03 | Reagovat

Zajímavé. Já jsem zatím seklá u Sims 2 (divím se, že mi to vůbec ještě jede :D ), ale přiznám se, že další díly se mi kupovat nechtějí, ale ráda si o tom počtu :)

3 Keiji | Web | 8. srpna 2018 v 7:14 | Reagovat

Chytání hmyzu! :D Co s ním pak dělají, proboha? :D Strčí ho do akvárka a pak krmí a dívají se na něj? Nebo ho přišpendlený dávají na zeď jako obrázek? :D

4 Atheira | Web | 8. srpna 2018 v 9:19 | Reagovat

[3]: Mají ho v akvárku a můžou se na něj chodit dívat. Ani krmit ho není potřeba. :D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDoporučuji: