Chovatelské potřeby

Savic Habitat XL

4. ledna 2015 v 17:53 | Hanyuu-hime
Mohla bych napsat cokoli jiného. Stejně jako všichni ostatní, mohla bych se, ačkoli dost opožděně, vracet k roku 2014... Mohla bych plno věcí a já tu hodnotím další klec pro hlodavce. Tentokrát nový Fantomův domov.

Klec o rozměrech 70x37x56 v sobě kombinuje akvárium (nahrazené plastovým dnem), do nějž se dá dát vysoká vrstva podestýlky, aniž by ji zvířata vyhazovala a vrchní díl vhodný pro šplhání.
Primárně je určena dvěma pískomilům, ale hodí se i pro křečky a křečíky, jelikož rozteč 1,1cm neumožňuje prolézt mezerou.

Při chovu křečků a křečíků je nutné si uvědomit, že ačkoli jsou někteří z nich velice drobní, potřebují prostor, který by pod rozměry plochy této klece neměl jít. Přibližně tedy těch 70x30cm je pro obojí, křečky i křečíky, minimální rozměr plochy klece, po kterém byste měli koukat.
Výhodou této je navíc to, že ji lze rozdělit do více úrovní, které nabízí také více místa pro pohyb.

Klece Habitrail

27. prosince 2014 v 13:00 | Hanyuu-hime
S domácími mazlíčky přichází i nutnost koupě mnoha věcí. Lidem, co mě už nějakou dobu znají, tedy určitě nebude divné, že mi jich rukama prošla už pořádná řada a stále objevuji nové, zajímavé, nebo úplně na nic. Když si vzpomenu, kolikrát už jsem koupila něco, co bylo ve výsledku jen vyhozenými penězi, řekla jsem si, že by nebylo od věci, založit si tu rubriku zaměřenou jen a pouze na toto téma.
Třeba by to mohlo někomu v budoucnu i pomoct. Však píšu hodnocení filmů a knih, proč tedy nezhodnotit i zboží, které je často mnohem dražší než dvě předchozí zmíněné věci a přesto se v jeho koupi dá zmýlit a později jí litovat.

Dnes tu mám článek o klecích Habitrail, přímo o Habitrail Mini (klec speciálně pro myši) a samostatně dokoupitelnému bludišti s tunely od Habitrail Playground, avšak zmíním toho i o něco víc.
 
 

Reklama
Doporučuji: