Filmové recenze

Očista

19. září 2013 v 16:09 | Hanyuu-hime
Po hororu o lehce zahnívající matince si dáme thriller... Nazývá se navíc ještě hororem, ale to bych raději přešla, jelikož tohle horor opravdu není.

Očista (The Purge)

Thriller
USA/Francie
2013
85 min.

O filmu:

Nacházíme se v blízké budoucnosti. Amerika nyní připomíná ráj. Kriminalita je téměř nulová, všem se žije úžasně... To vše až na jednu jedinou noc v roce, kdy probíhá očista a veškeré záchranné systémy jsou mimo provoz. Nefunguje policie, hasiči, záchranná služba, prostě nic.
Tato očista má zabránit tomu, aby se v průběhu roku rozvíjela kriminalita, tím, že si lidé svou agresivitu beztrestně vybijí.
Hlavními aktéry jsou úspěšní Sandinovi... Bohatá rodinka, která se prakticky nemá čeho bát. Přes noc se zavře doma, spustí bezpečtnostní systém a tu noc si nějak překlepou... Avšak letos to bude jiné. Syn Charlie pustí do domu muže volajícího o pomoc... To ale ještě neví, co se bude dít dál.

Mama

15. září 2013 v 22:09 | Hanyuu-hime
Horor
Španělsko/Kanada
2013
100 min

O filmu:

Dvě malá děvčata, Lilly (1) a Victorie (3), jsou odvezeny svým otcem neznámo kam. Jejich strýc Lucas po nich stále pátrá, aby se našly živé v opuštěné chatě uprostřed lesů až za dlouhých 5 let od chvíle, co zmizely.
Dívky jsou v hrozném stavu, avšak stále naživu, což se zdá být dost podivné... Jak se jim povedlo přežít?
Během uplynulých let strávených mimo civilizaci, zdá se, že si holčičky vymyslely imaginární osobu, které říkají "máma". Jejich návrat mezi lidi ale neprovází žádné velké komplikace a obě mohou být brzy umístěny ke svému strýci a jeho přítelkyni. Začnou se však dít velice divné věci a občas se zdá, že s dívkami přišel ještě někdo...

...

V zajetí démonů

12. srpna 2013 v 20:45 | Hanyuu-hime
the Conjuring

Horor
USA
2013
112 min.

Režie: James Wan

O filmu:

The Conjuring do světa hlásá, že je údajně inspirováno skutečnými událostmi. Ve zkratce se jedná o to, že se do domu s poskvrněnou minulostí nastěhuje rodinka čítající poněkud větší počet ratolestí, zato ale velice spokojená a šťastná.
Jejich životy jim obrátí naruby nadpřirozené jevy, které se postupně začínají projevovat čím dál víc a zdá se, že jsou všichni v nebezpečí. Vyhledají tedy světově proslulý manželský pár zabývající se právě duchy, démony a podobnými věcmi. Když se do domu vydávají, ještě netuší, že je čeká nejtěžší případ, který kdy řešili.

The Ward

20. července 2013 v 12:05 | Hanyuu-hime

Ward, The

Horor/Thriller
USA
2010
88 min.
Režie: John Carpenter

O filmu:

Kristen si ze své minulosti nepamatuje vůbec nic. Vzpomíná si jen na hořící dům.
Nyní je uvězněna v ústavu se skupinkou dalších dívek, kde jsou přísně střeženy. Občas některá zmizí a už se nevrátí, personál o tom nehodlá mluvit a žádná z nich neví, co se na oddělení děje.
Kolem se potuluje děsivě vypadající postava, která, zdá se, je pro všechny dívky z nějakého důvodu nebezpečná a chce jim ublížit. Kristen má podezření, že celá skupina slečen něco tají, něco, co je velice důležité k pochopení záhadné Alice a zmizení některých dívek.

Silent House

29. června 2013 v 13:57 | Hanyuu-hime

Silent House

Horor/Drama/Thriller
USA
2011
85 min.
Režie: Chris Kentis, Laura Lau

O filmu:

Film je založen na skutečných událostech ze čtyřicátých let minulého století, které se odehrály v Uruguayi.
Otec a jeho dcera přijíždí na chatu, kterou se chystají zrekonstruovat a následně prodat. Dívka ale slyší podivné zvuky, ve snaze vysvětlit jí, že se nejedná o nic zvláštního, si toho její otec nijak zvlášť nevšímá. Brzy se ale začnou dít opravdu zvláštní věci.

Dům na konci ulice

21. června 2013 v 12:52 | Hanyuu-hime


Dům na konci ulice (House at the End of the Street)

Horor/Thriller
USA/Kanada
2012
96 min.
Režie: Mark Tonderai

O filmu:

Matka (Elisabeth Shue) a její dcera (Jennifer Lawrence) se přestěhují do nového města. Jejich nový dům, který je postaven na poklidném místě obklopením lesem, sousedí s domem, kde se stala dvojitá vražda.
Mezi lidmi o událostech kolují různé povídačky, jenže co je na tom všem pravdy ?

Silent Hill: Revelation

24. listopadu 2012 v 12:34 | Hanyuu-hime

Návrat do Silent Hill (Silent Hill: Revelation)


Horor/Thriller/Mysteriózní
Francie/USA
2012
95 min.

O filmu:

Heather pronásledují noční můry, které se zdají být stále horší a horší. V den jejích osmnáctých narozenin zmizí její otec a ona přichází na to, že vše není tak, jak si dosud myslela.
Dostává se do Silent Hillu, města démonů a temnoty. Zvládne zachránit sebe i svého otce?

The Innkeepers

18. listopadu 2012 v 10:58 | Hanyuu-hime

the Innkeepers

Horor
USA
2011
100 min.


O filmu:
Yankee Pedlar Inn je starý hotel, do kterého nechodí už téměř žádní zákazníci.
Z toho důvodu má před sebou poslední týden, a poté definitivně zavře.
Z celého personálu zde tedy zůstává jen Luke a Claire, kteří si dlouhé chvíle v téměř opuštěném hotelu zkracují děsivými historkami o Madelaine O'Malley, ženě, která měla v hotelu před časy tragicky zemřít a jejíž duch by se měl stále pohybovat po chodbách.

the Tall Man

25. srpna 2012 v 18:05 | Hanyuu-hime

Tall Man, the

Drama/Horor/Thriller/Mysteriozní
USA/Kanada/Francie
2012
106 min.


O filmu:

Nacházíme se v zapadlém městečku, ve kterém žije už opravdu málo obyvatel.
Najednou se ale začnou ztrácet děti a údajně má jejich zmizení na svědomí vysoký, tajemný muž.The Pact

8. srpna 2012 v 11:10 | Hanyuu-hime

The Pact


Horor
USA
2012
89 min.

O filmu:

Annie navštěvuje dům po své zesnulé matce, ve kterém před pár dny zmizela její sestra.
Jak už to tak bývá, v domě se dějí podivné věci. Vše nasvědčuje tomu, že se uvnitř nachází duch, který chce Annie něco sdělit.
Pravda je ale mnohem děsivější.
 
 

Reklama
Reklama
Doporučuji: