Na nějaké určité téma

Napříč školními léty

4. října 2013 v 17:58 | Hanyuu-hime
Základní škola, střední škola, jazyková škola, vysoká škola... co bude dál?
V tuto chvíli stojím na prahu vysoké, co všechno mě v životě ještě čeká? Netuším. Co přijde, to přijde a nikdo to neovlivní, ačkoli bude hodně záležet na mých budoucích rozhodnutích. Ale není už to i tak předem rozhodnuto? Kdo ví, jak to vlastně ve skutečnosti je.

Ale to, co bylo, všechna ta léta, která jsem už prožila, to nikdo nezmění. Jsou to dlouhé roky, během nichž jsem prošla mnohým. Proč si je tedy nepřipomenout?

Já a anime - Co jsem viděla a co na to říkám (2.část - Školní)

30. září 2013 v 12:00 | Hanyuu-hime
Jsem tu s pokračováním na téma 'Já a anime', kde jsem se rozhodla vypsat, co jsem viděla a k tomu přihodit nějaké menší info a můj stručný názor.
Minule jsme se podívali na nějaké ty romance a abychom neskákali od jednoho ke druhému, nepůjdeme od předchozího žánru moc daleko. I v dnešním výčtu je totiž dost možné, že se objeví něco, co by se teoreticky mohlo objevit i v článku předchozím. Možností, proč tomu tak nakonec nebylo, je víc... Ale nejpravděpodobnější je prostě to, že jsem na to zapomněla :D

Dnešním tématem jsou tedy

školní anime

pořád je tu ale možnost, že zase na něco zapomenu. Od toho tu bude někdy v budoucnu část úplně poslední (té jich bude ještě pár předcházet), kde bude od každého něco :D

Já a anime - Co jsem viděla a co na to říkám (1.část - Romantické série)

28. září 2013 v 15:35 | Hanyuu-hime
Otaku komunita je příšerný výraz. Nemám ráda označení otaku, říkají si tak převážně jen ti puberťáci a jim podobní. Já raději říkám, že prostě sleduju anime a jezdím na cony, občas udělám nějaký ten cosplay. Sice je z toho všeho největší pravda, že jezdím na cony, protože na anime se nyní podívám už jen minimálně, ale stále se považuji za fanouška, protože i to 'minimálně' je pořád něco.
Kdysi jsem na něj byla ale hodně ujetá, vydržela jsem sledovat i hodiny denně a i když můj seznam zhlédnutých nečítá zrovna mnoho sérií, něco málo se tu najde. Tak proč to nesepsat do několika článků i s mým stručným shrnutím a názorem?

Hned ze začátku tu ale mám menší problém. Anime, co jsem viděla, si nikam nezaznamenávám (házím to na facebook do viděných pořadů, ale to až teď, pořád to tedy není komplet), psaní tohoto bude tedy jedno velké hledání a vzpomínání. Zároveň nečekejte, že budu seriály řadit podle oblíbenosti nebo snad podle toho, jak jsem je viděla za sebou, to možná někdy jindy. Žebříček těch nejoblíbenějších je totiž určitě dobrý nápad, nejdřív ale musím sepsat všechno, co jsem viděla.

Pro dnešek tedy prolétneme veškeré

romantické anime série

nemyslím teď harémovky a ecchi, pro to si raději vyhradím další samostatný článek :D

Seriály mého dětství

24. září 2013 v 9:01 | Hanyuu-hime
Ve snaze najít všechny ztracené rozcestníky, které se mi někam zatoulaly při změně designu, jsem našla článek s názvem Filmy mého dětství.
Článek je to už dva roky starý a potřeboval by možná trošku doplnit. Nejspíš sepíšu Filmy mého dětství s pořadovým číslem 2. Za tu dobu jsem ale nebyla schopna sepsat i další článek, ke kterému jsem se chystala. Na mysli mám přesně ten, který píšu nyní.

Vybírat filmy, které jsem jako dítě měla nejvíce ráda a nezapomenout na žádný, který jsem tehdy milovala, avšak za tu dobu se mu povedlo vypařit z mé hlavy, bylo neskutečně těžké. Se seriály to bohužel bude ještě těžší a nejspíš se stane, že na nějakou tu srdcovku zapomenu a až se mi vybaví, bude mě mrzet, že jsem ji takhle opomenula.

I tak se dám do toho. Snad budu schopna vyjmenovat většinu.

Když si kamarád myslí,

12. září 2013 v 13:33 | Hanyuu-hime
že ho máte radši, než ho doopravdy máte.

A teď nemluvím o komplikovaných vztazích, kdy se do vás nějaký váš kamarád třeba zamiluje... O tomhle to vůbec není. Spíš o tom, že někteří to kamarádství berou tak nějak jinak než ho zrovna berete vy :D
(Veškeré obrázkové doplňky, ať hýbající se či nikoli, pocházejí z tumblru)

Komedie, parodie

4. září 2013 v 11:49 | Hanyuu-hime
Před nedávnem jsme toto téma řešily s Luci. Řeč přišla na všechny ty komediální a parodické filmy, které mají publikum pobavit, avšak část je po zhlédnutí spíše znechucena, pobouřena a vykřikuje do světa, jak promarnila svůj drahocenný čas. Cosi mě už v tu chvíli nahlodávalo k tomu, abych napsala nějaký článek obsahující můj názor na toto filmové odvětví a nyní jsem se k tomu opravdu dostala.
Co si tedy o tom všem myslím já?

Moje zkušenosti s nakupováním knih

20. srpna 2013 v 17:22 | Hanyuu-hime

Mezi lidmi, kteří rádi čtou, se najdou osoby různé... Někdo si vystačí s knihovnou, jiný musí mít knížky nutně své vlastní. Jsou tací, co všechny knihy kupují jen úplně nové, další nemají problém s knihami z druhé ruky. Někdo si zakládá na knihách dobře vypadajících, jinému postačí, když budou mít všechny stránky a budou čitelné.
Ať už patříte do jakékoli skupiny čtenářů, jedno je jasné - V knihovně či knihkupectví se buď projdete a knihu sami najdete či o ni požádáte. Pokud je knihovnice nebo prodavačka protivná slepice, to už je sice menší zádrhel, ale vždy platí, že vezmete, zaplatíte, odejdete a více se s ní nemusíte zabývat, v případě knihovny se buď obrníte a naučíte se tu kozu víceméně ignorovat nebo změníte knihovnu.
Největší úsilí a vůbec nervy ale vyžaduje nakupování knih na internetu přes různé bazary. Komunikace s lidmi totiž někdy zvládne být více než vyčerpávající, o to víc, že nikdy nevíte, komu se na ten inzerát ozýváte. Vezměte si onen příklad s knihovnou. Pokud je vaše knihovnice osoba s neustále špatnou a kousavou náladou, víte při každé návštěvě knihovny, co vás čeká. Když se ozýváte člověku, který něco prodává, nemáte o ničem takovém ani tušení.

Když máte doma kočku

21. května 2013 v 16:27 | Hanyuu-hime

Už nikdy se v klidu nepodíváte na televizi, neposedíte u počítače ani nepřečtete knihu.
Už si ani nebudete pamatovat jaké to je, když po vás někdo nešlape.
Jen se něco mihne, budete připraveni se bránit, protože si budete myslet, že na vás něco zase bezdůvodně útočí.
Nikdy se vám nepodaří najít gumičku do vlasů, kterou jste právě před pár minutami odložili.
Všude jsou chlupy, dokonce jich máte plný obličej... Moment! To si vám jen kočka ustalala přímo na obličeji!
...
Najednou už to nebude váš dům, ve kterém bydlí kočka, ale dům patřící kočce, ve kterém vám jen ze své dobroty dovolila bydlet.

Každý by měl doma mít ...

23. června 2012 v 19:59 | Hanyuu-hime
... psa, aby mu dokázal, že je pro někoho opravdu důležitý,
ale také kočku, aby mu dala najevo, že není žádným středobodem vesmíru.

Ani přátelství není věčné

1. května 2012 v 13:46 | Hanyuu-hime
Školní přátelství byla pro mě vždycky samostatnou kapitolou, s lidmi tam jsem si nikdy nebyla schopna utvořit takové vztahy, abych je mohla nazývat opravdovými přáteli...
Byli to kamarádi, se kterými trávím nudné chvíle ve škole, ale nic víc... Dalo by se to tak nejspíš říct.

Nakonec se tam ale přecijen našla osoba, se kterou bychom se nejspíš mohly nazývat přáteli... Takové ty třídní "nejlepší kamarádky"... možná.


S přestupem ze základní na střední školu jsem se hrnula do seznamování s novými lidmi. Bláhově jsem si myslela, že to bude velice podobné tomu, jak jsem poznala kamarády díky anime... Takové to seznámení se, které je naprosto nenucené, upřímné, prostě jiné, než jsem do té doby poznala...
Ještě v 9.třídě, kdy už jsem věděla, že jsem přijata, rozjeli jsme na spolužácích obrovskou seznamovací akci, nástěnka nikdy nezůstávala dlouho bez povšimnutí a každý na ni ve volných chvílích přispíval... Vyměnili jsme si telefony, icq, chodili spolu chatovat... Vlastně to vypadalo, že ve třídě budeme mít dokonalý kolektiv.
 
 

Reklama