Princezna Lara

Hlavně vkusně

9. června 2017 v 9:24 | Atheira
Slušný vystupování a takový ty normální věci... No. A na druhý straně jsou hovna a jiný, taky normální věci.

Proč fenu (ne) ?

10. května 2017 v 17:09 | Atheira
V životě by mě nenapadlo pořídit si fenu. Ne z nějakého konkrétního důvodu, prostě čistě ze zvyku - vždycky tu byl pes. Ale jak jinak to mohlo být, že ano. Mám fenu.

Mnoho lidí za vámi při rozhodování přispěchá a radí, jaký je pes, jaká fena, v čem je kdo lepší a v čem horší. Často to připomíná takové to vtipné porovnávání mužů a žen a snahu vyhranit, kdo v čem vyniká víc jen na základě pohlaví...

Všimla jsem si toho, že mnoho lidí v dnešní době chce fenky, ať už je k tomu přivedlo cokoli... Kdo by nechtěl mít doma malou roztomilou princeznu, že ano?

Zubiska a plachťáky

5. května 2017 v 21:15 | Hanyuu-hime
Z úst a od klávesnic samozvaných kynologů a pejskařů, univerzálních expertů a brouků pytlíků, kteří často viděli psa jen přes plot, případně tahali dřevěného s kolečky na šňůře, padala často moudra sdělující jedno a to samé:
"Ty uši jsou moc velký a těžký, půjdou dolů."
Protože gravitace a tak, znáte to.

10 důvodů, proč si pořídit vořecha

28. dubna 2017 v 19:54 | Hanyuu-hime
Psů je hodně... Hodně stejných jak přes kopírák. Jedni bílí, druzí černí, další flekatí. Jedni mají oči modré, jiní hnědé.
V záplavě všech těch plemen je ale jedno naprosto unikátní, kde není pes jako pes. Říká se mu vořech!

Proč vořecha mít? Toť otázka!

Uklízečka z povolání

22. dubna 2017 v 10:17 | Hanyuu-hime
Když si pořizujete štěně, zároveň počítáte s tím, že budete utírat loužičky a uklízet bobky, že možná něco zničí... a možná něco, co bylo drahé nebo co se vám líbilo. Možná odhalí i vaše tajné skrýše, kam schováváte věci, které nechcete, aby zničilo, a stejně je zničí.
Možná vám nadělá na koberec, přestože je ho jen kousek v celém bytě, možná vám vykuchá polštář...

A možná taky ne.

Upřímně. Kdo předem počítá s tím, že možná taky ne, je blázen, co si zadělává na to, že mu rupne cévka nebo že zničí psa. Každopádně, by asi úplně neměl toho psa vůbec pořizovat. Ale důvodů, proč ho nemít, je spousta a lidi na to stejně nehledí.

Jedu si pro psa

15. dubna 2017 v 18:25 | Hanyuu-hime
Čas letí jako blázen a zanedlouho bude Laře rok. Přijde mi, že je to mnohem delší doba, ale zároveň mi připadá, že jsem si toho malého štěniska snad vůbec neužila. Jednoho dne jsem se probudila a zjistila, že mi někdo podstrčil vyrostlýho psa a moje štěňátko zmizelo docela...

Prošly jsme si toho ale už celkem dost a já o ničem z toho ještě vlastně pořádně nenapsala. Jelikož se ale ten jeden rok opravdu kvapem blíží, řekla jsem si, že je čas se do toho pustit. Chtěla bych z toho udělat menší sérii článků, které sice nebudou vycházet s žádnou pravidelností, ale chtěla bych to stihnout v průběhu následujícího měsíce a vypíchnout všechny radosti a strasti, které mi moje první vlastní štěně přineslo.

Jak vypěstovat bahňáka

20. února 2017 v 12:55 | Hanyuu-hime
Je to velmi jednoduché, ingredience pouze jedna, pokud tedy bahňáků nechcete mít vícero, a postup lehce zvládnutelný. Výsledek stoprocentní!

Na bahňáka vám bude stačit jeden pes. Vyčkejte na příchod jara.
Psa vypusťte na pole.
Gratuluji! Máte vlastního bahňáka.

Psouni na sněhu

4. února 2017 v 21:24 | Hanyuu-hime
Nepořídila jsem si dalšího hlodavce. Obecně k psounům žádné výrazné sympatie nechovám, přijdou mi jako divný morčata z Marsu... Ani jsem je nevypustila na zasněžené pole, abych si je tam mohla následně fotit.
Kdo totiž čekáte skutečné psouny, bohužel se nedočkáte. Myslím psy. Zjistila jsem totiž, že to jsou strašně úžasné modelky a zkrátka mě baví pořád dokola cvakat a cvakat. Možná víc, než moučníky. :D Jsem prostě trochu fascinovaná tím, jak ta prdlá ušatka, která umí být i velmi elegantní, někdy mohla být dvoukilová hnědá hrouda a zároveň jsem hrdá na to, co jsme zvládli s tím brblajícím moulou... Ale o tom až někdy jindy.

Takže pár fotek, než to tu zacpu dalším článkem. V poslední době jsem zase chytla blogovou slinu.

Psí nálož podruhé

23. prosince 2016 v 10:54 | Hanyuu-hime
Když už s sebou Kamila tahám každou chvíli s sebou, mám hromadu příležitostí k cvakání psích fotek. Kdo se rád pokouká na hafany, nechť rozklikne celý článek, koho to netankuje, může zase v klidu odejít. Nic jiného než psí fotky v tomto článku stejně neodhalíte.

Psí modelka

12. listopadu 2016 v 11:03 | Hanyuu-hime
Komu by to náhodou uniklo (a že to není tak jednoduché, chodíte-li na můj instagram :D), mám fenku Laru. Od příštího týdne půlroční torpédo. Je to vskutku fotogenický tvor, takže neustále vznikají nové psí fotky. Nikdy jich není dost.

Jenže, jak už jsem nakousla, je jí plný instagram, na blogu ale zatím nic moc není. Nemám tu ani rubriku, kam bych k ní třeba občas něco napsala.
A tak jsem se rozhodla, že prvním článkem do rubriky, kterou teprv založím (teď se mi nechce), bude právě pár fotek mojí milé ušaté lišky.
 
 

ReklamaDoporučuji: