žila byla jedna blondýna

záchodová mísa

27. prosince 2017 v 19:46 | Atheira
Dovolte, abych vám pověděla příběh o záchodu. O keramické míse, která si žila svůj život v jednom bydlu na kolečkách. Kromě neveselého plnění účelu svého zažila i mnohé další. Třeba přihlížela snaze malé Lary utopit v jejích útrobách plyšového lemura, zaznamenala i můj zděšený výraz a nekonečné "néééé", když se do jejích útrob při velkém úklidu vydal zubní kartáček.
Čas svého skonu si ovšem naplánovala na dobu, kdy jsem tu nebyla, ačkoli zemřela mojí vinou.

Dlouhý krátký den

25. prosince 2017 v 20:13 | Atheira
V noci na Štědrý den se mi blbě spalo. Ne ze stejného důvodu, který mi nedovolil zamhouřit oka na moc dlouho, jako v dětství. Letos viselo ve vzduchu něco, co mi bránilo usnout. Jelikož jsem však plánovala vstát velmi brzo, po třetím probuzení kolem jedné ráno jsem se už cítila opravdu bezmocná a naštvaná. Viděla jsem tu zombie hrabající se z peřin, neschopnou cokoli dělat, s kruhama pod očima, a to mě rozesmutňovalo. Má představa Vánoc byla jiná. To ráno jsem si nějak vymyslela, chtěla ho tak mít a nějak se zdálo, že je všechno proti mně...

Předvánoční

23. prosince 2017 v 20:27 | Atheira
Zbývají už jen hodiny do Štědrého dne. Nejsem si úplně jistá, jestli mi to naprosto dochází, ale ani nelze říct, že bych to letos neprožívala nebo měla problém se naladit. Vánoční čas je tento rok zvláštní. Takový milejší, příjemnější na duši. Kdoví co to způsouje, nepřišla jsem na to.
Nemohu tvrdit, že se těším jako malá. Těším se totiž jinak. Intenzita toho pocitu ale postupně nabírala na síle a je tedy aktuálně stejně silná, ačkoli se od dětského těšení podstatou liší.

Sněhová pokrývka se sice změnila v bláto a přidal se i déšť, trochu té krásy se ztratilo, ale nezmizela úplně, což je velmi důležité. V tuto chvíli se mi v srdci uhnízdilo to správné příjemné kouzlo, na které jsem čekala a které si hodlám hýčkat až do rána, kdy ho nechám prostoupit nejen mou duši, ale všechno kolem.

Dnes ale místo nekonečných řádků přináším především útržky předvánočních momentů ve fotkách.

Kiksy a jiné příhody

20. prosince 2017 v 8:43 | Atheira
"Máte v komíně nějaký papriky."
Sděluje mi týpek čumící do ďoury, která zůstala po vyndaném komínku z kamen.
"Cože, papriky?"
Divím se a jdu se podívat
"Jé, to je ačokča!" zvolám znale
"A co tam ta ačo... to dělá?"
A tak jsme ještě z venku museli tahat z komína ačokču, která přerostla a vrostla až dovnitř.

Do vánočního městečka a zpět

18. prosince 2017 v 10:05 | Atheira
Nakvartýrovat se na předvánoční slet ke Kemile ( Verity ) mi už v době, kdy nebylo ještě úplně jasné, jestli to reálně půjde, přišlo jako skvělý nápad. Rozhodně lepší než celodenní trmácení se po přelidněné Praze, přičemž vaši už tak bídnou existenci značně ohrožuje nelidský náklad vánočních dárků.
Byla to navíc skvělá příležitost, jak si připomenou pravou vánoční náladu, protože pravděpodobnost, že na krutém severu budou mít alespoň nějaký sníh, byla rozhodně větší než tady, kde je běžně výška zelené téměř jarní travičky úměrná vrstvě sněhu všude jinde.

Varanění ve městě

11. prosince 2017 v 19:34 | Atheira
Už se to blíží, skoro je to tady. Jakmile začnou myši tahat saně ven z garáže, už zbývá opravdu jen chvilka. Poslední šance na dárky. Co se nestihne teď, to už nebude!

Sněhokamžiky

5. prosince 2017 v 19:39 | Atheira
Už zase nesněží a ani není znát, že by to někdy bylo jinak. Ale skutečně se i tady pár sněhových vloček objevilo. Stejně jako trojbalení čokoládových figurek o dvou kusech. Sourozenecký dárky, žejo...

Loupání

2. prosince 2017 v 18:02 | Atheira
Ačkoli je vesnička skvělou a originální verzí adventního kalendáře, mě by ta okénka prostě chyběla. Když jsem proto potkala kalendář od Alverde, už už jsem ho brala do ruky. Byl poslední a já s nadšením začala zkoumat, co všechno za produkty tam je a jestli se mi tedy vyplatí ho kupovat - alverde není jen vegan kosmetika, takže mě zajímalo, jestli to má pro mě vůbec smysl.
Na první pohled se zdálo, že je veganský od jedničky až po čtyřiadvacítku, jenže cestou k pokladně jsem si všimla, že tam jsou asi dva balzámy na rty, které označení nemají...
Zklamaná jsem ten krásný poslední kousek, který se zdál, že čeká jen na mě, vracela zpátky do regálu a šla zaplatit jen to ostatní, co jsem měla v koši.

Veselé hajzlobraní

27. listopadu 2017 v 20:27 | Atheira
Ještě se mi o předvánočních nákupech nestalo, abych při nich ukořistila záchodovou štětku a nesla se s ní vesele přes celé širé parkoviště. Sváděla mě chuť podrbat se s ní na zádech, dokud to jen ještě jde...

Den soba

26. listopadu 2017 v 18:41 | Atheira
Je mi upřímně jedno, kdy si myslíte, že je první adventní neděle. Já mám prostě před samotným štědrým dnem čtyři překrásně vánoční neděle a ty mi ničí kecy ani informace z televize, rádia nebo sousedovic Pepky nevezmou. Beztak se v tom dost rozcházejí, protože na jiné stanici vám řeknou něco jiného, stejně jako se sousedovic Pepkou se o tom začne přít Anča přes ulici, načež jedna druhou začne mydlit adventním věncem.
A pokud s tím i tak budete mít problém, řeknu vám jedno. Když Štědrý den vyjde na neděli, je v neděli 26.listopadu den soba, což znamená, že výzdoba jde ven tak i tak. Zkuste jenom něco namítat a velmi tím urazíte mé náboženství. A jak všichni víme, dnes žijeme v době, kdy už to není úplně košer! :P

Náš obecní strom už svítí a dokonce jsem dnes byla obdarována překrásným adventním městečkem zkonstruovaným pro rok 2017 a první adventní nedělí je zde označena ta dnešní. A jen tak báj d vej, křesťani... Proč vám teda na ČT1 dneska vysílají živě adventní koncert z nějakýho kláštera? To je jako zkušební?
 
 

Reklama
Doporučuji: