Životní styl

Máš plastový brčko!

4. srpna 2018 v 9:41 | Atheira
Jedno už dnes víme. Plasty jsou problém. Vyhazuje se jich tak strašně moc, že v nich plaveme, žijeme, v podstatě je pijeme, někdy s nimi i solíme... Nemluvě o tom, co by na to nejspíš řekli ti, kteří tohle nevymysleli, nikdy nepoužívali a přesto je to ovlivňuje nejvíc. Zvířata, rostliny, příroda obecně.

Já tohle všechno beru, chápu, ctím.
Snažím se omezit jednorázové plasty, co to jde. Přesto ne vždy a u všeho to zatím jde, proto dbám na to, abych je nahradila tam, kde to jde vždycky.
Ten základ je jednoduchý. Nepoužívat plastové pytlíky na pečivo, ovoce, zeleninu... Nepoužívat igelitky, nekupovat balenou vodu.

Jednoduché, přesto ne všem zcela dochází podstata této jednoduché věci.

Jde o to nebrat/nekupovat to a následně nevyhazovat. Ne pobrat všechen plast, co máte doma, ten vyhodit a nakoupit si ekologičtější varianty, abyste lépe vypadaly na sociálních sítích, milé dámy!

Ekodrogerie - první část - koupelna

11. července 2018 v 16:20 | Atheira
Dá se udržovat domácnost ekologicky (dokonce vegansky) bez testování na zvířatech a za normální peníze? Jistě že dá. Vezmeme-li v potaz komerční prostředky, na které běží reklamy, jsou cenově srovnatelné s těmi, které se nachází v dnešním článku.
Přesto stále přetrvává přesvědčení, že ekodrogerie je nedosažitelně drahá.
V porovnání s těmi nejlevnějšími přípravky, které stejně drtivá většina domácností nekupuje (natož pak takové, kterým jde o to, co používají), je sice dražší, ale stejně jako nekoupím psovi marketové "krmivo", nekoupím si ani marketovou chemii domů.
Kdo to má stejně tak, může se těšit i na další články obsahující více prostředků do domácnosti, co používám.

Předem upozorňuji, že ač se to může zdát jak děsný arzenál, přípravky nenakupuji každý měsíc, dokonce ani každého půl roku. Celá ta nálož je pro mou pidi koupelničku na strašně, strašně dlouhou dobu.

Pro voňavý domov

27. srpna 2017 v 13:15 | Atheira
Běžný osvěžovač vzduchu vždycky vytvoří oblaka nedýchatelného čehosi, před čím je třeba při nejmenším utéct...

Zubní pasty - veganské a přírodní

25. července 2017 v 19:22 | Atheira
Přírodní kosmetice dnešní doba přeje, poptávka je podstatně vyšší, jelikož lidé se více zajímají o složení produktů - o to více, jedná-li se o přípravky, které nějakým způsobem mohou ovlivnit jejich zdraví. Řada lidí už si zkrátka nechce do těla cpát blbosti a používat kosmetiku, u které ani netuší, co se v ní skrývá.
V dnešním článku vám představím čtyři zubní pasty, z nichž všechny jsou veganské (ačkoli certifikát mají tři z nich), ani jedna neobsahuje palmový olej (jedna se s tím dokonce pyšní na obalu), tři z nich jsou certifikovány jako cruelty free, tedy netestované na zvířatech. Jedna z výběru je dokonce dětská.

Čisticí pleťové mléko Lavera

6. května 2017 v 16:20 | Hanyuu-hime
Několik posledních let jsem se odličovala převážně olejíčky. Vzpomínám si na levandulový saloos, který později vystřídal pupalkový olej. Ten jsem měla moc ráda, ale i tak ho později vystřídal fialkový Khadí olejíček. Nejsem zrovna typ, kterému by vyhovovalo si zbytečně mastit pleť ještě víc, nicméně téměř žádné odličovací mléko mi nevyhovovalo. Buď mi po něm vyskákaly pupínky nebo flíčky, či dokonce pálilo v očích nebo způsobovalo svědění pleti.

V té době, kdy jsem používala poslední mléko, než jsem přešla na oleje, jsem byla ještě chudý student, kvalitnější kosmetice se u mě moc nedařilo, a tak jsem si nějak zvykla.
Když se mi ale podařilo dopotřebovat poslední zásobu odličovacího oleje, řekla jsem si, že teď si konečně seženu nějaké pleťové mléko na odličování a vyberu ho důkladně.

Jarní nálož zdraví

17. dubna 2017 v 14:06 | Hanyuu-hime
Kopřivy jsou snad nejdostupnější zdraví prospěšné byliny, které se ale řada lidí naučila přehlížet.

Čím mýt celou rodinu?

2. dubna 2017 v 20:11 | Hanyuu-hime
Od dítěte po psa...

Čistící mýdla na obličej

19. března 2017 v 18:24 | Hanyuu-hime
Aneb jak se zbavit akné a černých teček bez zbytečného trápení.

Q jako quinoa

5. února 2017 v 16:15 | Hanyuu-hime
Víte, co je to quinoa? (KINOA, ne kvinoa, abychom si ujasnili výslovnost) Ano? A víte, že se dá i pít?

Hurraw! balzám na rty

28. ledna 2017 v 13:24 | Hanyuu-hime
Přírodní, ručně vyráběný, veganský a... tak úžasně voňavý!

 
 

Reklama
Doporučuji: