Životní styl

Čisticí pleťové mléko Lavera

6. května 2017 v 16:20 | Hanyuu-hime
Několik posledních let jsem se odličovala převážně olejíčky. Vzpomínám si na levandulový saloos, který později vystřídal pupalkový olej. Ten jsem měla moc ráda, ale i tak ho později vystřídal fialkový Khadí olejíček. Nejsem zrovna typ, kterému by vyhovovalo si zbytečně mastit pleť ještě víc, nicméně téměř žádné odličovací mléko mi nevyhovovalo. Buď mi po něm vyskákaly pupínky nebo flíčky, či dokonce pálilo v očích nebo způsobovalo svědění pleti.

V té době, kdy jsem používala poslední mléko, než jsem přešla na oleje, jsem byla ještě chudý student, kvalitnější kosmetice se u mě moc nedařilo, a tak jsem si nějak zvykla.
Když se mi ale podařilo dopotřebovat poslední zásobu odličovacího oleje, řekla jsem si, že teď si konečně seženu nějaké pleťové mléko na odličování a vyberu ho důkladně.

Jarní nálož zdraví

17. dubna 2017 v 14:06 | Hanyuu-hime
Kopřivy jsou snad nejdostupnější zdraví prospěšné byliny, které se ale řada lidí naučila přehlížet.

Čím mýt celou rodinu?

2. dubna 2017 v 20:11 | Hanyuu-hime
Od dítěte po psa...

Čistící mýdla na obličej

19. března 2017 v 18:24 | Hanyuu-hime
Aneb jak se zbavit akné a černých teček bez zbytečného trápení.

Q jako quinoa

5. února 2017 v 16:15 | Hanyuu-hime
Víte, co je to quinoa? (KINOA, ne kvinoa, abychom si ujasnili výslovnost) Ano? A víte, že se dá i pít?

Hurraw! balzám na rty

28. ledna 2017 v 13:24 | Hanyuu-hime
Přírodní, ručně vyráběný, veganský a... tak úžasně voňavý!

Šampony Hristina

22. ledna 2017 v 16:41 | Hanyuu-hime
100% přírodní péče pro vaše vlasy

Khadí - přírodní kosmetické přípravky

10. prosince 2016 v 11:52 | Hanyuu-hime
Přírodní, rostlinná, netestovaná na zvířatech. To je indická kosmetika Khadí, která nabízí celé spektrum péče o tělo.
Na stránkách: Khadi.cz naleznete jak přípravky na vlasy, tak pleťovou a tělovou péči.

Je to již nějaká doba, co jsem se rozhodla některé z přípravků vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že s nimi již mám dlouhodbější zkušenost, rozhodla jsem se o ni s vámi podělit. Třeba se právě vy rozhodujete, zda některý z přípravků vyzkoušet, nejste si jisti, nebo jste třeba o této značce nikdy neslyšeli. Ať tak nebo tak, doufám, že tento článek alespoň někoho osloví.

Nemůžete spát? Uvařte si banán!

23. října 2016 v 19:09 | Hanyuu-hime
Nikdy jsem nebyla člověk, co by měl nějaké velké problémy s usínáním. Občas se sice našly chvíle, kdy se mi po zalehnutí do postele v hlavě vyrojila hromada myšlenek, které mi nedaly usnout, protože kolem mě pořád kroužily a zabrat zkrátka nešlo. To ale není nic oproti lidem, co se hodiny převalují a zírají do stropu.

Když jsem ale nedávno úplnou náhodou objevila titulek hlásající cosi o vaření banánu a sledování, co se s vámi po ulehnutí do postele stane, nabyla jsem dojmu, že se musíte minimálně probudit mrtví, protože jinak by to neznělo tak podivně.
Ale mělo jít pouze o to, že když povaříte banán, mělo by vám to pomoci usnout a zlepšit kvalitu spánku.

Navzdory tomu, že problémy usnout mě netíží, řekla jsem si, že to stejně zkusím.

Peču, aranžuji, fotím!

13. října 2016 v 19:02 | Hanyuu-hime
Pečení je můj koníček. Ne nijak zvlášť obrovský, abych jím trávila veškerý volný čas. Zase ale dostatečně velký, abych alespoň jednou za čtrnáct dní, je-li na to čas (a že ten si opravdu většinou nějak udělám), něco upekla.
Moje vášeň spočívá v tom, že se vyřádím na dobrotách čistě veganských a hlavně takových, které mě jen tak z čista jasna napadnou. Recepty mě nebaví, jak číst, řídit se jimi, tak je psát. Zato mě ale ukrutně baví mít radost z toho, když se mi nápad povede podle představ nejen chutí, ale i vzhledem.

Miluju totiž, když mohu hotový moučník naaranžovat a vyfotit. Nebaví mě fotit jídlo samo o sobě. Náramně mě naplňuje radostí moct zaznamenat svůj výtvor.

Kdysi jsem chtěla dělat cukrařinu, mámě se to moc nezamlouvalo, a tak jsem vystudovala management. Nelituju toho. Tu školu jsem nesnášela, ale vlastně díky tomu jsem nyní tam, kde jsem. A vlastně je to možná dobře. Pečení je teď můj koníček, ne obživa, která by mě stejně možná ani neuživila a já skončila někde v Lidlu u kasy.
Navíc si ani nijak zvlášť nelibuju v krémech, fondánech a zdobení. To, co mě opravdu nejvíc baví je zkrátka pečení, což není vlastně tak úplně cukrařina.

A tak jsem si zde před nějakou dobou založila složku s fotkami, kam přidávám každý jednotlivý výtvor. Postupně jsem si to aranžování skutečně zamilovala a na fotkách je to postupně celkem znát, když se porovnají ty původní, kdy mi šlo spíš o to, zaznamenat si, co jsem pekla.
Celou dobu byla ona složka ale taková vlastně utajená, a na očích pravidelných náštěvníků i náhodných blogových pocestných vlastně nebyla. Řekla jsem si proto, že z fotek udělám článek.

Jak už jsem ale říkala, na recepty mě neužije, proto jen ty fotky. Čistě proto, že mám ráda hezky vypadající moučníky a nejspíš i z toho důvodu, abych vám ukázala, že ani veganské pečení nemusí být upatlaná nepovedená kejda, jak si nejspíš mnoho lidí myslí.

Toto jsou bezlepkové (pohankové) sušenky slepované kokosovým krémem. Jedny kakaové, druhé s kokosem.
 
 

Reklama