Životní styl

Pomazánky Alnatura | Hokkaido a Paprika s kešu

10. července 2015 v 14:39 | Hanyuu-hime
Jestliže se alespoň trochu zajímáte o to, co jíte, mohli jste si všimnout, že téměř každá pomazánka má v sobě navíc něco, co se všem ne zrovna líbí. V mém případě jsem pak hodně takových vracela rovnou zpět do regálu, protože nechci jíst paprikovou pomazánku, ve které je pět Eček, z nichž znám třeba jen jedno, tudíž o zbytku v ochodě nezjistím nic, rozemletí brouci a papriku to nikdy nevidělo. Nehledě na to, že vybrat pak takový produkt, kde by nebylo mléko, ani v sušeném stavu, máslo nebo palmový olej, nemluvě o dalších věcech, bylo téměř nemožné, tudíž jsem věci jako pomazánky víceméně vyškrtla ze svého jídelníčku.

Pak mi jednou do oka padla maličká pomazánka značky Alnatura. Jednalo se o příchuť cizrna a zázvor, tuším, tu jsem si ale nakonec nekoupila, jelikož jsem nechtěla riskovat, že to bude chutnat hrozně. Cirznu mám sice ráda, zazvor taky, ale dohromady si to nedovedu představit.

Zelená káva | Instantní kávovinová směs

22. května 2015 v 16:28 | Hanyuu-hime
Tentokrát se nejedná o tu samou zelenou kávu, o které jsem psala článek minule. Jde o instantní kávovinovou směs s názvem Zelená káva, která má s tou opravdovou jen málo společného.

Kombucha | Chutně ke zdraví

10. dubna 2015 v 10:50 | Hanyuu-hime
Co se skrývá pod názvem kombucha? Někteří možná tuší, jiní vůbec ne. A na co ta divně se jmenující věc je? Vlastně úplně na všechno. Ale k tomu se dostaneme postupně.

Kombucha se jinak mezi lidmi nazývá čajovou houbou, ačkoli to prý houba v pravém slova smyslu tak úplně není. Nebudu tu ale rozebírat, čím ve skutečnosti je či nikoli, ale zaměřím se na to, co vás jistě bude zajímat nejvíc, a to, jak jednoduše kombuchu využít a získat tak vlastně poměrně chutný nápoj, který obsahuje řadu vitamínů (poznámka nejen pro vegany: včetně B12), pomáhá s hubnutím a působí na obrovskou škálu zdravotních obtíží, které by vás mohly potkat.

Zelená káva | Moje první zkušenost

22. března 2015 v 17:22 | Hanyuu-hime
Zelená káva stále více proniká mezi lidi, především ty, jimž záleží na zdravém životním stylu. Všechno čerstvé, neupravované, prostě přírodní, je rozhodně lepší, než umělotiny. K tomu lze ještě připomenout, že co je zelené, u toho to platí dvojnásob.
Dalo by se říct, že chcete-li, například, mít zdravou pleť, vlasy a zdravější organismus celkově, chřoupejte syrové vše, co je tmavě zelené. Samozřejmě je třeba jít nějakou zlatou střední cestou, přes zeleninu, mladý ječmen, řasu či další a hlavně neohlodávat sousedovic túje, ani maminčiny pokojovky. Nejen, že by vám to bylo k ničemu a naštvali byste jak máti, tak sousedy, při spásání všeho zeleného byste taky jednoho slunečného dne mohli skončit kaput.

Ale konec řečí. Dnes se chci zaměřit na zelenou, tedy nepraženou zrnkovou kávu.

Zelený ječmen | Medicol x Green Ways

6. března 2015 v 10:44 | Hanyuu-hime
V loňském roce jsem se konečně rozhoupala k tomu, přidat ke svému zdravému životnímu stylu a stravování i tento, v poslední době již dost známý doplněk stravy. Jedná se o zelený ječmen, který si stále více lidí vychvaluje pro jeho blahodárné účinky jak na pleť, vlasy, tak organismus celkově.
Nejen, že pročistí vaše tělo, pomáhá s bojem proti akné, je nápomocen při problémech s vlasy, jejichž růst podporuje, ale také dodává energii. Cítíte se po něm lehčí, živější, ale především zdravější.

Že však není ječmen jako ječmen jsem se přesvědčila při zkoušení dvou různých značek. V budoucnu bych ráda zkusila ještě jinou, abych si sama našla ten nejlepší, momentálně tu pro vás ale mám porovnání dvou, které jsem zatím zkoušela dostatečně dlouho na to, abych je mohla porovnat.
 
 

ReklamaWolf silhouette: cDesigned%20by%20Freepik">redit